• Dziś /-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

To mały cud! Sara, kiedy się urodziła ważyła zaledwie 560 gramów

11 lipca 2023, 08:27, Marcin Kluwak
fot. Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie
Do szpitala w Gorzowie trafiła pani Kinga, która była w 28. tygodniu ciąży. Kobieta urodziła przez cesarskie cięcie córeczkę. Mała Sara ważyła zaledwie 560 gramów i mieściła się na dłoni dorosłego człowieka. Dzisiaj Sara to rumiany, trzymiesięczny niemowlak, który właśnie opuścił gorzowską neonatologię.

Pani Kinga była w 28. tygodniu ciąży, kiedy trafiła Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Specjaliści z oddziału ginekologii i noworodkowego podjęli błyskawiczną decyzję o cesarskim cięciu.

Mała Sara, kiedy się urodziła, ważyła zaledwie 560 gramów i mieściła się na dłoni dorosłego człowieka. Jak mówią lekarze, to mały, wielki cud. Teraz Sara ma już ponad 100 dni i waży 2990 gram.

- To, że dziecko jest w tak dobrej formie to zasługa całego zespołu oraz dzielnej mamy, która codziennie przychodziła do Sary na oddział – mówi dr n. med. Barbara Michalczyk, kierująca oddziałem noworodkowym z pododdziałem intensywnej opieki nad noworodkiem w szpitalu w Gorzowie

Przez te 100 dni w szpitalu mała Sara, mogła zostać w końcu wypisana do domu. Dziewczynka nie ma żadnych powikłań, które mogłyby wynikać z tak dużego wcześniactwa. - Wiem jednak, że trudny rok przede mną, bo muszę chronić ją przed wszelkimi infekcjami – mówi Kinga Golumska, mama Sary.

Dziecko nadal musi być pod opieką wielu specjalistów, ale może przebywać w domu z mamą i siostrami Wanessą i Amelią, które tak długo czekały, żeby poznać Sarę.

To kolejny sukces gorzowskich lekarzy z oddziału ginekologii i noworodkowego. W ubiegłym roku na świat przyszła mała Karinka, która również urodziła się w 28. tygodniu ciąży i ważyła tak samo 560 gramów.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości