• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 6
Wiadomości

Apteki w Gorzowie. Harmonogram nocnych dyżurów aptek

1 grudnia 2023, 00:00, Marcin Kluwak
Urząd Miasta informuje, że od 1 stycznia 2024 r. Miasto nie będzie ustalać dyżurów nocnych aptek. Wynika to ze zmiany przepisów dotyczących dyżurowania aptek.
 
Zgodnie z nowelizacją ustawy od 1 stycznia 2024 r. dyżury w porze nocnej oraz w dni wolne i święta mogą być realizowane w następujący sposób:
- dyżury nocne – 2 godziny pracy aptek między godziną 19:00 a 23:00
- dyżury w dni wolne i święta – 4 godziny pracy aptek między godziną 10:00 a 18:00.
 
Wskazane godziny wynikają z analiz projektodawcy, który wskazał, że najwięcej klientów odwiedza apteki do godziny 21:00. Obecne godziny pracy gorzowskich aptek gwarantują pracę w „porze nocnej” oraz „w dni wolne od pracy”, zgodnie z ustawą.
 
Nowe przepisy zniosły obowiązek ustalania dyżurów przez powiaty mające powyżej 40 tysięcy mieszkańców.

Od lutego 2018 roku jedyna w mieście apteka całodobowa przy ul. Łużyckiej przestała pełnić nocne dyżury. W związku z tym mieszkańcy Gorzowa oraz okolicznych miejscowości zostali pozbawieni apteki, w której mogliby w nocy wykupić niezbędne leki. Apteka Ziko przy ul. Łużyckiej jest obecnie czynna od poniedziałku do niedzieli w godz. od 7 do 23.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości