Wał Okrężny został posprzątany

5 marca 2018, 11:29, ak
Po interwencji portalu gorzowianin.com w Urzędzie Miasta Gorzowa teren przy Wale Okrężnym w okolicach mostu Lubuskiego został posprzątany. Uwagę na zaśmiecony teren zwróciła nasza czytelniczka.

W piątek 23 lutego pisaliśmy o dzikim wysypisku śmieci przy ul. Wał Okrężny w okolicach mostu Lubuskiego. Wówczas do naszej redakcji portalu gorzowianin.com napisała czytelniczka Ilona, która zwróciła uwagę na ilość śmieci, których przybywało z każdym dniem.

- Ilość śmieci jest zatrważająca. Od opakowań z McDonald’s, amatorów nocnych eskapad nad rzekę, przez potłuczone szkło, butelki i inne. Powszechnie chyba wiadomo, a przynajmniej mieszkańcy okolicznych domów oraz osoby, które wywożą śmieci wiedzą, że obszar pod mostem Lubuskim jest idealnym miejscem do składowania śmieci. Są to lodówki, stare dywany czy też resztki płytek, które zostały po remoncie – opisuje w mailu do redakcji czytelniczka Ilona.

Z tym problemem i prośbą o posprzątanie terenu zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Gorzowa. W poniedziałek 26 lutego otrzymaliśmy odpowiedź od urzędników, że teren przy moście Lubuskim zostanie posprzątany.

Jak się okazało, zapowiedzi magistratu nie zostały bez pokrycia. W poniedziałkowy poranek 5 marca po godz. 8 na Wale Okrężnym rozpoczęło się wielkie sprzątanie.

- Bardzo dziękuję za pomoc i podjęcie tematu. Właśnie dziś rano pojawiła się grupa około 10 osób wraz z największym kontenerem i rozpoczęli sprzątanie pod mostem, a także niedaleko Admiry – napisała do nas czytelniczka Ilona.

Jednak mieszkanka Zawarcia zastanawia się czy nie można postawić w tym miejscu śmietników, tak aby zapobiec ponownemu zaśmiecaniu terenu.

- Dużo osób chodzi tamtędy. A na tak dużym odcinku pierwszy śmietnik jest obok bloków na Wale Okrężnym, kolejny przy blokach na Zielonej, a dalej to już chyba przy Lidlu przy moście na Kanale Ulgi. Warto byłoby ustawić więcej koszy na śmieci – podkreśla czytelniczka Ilona.

Czekamy na odpowiedź magistratu czy jest szansa na postawienie większej ilości śmietników przy Wale Okrężnym.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości