Wiadomości › Nasze zdrowie

Szpital wznawia komercyjne testy na koronawirusa

18 września 2020, 18:05
Od piątku 18 września gorzowski szpital wznawia komercyjne badania na koronawirusa. Test na COVID-19 może zrobić każda chętna osoba, która zapłaci za takie badanie 430 zł.

Lekarze namawiali 26-latkę do usunięcia ciąży. W Gorzowie urodziła zdrowego synka

17 września 2020, 16:00
Pani Weronika to 26-letnia mieszkanka Gorzowa, która czeka na przeszczep wątroby. Z tego powodu w innych klinikach na terenie Polski lekarze namawiali kobietę do aborcji Natomiast lekarze z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie podjęli się misji uratowania zagrożonego poronieniem dziecka. Udało się i pani Weronika urodziła zdrowego synka dzięki czemu­ może podjąć dalsze leczenie.

Gorzów: Seniorzy coraz częściej porzucani w szpitalu

13 września 2020, 19:31
W ubiegłych latach seniorzy byli porzucani w gorzowskim szpitalu zazwyczaj w okresie świątecznym i wakacyjnym. Natomiast w tym roku problem stał się bardziej powszechny i nie ma miesiąca, kiedy w szpitalu nie byłoby porzuconego przez rodzinę dziadka lub babci.

Zarejestruj się do szpitalnej poradni bez wychodzenia z domu

11 września 2020, 09:31
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie wyszedł naprzeciw oczekiwaniom pacjentów i uruchomił pilotażowy program rejestracji do wybranych poradni przez internet. Wystarczy założyć konto w systemie eRejestracja.

Zmarł mieszkaniec Gorzowa zakażony koronawirusem

27 sierpnia 2020, 11:06
W czwartkowy poranek ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych 12 zakażeniach koronawirusem w województwie lubuskim. Wśród nowych pacjentów jest aż 6 mieszkańców Gorzowa. Niestety w szpitalu zakaźnym zmarł 72-letni gorzowianin.

Jak mądrze wybrać gabinet stomatologiczny?

26 sierpnia 2020, 15:45
W związku z dynamicznym rozwojem branży stomatologicznej, pacjenci mają do wyboru wiele placówek oferujących usługi dentystyczne: prywatnych i publicznych gabinetów, klinik, przychodni oraz wielu innych. W związku z tym, podjęcie decyzji może sprawiać nie lada trudność. Oto pięć wskazówek, którymi warto kierować się podczas szukania idealnego gabinetu stomatologicznego.

Gdzie jest dobro pacjenta?

25 sierpnia 2020, 10:23
We wrześniu w ramach strategii ministerstwa zdrowia w walce z koronawirusem ma zostać ograniczona liczba szpitali jednoimiennych czy zwiększone kompetencje lekarzy rodzinnych. Te pomysły nie spodobały się Robertowi Surowcowi, wiceprezesowi gorzowskiego szpitala, który otwarcie je krytykuje.

Gorzów: Lekarze obciążeni i przemęczeni

19 sierpnia 2020, 16:01
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie radzi sobie jak może z pandemią koronawirusa. Zwiększył ilość wykonywania testów oraz prowadzi niezbędne inwestycje, aby ograniczyć ilość wizyty w szpitalu. Jednak jak podkreśla wiceprezes Robert Surowiec, największym problem jest brak lekarzy lub zmęczenie kadry, która obecnie pracuje.

Trwa budowa pododdziału chemioterapii

11 sierpnia 2020, 10:31
Jeszcze w tym roku ma być gotowy nowy budynek w którym znajdzie się pododdział dziennej chemioterapii. Obecnie trwają intensywne prace przy budowie nowoczesnego pawilonu.

Wyniki badań odbierzemy bez wchodzenia do szpitala

6 sierpnia 2020, 16:12
Gorzowski szpital przygotowuje się do uruchomienia Centralnego Punktu Odbioru Wyników przy ul. Dekerta. Nowe rozwiązanie ma ograniczyć liczbę osób wchodzących do szpitala i poprawić bezpieczeństwo zarówno pacjentów jak i pracowników placówki. Z nowego punktu, który będzie znajdował się w dawnej portierni będzie można korzystać już jesienią.


Fotoreportaże


x