• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 6
Wiadomości

Gdzie w Wielkanoc uzyskać pomoc medyczną w Gorzowie?

7 kwietnia 2023, 13:19
fot. archiwum
Podczas Świąt Wielkanocnych nie będą przyjmować lekarze rodzinni czy szpitalne poradnie. Gdzie zatem w święta uzyskamy pomoc medyczną w Gorzowie? W przypadku nagłego zachorowania możemy pójść do punktu POZ mieszczącego się przy szpitalu na Dekerta. Na Szpitalny Oddział Ratunkowy powinni trafić jedynie pacjenci w stanie zagrożenia życia.

Przed nami Święta Wielkanocne, a to oznacza, że w tym czasie nie przyjmują lekarze rodzinni. Gdzie zatem udać się w trakcie świątecznego kwietniowego weekendu, jeżeli nagle zachorowaliśmy i mamy wysoką gorączkę, czujemy ostry ból lub towarzyszy nam uciążliwy kaszel, przez który ledwo co możemy oddychać?

Pomoc medyczna w Wielkanoc w Gorzowie. Gdzie pójść do lekarza święta w Gorzowie?

Jeżeli nagle zachorowaliśmy, to po pomoc możemy się udać do punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, który znajduje się pod wiatą dla karetek gorzowskiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Do gabinetów POZ wchodzimy przez szpitalną izbę przyjęć (jest to nowy, dobrze oznakowany budynek od strony SORu).

Punkt POZ przy ul. Dekerta rozpocznie swój dyżur o godz. 18 w piątek 7 kwietnia i zakończy o godz. 8 rano we wtorek 11 kwietnia. Nocna i świąteczna opieka zdrowotna będzie czynna przez całe święta 24 godziny na dobę.

Do lekarza POZ zgłaszamy się w przypadku nagłego zachorowania, gdy domowe środki lub leki dostępne bez recepty nie przynoszą poprawy. Natomiast nie zgłaszamy się po przedłużenie recepty na leki przyjmowane stale, ani po przedłużenie L4. Do gabinetów nocnej i świątecznej opieki wchodzimy przez izbę przyjęć. Telefony do POZ przy ul. Dekerta - 95 782 73 08 lub 95 782 73 09.

Kiedy możemy się zgłosić na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Gorzowie?

- Szpitalny Oddział Ratunkowy jest od ratowania życia i nie należy go traktować jak lekarza rodzinnego. SOR jak zawsze będzie działał bez przerwy i powinny tutaj trafiać osoby, w przypadku zagrożenia życia lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia – podkreśla Aleksandra Szymańska, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Na SOR powinni trafiać pacjenci z nagłymi urazami np. ofiary wypadków lub z ranami ciętymi, osoby odczuwające ostry ból w klatce piersiowej lub ostry ból brzucha. A także osoby z zaburzeniami świadomości lub mowy.

Szpital przypomina, że pacjenci SORu przechodzą triage, czyli wstępną selekcję medyczną i to na jej podstawie ustalana jest kolejność udzielania pomocy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości