• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Lekarze z Gorzowa usunęli pacjentce ogromnego guza

11 kwietnia 2023, 14:42, Marcin Kluwak
fot. Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie
W Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie została przeprowadzona operacja, podczas której z usunięto ogromnego guza jajnika. Wystarczył brak wizyty u ginekologa przez trzy lata, żeby u kobiety urósł 50-centymetrowy guz. Lekarze byli zmuszeni usunąć 50-latce oba jajniki.

Każda kobieta powinna wybrać się na wizytę kontrolą u ginekologa przynajmniej raz w roku. O tym, że odkładana zbyt długo wizyta u lekarza może być przyczyną bardzo poważnej choroby, przekonała się 50-letnia kobieta, która trafiła na stół operacyjny w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie.

- Operacja trwała kilka godzin. Usunęliśmy 50-letniej kobiecie guza o średnicy 50 centymetrów. Wystarczyły trzy lata bez kontroli u ginekologa, żeby w organizmie kobiety urósł tak wielki guz jajnika. Niestety w następstwie tego, lekarze musieli usunąć kobiecie oba jajniki - mówi lek. Krzysztof Kaczmarek, szef oddziału ginekologii i położnictwa w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie.

Lekarze podkreślają, że należy pamiętać, że nowotwór jajników nie daje objawów. Dlatego tak ważne są regularne badania ginekologiczne. Jeśli nic się "nie dzieje", wystarczy taka wizyta raz w roku. Chyba że są w rodzinie przypadki raka jajnika, wtedy należy USG robić częściej.

Jak się okazuje, to nie pierwszy przypadek usunięcie tak dużego guza w gorzowskim szpitalu. - Kilka lat temu mieliśmy pacjentkę, która miała ogromnego mięśniaka macicy. Ta młoda, bo zaledwie 30-letnia kobieta leczyła się ziołami. Do specjalistów trafiła dopiero gdy mięśniak urósł tak, że 30-latka miała brzuch jakby była w bliźniaczej ciąży - opowiada lek. Krzysztof Kaczmarek.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości