Wiadomości

Inwestycja zablokowana - stacji paliw nie będzie

19 grudnia 2017, 14:09, mk
Nie będzie stacji paliw przy ulicy Górczyńskiej. Radni zablokowali inwestycję obiecując, że zmienią plan zagospodarowania przestrzennego. - Mieszkańcy mogą spać spokojnie – zapewnia prezydent Jacek Wójcicki.

Stacja paliw miała stanąć przy ulicy Górczyńskiej, w niedalekim sąsiedztwie Panoramy i bloków przy ulicy Daszyńskiego. Ten pomysł bardzo nie spodobał się grupie mieszkańców, którzy pisali pisma do spółdzielni mieszkaniowej oraz władz miasta. Mieszkańcy pobliskich ulic interweniowali też u radnych miejskich. Ci pisali interpelacje do prezydenta miasta.

Sprawą zajęli się gorzowscy radni na poniedziałkowej sesji. Pojawili się też tam mieszkańcy bloków, przy których powstać miała stacja paliw. - Powstanie w tym miejscu stacji paliw wpłynie znacznie na pogorszenie naszych warunków mieszkalnych z uwagi nadmierny hałas i ciągły ruch - także w nocy. Wpłynie negatywnie nie tylko na bezpieczeństwo naszych dzieci, ale spowoduje także znaczny spadek wartości nieruchomości – mówili zgodnie mieszkańcy.

- Mieszkańcy mogą spać spokojnie. Nie będzie tam żadnej stacji paliw. Może tam powstać sklep lub piekarnia – przekonywał na sesji prezydent. Radni wsparli pomysł sporządzenia nowego planu zagospodarowania terenu przy zbiegu ulic Górczyńskiej i Daszyńskiego.

To już trzecia zablokowana przez radnych i władze miasta inwestycja w naszym mieście. Wcześniej nie było zgody na budowę stacji paliw na osiedlu Piaski przy skrzyżowaniu ulic Okrzei i Dowbora Muśnickiego. Ten sam przedsiębiorca chciał wybudować stację paliw na Fredry – tuż przy markecie Intermarche. Zdecydowane nie dla budowy stacji powiedzieli mieszkańcy okolicznych bloków. Murem za mieszkańcami stanęły wówczas władze spółdzielni Staszica i niektórzy radni. Inwestor więc zrezygnował z budowy stacji paliw.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości