Wiadomości › Nasze zdrowie

Patryk wyzdrowiał i opuścił szpital zakaźny!

2 kwietnia 2020, 21:37
Po 12 dniach w szpitalu młody mieszkaniec Gorzowa opuścił szpital zakaźny. To pierwszy „ozdrowieniec” w naszym mieście. Jego wyzdrowienie dwukrotnie potwierdzone zostało wynikami badań laboratoryjnych.

Wideokonsultacje w gorzowskim POZ

1 kwietnia 2020, 16:26
Już nie tylko przez telefon. Od 1 kwietnia z punktu nocnej i świątecznej opieki medycznej w gorzowskim szpitalu można skorzystać także dzięki video połączeniu, pozwalającemu na bezpośredni kontakt lekarza z pacjentem. To możliwe dzięki uruchomionej dziś przez Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. usłudze „Powstrzymajmy koronawirusa! - Darmowe wideo-gabinety dla szpitali”.

Kolejna osoba zakażona koronawirusem w powiecie gorzowskim

1 kwietnia 2020, 14:59
W środowe popołudnie ministerstwo zdrowia poinformowało o 73 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wśród nich jest 5 mieszkańców województwa lubuskiego, w tym kobieta z powiatu gorzowskiego.

Gorzów: Wydrukowali drukarkami 3D przyłbice dla szpitala [film]

28 marca 2020, 15:50
Grupa mieszkańców Gorzowa postanowiła pomóc w obliczu walki z koronawirusem i wydrukować na drukarkach 3D przyłbice dla personelu medycznego gorzowskiego szpitala. W sobotę zostały przekazane pierwsze 24 przyłbice dla szpitala oraz 10 dla pogotowia.

Recepta na zdrowie - odcinek 6

27 marca 2020, 20:49
W programie "Recepta na zdrowia" opowiemy o akcji pomocowej dla gorzowskiego szpitala i przekazaniu maseczek ochronnych. Również o przekazaniu jedzenia dla medyków czy też klawiatur, które trudno zdezynfekować. Pokażemy również uroczystość przekazania i zawieszenia krzyża w szpitalu zakaźnym przy ul. Walczaka w Gorzowie. Będzie również apel Roberta Surowca, wiceprezesa Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Nowy przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie gorzowskim

26 marca 2020, 18:42
W czwartkowy wieczór ministerstwo zdrowia poinformowało o 43 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wśród nich jest 7 mieszkańców województwa lubuskiego, w tym mężczyzna z powiatu gorzowskiego, który był diagnozowany w szpitalu w Gorzowie.

Drugi przypadek koronawirusa w Gorzowie

25 marca 2020, 13:59
Jest kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w Gorzowie. Jak ustalił portal gorzowianin.com jest to kierowca, który z racji wykonywania swojego zawodu, jeździł po wielu krajach Europy.

Szpital apeluje: Zadbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo

25 marca 2020, 09:21
W związku z uruchomieniem w obrębie Jednoimiennego Szpitala Zakaźnego przy ul. Walczaka izby przyjść dedykowanej pacjentom z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem kornoanwirusem, pracownicy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie apelują o rozwagę i zgłaszanie się do szpitala tylko i wyłącznie osób wymagających konsultacji medycznej

Pierwsza osoba zakażona koronawirusem w Gorzowie

23 marca 2020, 12:45
W poniedziałkowe południe ministerstwo zdrowia poinformowało o 36 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 5 w województwie lubuskim. Wśród tych osób jest jeden przypadek zakażenia w Gorzowie. Osoba leży w szpitalu zakaźnym przy ul. Walczaka. Pozostałe 4 osoby przebywają na oddziale zakaźnym szpitala w Zielonej Górze.

Personel szpitala w Gorzowie się szkoli

20 marca 2020, 15:46
W Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie rozpoczęły się szkolenia kardiologów i członków personelu medycznego Pracowni Hemodynamiki i Elektrofizjologii z zakładania i zdejmowania kombinezonu ochronnego do kontaktu z osobami podejrzanymi o zakażenie i zakażonymi wirusem SARS-CoV-2.


Fotoreportaże


x