Wiadomości › Nasze zdrowie

Będzie więcej miejsc w szpitalnym hostelu

23 stycznia 2020, 12:24
Zarząd gorzowskiego szpitala planuje utworzenie dodatkowych miejsc w hostelu działającym przy lecznicy. Bezpłatnie korzystać z niego mogą chorzy przyjmujący chemioterapię oraz w trakcie radioterapii. Taki obiekt jest sporym udogodnieniem szczególnie dla osób spoza miasta które dzięki niemu nie muszą codziennie dojeżdżać na wlewy czy naświetlania. Obecnie w hostelu jest dwadzieścia pięć miejsc ale władze szpitala chciałyby zwiększyć ich liczbę o drugie tyle.

Skuteczne sposoby na przeziębienie - znasz je wszystkie?

17 stycznia 2020, 11:33
Przeziębienie to potoczna nazwa na infekcję wirusową, której dorosły człowiek doświadcza średnio 2-4 razy w ciągu roku, zaś dziecko nawet 8-9! Jest to tym samym jeden z najczęstszych powodów wizyt u lekarzy pierwszego kontaktu oraz zwolnień z pracy i szkoły. Symptomy przeziębienia są nieraz na tyle uciążliwe, że potrafią skutecznie wykluczyć nas z normalnego trybu życia. Jak zatem leczyć przeziębienie i pozbyć się jego objawów?

Pyszna grochówka podbiła serca gorzowian

13 stycznia 2020, 13:46
Podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy także tym razem, gorzowianie otworzyli swoje serca i hojnie wsparli Fundację Jerzego Owsiaka. Hitem znów okazała się szpitalna grochówka. Dzięki ofiarności gorzowian do puszek WOŚP ze sprzedaży zupy trafiło 2 500 złotych. To ponad dwa razy więcej niż w ubiegłym roku.

Gorzowski szpital uruchamia poradnię geriatryczną

13 stycznia 2020, 12:58
We wtorek 14 stycznia szpital w Gorzowie uruchamia poradnię geriatryczną przy ul. Walczaka 42. To dobra wiadomość dla seniorów, którzy będą mieli w jednym miejscu zapewnioną kompleksową opiekę.

Laparoskop w służbie ginekologii

8 stycznia 2020, 19:15
Małoinwazyjna chirurgia, zabiegi laparoskopowe standardem w zabiegach ginekologicznych.

Stefania w prezencie dla każdego dziecka

2 stycznia 2020, 14:27
Jeden chłopiec i dwie dziewczynki przyszły na świat w pierwszym dniu 2020 r. w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. Przez zarząd gorzowskiej lecznicy dzieci tradycyjnie zostały obdarowane prezentami. To jednak nie jedyna niespodzianka. Dzięki współpracy lecznicy z władzami Gorzowa Wlkp. od stycznia WSZYSTKIE maluszki, które na świat przyszły w gorzowskim szpitalu będą dostawały także maskotki sensoryczne w postaci jednego z symboli Gorzowa - nosorożycy Stefanii.

Pacjenci w Gorzowie „całują klamki” aptek w nocy

28 grudnia 2019, 20:36
Nasza czytelniczka trafiła w nocy do gorzowskiego szpitala z 2-letnim dzieckiem i musiała wykupić leki. Niestety pocałowała klamkę w aptece, która według harmonogramu miała mieć nocny dyżur, ale w rzeczywistości była zamknięta. Mieszkanka Gorzowa uważa, że apteka czynna 24 godziny na dobę powinna znajdować się przy szpitalu.

Gorzowski PET ma już rok [film]

12 grudnia 2019, 15:05
Minął już rok od podpisania 5-letniej umowy pomiędzy zarządem Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie, a Narodowym Funduszem Zdrowia na wykonywanie badań PET/CT. Pracownia PET/CT to jedyna taka pracownia w województwie lubuskim.

Gorzowski szpital na nowo otworzył oddział nefrologii

3 października 2019, 08:36
Po kilkumiesięcznej przerwie Zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. przywrócił funkcjonowanie Oddziału Nefrologii. Oddział nie tylko wznowił działalność. Zmienił też nazwę i znacznie poszerzył zakres świadczonych usług. Było to możliwe dzięki zatrudnieniu znanego i cenionego lekarza Krzysztofa Pabisiaka, który objął kierownictwo nowego Oddziału Nefrologii i Transplantologii Klinicznej.

Gorzów: będzie nowy budynek dla OIOM-u

22 lipca 2019, 14:37
W nowym budynku będzie Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddział Hematologii oraz Bank Komórek Macierzystych. Budowa ma zakończyć się w pierwszej połowie 2021 roku. Dzięki tej inwestycji ilość łóżek na oddziale intensywnej opieki medycznej wzrośnie z 12 do 22.


Fotoreportaże


x