Las stał się śmietnikiem [zdjęcia]

5 września 2018, 14:16, ak
fot. czytelnik Jerzy
Jeden z czytelników portalu gorzowianin.com zwraca uwagę na dzikie wysypisko śmieci w lesie pomiędzy Brzozowcem, a Glinikiem. Niestety gruzu na skraju lasu przybywa z każdym dniem.

Wyrzucanie śmieci to lasu, to problem w skali całego kraju. W ostatnich dniach na antenach ogólnopolskich stacji telewizyjnych mogliśmy zobaczyć jak dwaj mężczyźni z białego busa wyrzucają odpadki budowlane na skraj lasu lub też kierowcą samochodu terenowego, który z bagażnika swojego auta wyrzuca worek ze śmieciami – to wszystko zarejestrowały fotopułapki.

Niestety z takimi przypadkami mamy również do czynienia w Gorzowie i okolicach. Do redakcji portalu gorzowianin.com napisał czytelnik Jerzy, który zwrócił uwagę za zaśmiecony las pomiędzy Brzozowcem, a Glinikiem.

- Kilka razy w tygodniu jeżdżę rowerem ładną, leśną ścieżką łączącą Brzozowiec z Glinikiem. Jeszcze w zeszłym tygodniu nie było na skraju lasu żadnych śmieci. Niestety, to się zmieniło i ktoś wyrzucił gruz i śmieci, a tych teraz ciągle przybywa. Może jakaś kamera pomogłaby ustalić kto dosypuje tam śmieci po swoim remoncie – pisze w mailu do redakcji czytelnik Jerzy.

Jeżeli chodzi o ustawienie fotopułapek, to póki co możemy o tym pomarzyć. Tak samo jest w przypadku rezerwatu Gorzowskie Murawy, który od strony osiedla Europejskiego powoli staje się dzikim wysypiskiem.

Dlatego też ważna jest reakcja osób postronnych. Jeżeli ktoś widzi, że dana osoba wysypuje śmieci w miejscu do tego nieprzeznaczonym, powinna natychmiast powiadomić straż miejską lub policję, a także spróbować zrobić zdjęcie lub zapamiętać numery rejestracyjne pojazdu. Za zaśmiecanie grozi mandat do 500 zł. Ponadto taka osoba będzie musiała po sobie posprzątać.

Fotoreportaż


1/4 Śmieci na skraju lasu

1/4 Śmieci na skraju lasu

2/4 Śmieci na skraju lasu

2/4 Śmieci na skraju lasu

3/4 Śmieci na skraju lasu

3/4 Śmieci na skraju lasu

4/4 Śmieci na skraju lasu

4/4 Śmieci na skraju lasu

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości