Wiadomości › Nasze zdrowie

Masz ochotę na życie?

7 lutego 2020, 14:33
W najbliższą sobotę (8 lutego) szpital wojewódzki w Gorzowie Wlkp. zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi w Ośrodku Radioterapii , przy ul. Dekerta 1.

Szpital bardziej przyjazny dzieciom

31 stycznia 2020, 09:55
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. staje się miejscem coraz bardziej przyjaznym małym pacjentom. Od stycznia dzieci oczekujące na wizytę w gabinecie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej (POZ) spędzają czas w towarzystwie spoglądających na nie bohaterów bajek, m.in. ulubionych przez kilkulatków pingwinów z Madagaskaru.

W pół roku 500 pacjentów w Ośrodku Radioterapii

29 stycznia 2020, 21:48
Właśnie mija pół roku od czasu uruchomienia Ośrodka Radioterapii w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie. Przez ten okres ośrodek przyjął prawie 500 pacjentów, jednocześnie wprowadzając nowe procedury i świadczenia dla osób chorych na różne nowotwory.

Będzie więcej miejsc w szpitalnym hostelu

23 stycznia 2020, 12:24
Zarząd gorzowskiego szpitala planuje utworzenie dodatkowych miejsc w hostelu działającym przy lecznicy. Bezpłatnie korzystać z niego mogą chorzy przyjmujący chemioterapię oraz w trakcie radioterapii. Taki obiekt jest sporym udogodnieniem szczególnie dla osób spoza miasta które dzięki niemu nie muszą codziennie dojeżdżać na wlewy czy naświetlania. Obecnie w hostelu jest dwadzieścia pięć miejsc ale władze szpitala chciałyby zwiększyć ich liczbę o drugie tyle.

Skuteczne sposoby na przeziębienie - znasz je wszystkie?

17 stycznia 2020, 11:33
Przeziębienie to potoczna nazwa na infekcję wirusową, której dorosły człowiek doświadcza średnio 2-4 razy w ciągu roku, zaś dziecko nawet 8-9! Jest to tym samym jeden z najczęstszych powodów wizyt u lekarzy pierwszego kontaktu oraz zwolnień z pracy i szkoły. Symptomy przeziębienia są nieraz na tyle uciążliwe, że potrafią skutecznie wykluczyć nas z normalnego trybu życia. Jak zatem leczyć przeziębienie i pozbyć się jego objawów?

Pyszna grochówka podbiła serca gorzowian

13 stycznia 2020, 13:46
Podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy także tym razem, gorzowianie otworzyli swoje serca i hojnie wsparli Fundację Jerzego Owsiaka. Hitem znów okazała się szpitalna grochówka. Dzięki ofiarności gorzowian do puszek WOŚP ze sprzedaży zupy trafiło 2 500 złotych. To ponad dwa razy więcej niż w ubiegłym roku.

Gorzowski szpital uruchamia poradnię geriatryczną

13 stycznia 2020, 12:58
We wtorek 14 stycznia szpital w Gorzowie uruchamia poradnię geriatryczną przy ul. Walczaka 42. To dobra wiadomość dla seniorów, którzy będą mieli w jednym miejscu zapewnioną kompleksową opiekę.

Laparoskop w służbie ginekologii

8 stycznia 2020, 19:15
Małoinwazyjna chirurgia, zabiegi laparoskopowe standardem w zabiegach ginekologicznych.

Stefania w prezencie dla każdego dziecka

2 stycznia 2020, 14:27
Jeden chłopiec i dwie dziewczynki przyszły na świat w pierwszym dniu 2020 r. w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. Przez zarząd gorzowskiej lecznicy dzieci tradycyjnie zostały obdarowane prezentami. To jednak nie jedyna niespodzianka. Dzięki współpracy lecznicy z władzami Gorzowa Wlkp. od stycznia WSZYSTKIE maluszki, które na świat przyszły w gorzowskim szpitalu będą dostawały także maskotki sensoryczne w postaci jednego z symboli Gorzowa - nosorożycy Stefanii.

Pacjenci w Gorzowie „całują klamki” aptek w nocy

28 grudnia 2019, 20:36
Nasza czytelniczka trafiła w nocy do gorzowskiego szpitala z 2-letnim dzieckiem i musiała wykupić leki. Niestety pocałowała klamkę w aptece, która według harmonogramu miała mieć nocny dyżur, ale w rzeczywistości była zamknięta. Mieszkanka Gorzowa uważa, że apteka czynna 24 godziny na dobę powinna znajdować się przy szpitalu.


Fotoreportaże