Wiadomości

Załatają dziury na Bogusławskiego

26 lutego 2018, 11:26, ak
fot. czytelnik
Ulica Bogusławskiego na osiedlu Górczyn w Gorzowie jest w złym stanie technicznym. Dziurawa droga, która po opadach deszczu zamienia się w wielkie jezioro doczeka się w najbliższych miesiącach załatania. Niestety mieszkańcy mogą zapomnieć o asfalcie.

Na początku lutego z prośbą o interwencję zwrócił się do naszej redakcji gorzowianin.com czytelnik, który jest mieszkańcem ul. Bogusławskiego w Gorzowie. Czytelnik zwrócił uwagę na fatalny stan techniczny drogi.

- Nie do pomyślenia jest aby w obecnych czasach, w mieście wojewódzkim, w centrum dużego osiedla pozostawała ulica o nawierzchni gruntowej. Pomimo dotychczasowych licznych zabiegów łatania wybojów i ubytków, ulica dla "normalnego" pojazdu osobowego jest nie do pokonania. Problemy mają też pojazdy służb ratowniczych i utrzymaniowych, firm kurierskich i zaopatrzeniowych. Natomiast oddane dotychczas głosy w Budżecie Obywatelskim się nie sprawdziły i droga nie zostanie zrobiona - opowiada mieszkaniec ul. Bogusławskiego.

Zwróciliśmy się do Urzędu Miasta z pytaniem czy magistrat ma w planach jakikolwiek remont ulicy Bogusławskiego, a także czy mieszkańcy mogą liczyć na wylanie asfaltu na zniszczonym odcinku drogi. W poniedziałek 26 lutego otrzymaliśmy odpowiedź od urzędników.

- Jak tylko poprawią się warunki atmosferyczne, rozpoczną się prace utrzymaniowe dróg gruntowych. Natomiast najpóźniej w drugim kwartale ul. Bogusławskiego będzie profilowana i zagęszczana, tak aby poprawić jej stan techniczny. Niestety w planach i budżecie miasta nie zostało ujęte asfaltowanie tej drogi – komentuje Ewa Sadowska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości