Wiadomości

Megafony na dworcu poinformują pasażerów o opóźnieniach

22 grudnia 2017, 15:51, Marcin Kluwak
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich podróżnych korzystających z przystanku Gorzów Wielkopolski Wschodni. Po naszej interwencji PKP PLK uruchomiło w piątkowe popołudnie tymczasowy system informacji pasażerskiej. Na przystanku pojawiły się megafony.

Od dziś pasażerowie nie zostaną pozbawieni sami sobie. Po serii naszych artykułów i zgłoszeniach od czytelników spółka zarządzająca dworcową infrastrukturą zainstalowała tymczasowy system informacji pasażerskiej. - Dokładnie sprawdziliśmy możliwości techniczne zainstalowania tymczasowego systemu megafonowego na przystanku Gorzów Wielkopolski Wschodni. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby pasażerowie na tym przystanku mieli pełną informację. Dzisiaj około godz. 13.30 został uruchomiony na nim system zapowiedzi megafonowych – mówił w rozmowie z portalem gorzowianin.com Zbigniew Wolny z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Przypomnijmy, wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy (od 10 grudnia 2017), pociągi uruchamianie przede wszystkim przez spółkę PKP Intercity notowały kilkudziesięciominutowe opóźnienia. Pisaliśmy o tym dokładnie w artykule pt. IC z Gorzowa: opóźniony pociąg i zagubione wagony, który przeczytać można TUTAJ. Treść tego artykułu, jak i inne zgłoszenia od naszych czytelników przesłaliśmy zarówno do PKP Intercity, jak i PKP PLK. Na reakcję na szczęście nie trzeba było długo czekać.

Pasażerowie będą teraz informowani na bieżąco o utrudnieniach i spóźnieniach. Tych ma być też znacznie mniej. Na sytuację panującą na przystanku Gorzów Wielkopolski Wschodni zareagował sam przewoźnik. - PKP Intercity w tej chwili wypracowuje rozwiązanie, którego celem jest realizacja podróży pociągu IC Kociewie oraz składów powiązanych, jak TLK Uznam i IC Mehoffer, zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy. W przypadku potencjalnego zagrożenia opóźnieniem pociągu IC Kociewie obecnie wdrażane rozwiązanie dotyczy organizacji przełączeń wagonów. Ponadto rozwiązaniu problemu opóźnień posłuży usprawnienie organizacji pracy drużyn konduktorskich. Poprawa sytuacji nastąpi z początkiem 2018 roku – obiecuje Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości