Wiadomości

Gdzie w Sylwestra i Nowy Rok uzyskać pomoc medyczną w Gorzowie?

30 grudnia 2022, 09:26, red
fot. WSzW
W Sylwestra i w Nowy Rok nie będą przyjmować lekarze rodzinni oraz będą nieczynne szpitalne poradnie specjalistyczne. Dlatego też w przypadku nagłego zachorowania, pomocy będzie można szukać w przychodni POZ przy szpitalu oraz w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Przed nami Sylwester i Nowy Rok. Jak zatem podczas noworocznej przerwy będzie pracował Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie? Nieczynne będą szpitalne poradnie specjalistyczne, rejestracja pacjentów, w tym szpitalne call center, punkt wydawania wyników, administracja i inne jednostki, które zwykle nie pracują całą dobę.

- Oczywiście pacjenci, którzy mają aktywne internetowe konto szpitala, w każdej chwili będą mieli dostęp do wyników badań czy możliwość zdalnej rejestracji do poradni, które wznowią pracę po świętach. Zakład Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej będzie pracował w trybie dyżurowym, czyli dla pacjentów oddziałów. Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej będzie czynny jak zwykle - mówi Aleksandra Szymańska, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Gdzie w Sylwestra i Nowy Rok uzyskać pomoc medyczną w Gorzowie?

W Sylwestra i Nowy Rok nie przyjmują lekarze rodzinni. Dlatego, jeżeli nagle zachorowaliśmy, to po pomoc możemy się udać do punku nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, który znajduje się pod wiatą dla karetek gorzowskiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Do gabinetów POZ wchodzimy przez szpitalną izbę przyjęć (jest to nowy, dobrze oznakowany budynek od strony SORu).

Punkt POZ przy ul. Dekerta rozpocznie swój dyżur o godz. 18 w piątek 30 grudnia i zakończy o godz. 8 rano w poniedziałek 2 stycznia 2023 roku. Nocna i świąteczna opieka zdrowotna będzie czynna w okresie noworocznym przez 24 godziny na dobę.

Do lekarza POZ zgłaszamy się w przypadku nagłego zachorowania, gdy domowe środki lub leki dostępne bez recepty nie przynoszą poprawy. Natomiast nie zgłaszamy się po przedłużenie recepty na leki przyjmowane stale, ani po przedłużenie L4! Do gabinetów nocnej i świątecznej opieki wchodzimy przez izbę przyjęć. Telefony do POZ przy ul. Dekerta - 95 782 73 08 lub 95 782 73 09.

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Gorzowie

- Szpitalny Oddział Ratunkowy jest od ratowania życia i nie należy go traktować jak lekarza rodzinnego. SOR jak zawsze będzie działał bez przerwy i powinny tutaj trafiać osoby, w przypadku zagrożenia życia lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia – podkreśla Aleksandra Szymańska, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

W trakcie sylwestrowej nocy na SOR powinny trafić również osoby, które doznały jakichkolwiek urazów związanych z odpalaniem petard i fajerwerków. A także ofiary wypadków lub z ranami ciętymi, osoby odczuwające ostry ból w klatce piersiowej lub ostry ból brzucha. A także osoby z zaburzeniami świadomości lub mowy.

Szpital przypomina, że pacjenci SORu przechodzą triage, czyli wstępną selekcję medyczną i to na jej podstawie ustalana jest kolejność udzielania pomocy.a


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości