Wiadomości

Tonąca w błocie Podgórna zostanie załatana [film]

1 marca 2018, 08:30, ak
fot. Marek Ratuszniak
Mieszkańcy ulicy Podgórnej z gorzowskiego Zakanala nie mają łatwego życia. Ich droga po opadach deszczu zamienia się w grzęzawisko. Jedynie podczas mrozów można po niej przejść bez problemu. Dlatego też wyczekują jej wyrównania i zasypania dziur.

Do redakcji portalu gorzowianin.com zwrócił się nasz czytelnik Paweł, mieszkaniec ul. Podgórnej z prośbą o interwencję. Chodzi o fatalny stan drogi drogi gruntowej na gorzowskim Zakanalu, która po opadach deszczu zamienia się w bagno z wielkimi kałużami, co uniemożliwia przejazd samochodem, nie mówiąc już o przejściu pieszo. Mieszkańcy Podgórnej narzekają nie tylko na brak asfaltu, ale również kanalizacji, oświetlenia czy chociażby instalacji gazowej.

Mieszkańcy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zorganizowali spotkanie z radnym i przedstawicielami magistratu w środę 7 lutego.

- Wówczas obiecano nam, że w ciągu dwóch tygodni na naszą drogę zostanie przywiezione 15 dużych wywrotek tłucznia z rozbiórki torów przy ulicy Walczaka, gdzie wyliczono że te 15 wywrotek wystarczy na odcinek 500 metrów drogi o szerokości 5 m i grubości 5 cm. Natomiast ul. Podgórna ma 2 kilometry długości, a dziury są o wiele głębsze. Natomiast przed upływem tego terminu poinformowano nas, że trafi tutaj sfrezowany asfalt z ul. Sikorskiego. Prace w centrum idą pełną parą, asfalt jest wywożony, ale na pewno nie do nas. Minęły trzy tygodnie od spotkania, a żadnej wywrotki nie widać – opisuje czytelnik Paweł.

W tej sprawie zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Gorzowa z prośbą o wyjaśnienie sytuacji oraz pytaniem, kiedy mieszkańcy będą mogli liczyć na jakiekolwiek prace przy wyrównaniu drogi.

- Wstępna deklaracja wykonawcy przebudowy torowiska ul. Walczaka była 23-28 luty. Jednak ze względu na warunki atmosferyczne nie przystąpiono do wykonania koryta. O fakcie tym był powiadomiony przedstawiciel mieszkańców ul. Podgórnej. Jak tylko warunki atmosferyczne pozwolą zostaną rozpoczęte prace i materiał zostanie przewieziony na ul. Podgórną – komentuje Zdzisław Plis, dyrektor wydziału inwestycji.

Poniżej relacja mieszkańca ul. Podgórnej z tego, jak wygląda droga po opadach deszczu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości