Dzikie wysypisko zostało uprzątnięte

8 marca 2018, 10:32, ak
fot. Grzegorz Musiałowicz
Kolejny sukces, jeżeli chodzi o uprzątnięcie dzikiego wysypiska śmieci w Gorzowie. Po interwencji radnego Grzegorza Musiałowicza, magistrat wraz ze strażą miejską zajął się uporządkowaniem terenu przy ul. Fabrycznej.

W poniedziałek 5 marca informowaliśmy o tym, że dzięki zgłoszeniu naszej czytelniczki i interwencji portalu gorzowianin.com został posprzątany teren na Wale Okrężnym w okolicach mostu Lubuskiego. Uprzątnięcia doczekał się również rejon garaży przy ul. Fabrycznej, po lewej stronie za numerem 77.

Jeszcze niedawno na terenie przy garażach był nieprawdopodobny bałagan, na jaki składały się odpady w postaci opon, części aut, resztek mebli i elektroniki zgromadzonych na kilku hałdach. W tej sprawie w gorzowskim magistracie postanowił zainterweniować radny Grzegorz Musiałowicz, również nasz portal zajął się tematem.

Interwencja ponownie przyniosła oczekiwany efekt. Dzikie wysypisko śmieci zostało uprzątnięte. - Wydział gospodarki komunalnej i transportu uporządkował teren należący do miasta. Natomiast straż miejska podjęła czynności wobec prywatnego właściciela części terenu, zmierzające do jego uporządkowania, co stało się na początku marca. W jednym przypadku ustalony przez straż miejską sprawca usunął gruz pod koniec lutego – mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Jak poinformowało miasto, sprzątanie terenu przy ul. Fabrycznej i Wał Okrężny przez wydział gospodarki komunalnej i transportu kosztowało gorzowian około 4,5 tys. zł.

Jeżeli teren w Waszej okolicy też zamienił się w wysypisko śmieci - zgłoście się do nas, a my zajmiemy się sprawą. Wystarczy, że zrobicie parę zdjęć i opiszecie problem. Czekamy na zgłoszenia na kontakt@gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/8 Śmietnisko na Fabrycznej

1/8 Śmietnisko na Fabrycznej

2/8 Śmietnisko na Fabrycznej

2/8 Śmietnisko na Fabrycznej

3/8 Śmietnisko na Fabrycznej

3/8 Śmietnisko na Fabrycznej

4/8 Śmietnisko na Fabrycznej

4/8 Śmietnisko na Fabrycznej

5/8 Śmietnisko na Fabrycznej

5/8 Śmietnisko na Fabrycznej

6/8 Śmietnisko na Fabrycznej

6/8 Śmietnisko na Fabrycznej

7/8 Śmietnisko na Fabrycznej

7/8 Śmietnisko na Fabrycznej

8/8 Śmietnisko na Fabrycznej

8/8 Śmietnisko na Fabrycznej

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości