Wiadomości

Wilgoć na ścianach, pękające tynki [zdjęcia]

1 lutego 2018, 12:19, ak
fot. czytelniczka Joanna
Mieszkańcy kamienicy przy ul. Jagiełły w Gorzowie twierdzą, że czują się bezsilni, ponieważ od kilku lat proszą o remont budynku. Po interwencji portalu gorzowianin.com udało się ustalić, że otrzymają pomoc, a jeszcze w tym roku zostaną przeprowadzone pierwsze prace.

Do redakcji portalu gorzowianin.com zwróciła się pani Joanna, mieszkanka kamienicy przy ul. Jagiełły 13, która opisała w jakiej sytuacji znajduje się jej rodzina oraz pozostali mieszkańcy budynku. Czytelniczka podkreśla, że czuje się już bezsilna, ponieważ od kilku lat próbuje bezskutecznie uzyskać jakąkolwiek pomoc – chodzi o warunki panujące w kamienicy.

Mieszkańcy podkreślają, że mieszkają w gorszych warunkach niż zwierzęta. - Budynek nie jest ocieplony, na ścianach jest wilgoć, tynki pękają. Jako jedyni na ulicy mamy rozwalające się drzwi bez domofonu i jak ktoś przychodzi w gości musimy schodzić na dół otwierać klatkę, bo dojście z boku budynku jest zniszczone. Administracja podobno twierdzi, że nie ma potrzeby odbudowania schodów. Jednak tutaj chodzi przede wszystkim o zdrowie i życie naszych dzieci – opowiada czytelniczka Joanna.

Mieszkańcy twierdzą, że sprawa była wielokrotnie zgłaszana do Administracji Domów Mieszkalnych nr 4 przy ul: Drzymały. jednak kończyło się jedynie na zapewnieniach i nic w tej sprawie nie zostało zrobione. Dlatego też portal gorzowianin.com postanowił dowiedzieć się czy Zakład Gospodarki Mieszkaniowej zamierza w jakikolwiek sposób zareagować i pomóc? A także czy będą prowadzone prace naprawcze mające na celu poprawienie warunków mieszkalnych tych osób?

- W ramach poprawy stanu technicznego budynku i komfortu zamieszkiwania, włączono budynek do sieci ciepłowniczej przy realizacji programu KAWKA. Podłączenie nastąpiło w 2017 roku. W kolejnym etapie zrealizowano wymianę 5 sztuk wyeksploatowanej stolarki okiennej w lokalach mieszkalnych nr 1 i 2 oraz drzwi wejściowych od strony podwórka. W bieżącym roku zaplanowano wymianę drzwi wejściowych od strony ul. Jagiełły oraz wykonanie instalacji domofonowej. Odnosząc się do stanu technicznego schodów zewnętrznych przy budynku, nadmieniamy że z uwagi na utratę przez nie wartości użytkowych i funkcjonalnych zostały rozebrane. Wejście na podwórze jest zapewnione i odbywa się przez klatkę schodową. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej nie planuje odtworzenia schodów zewnętrznych, dokonana zostanie poprawa utwardzenia skarpy i jej zabezpieczenie – komentuje Paweł Nowacki, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie.

Ponadto budynek zostanie docieplony, tak aby zlikwidować problem przemarzania ścian oraz poprawić energooszczędność kamienicy. ZGM uzyskał już zgodę na dysponowanie sąsiednią nieruchomością na cele budowlane, które pozwolą na wykonanie ocieplenia. które są niezbędne do podjęcia działań projektowych. W roku 2018 zaplanowano wykonanie projektu budowlanego oraz uzyskanie stosownych pozwoleń, natomiast prace mają zostać przeprowadzone w 2019 roku.

- Odnośnie występowania wilgoci w lokalach mieszkalnych, zostanie przeprowadzona dodatkowa wizja lokalna w celu określenia przyczyn jej występowania. Wizja zostanie przeprowadzona pomiędzy pomiędzy 5, a 7 lutego – mówi dyrektor ZGM.
Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/7 Zniszczona kamienica przy Łokietka

1/7 Zniszczona kamienica przy Łokietka

2/7 Zniszczona kamienica przy Łokietka

2/7 Zniszczona kamienica przy Łokietka

3/7 Zniszczona kamienica przy Łokietka

3/7 Zniszczona kamienica przy Łokietka

4/7 Zniszczona kamienica przy Łokietka

4/7 Zniszczona kamienica przy Łokietka

5/7 Zniszczona kamienica przy Łokietka

5/7 Zniszczona kamienica przy Łokietka

6/7 Zniszczona kamienica przy Łokietka

6/7 Zniszczona kamienica przy Łokietka

7/7 Zniszczona kamienica przy Łokietka

7/7 Zniszczona kamienica przy Łokietka

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości