• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19
Wiadomości

Pacjenci nie odwołują wizyt w szpitalnych poradniach. To prawdziwa plaga w Gorzowie

5 lutego 2024, 11:35, Anna Kluwak
fot. archiwum
Nieodwołane wizyty to poważny problemem w poradniach specjalistycznych szpitala w Gorzowie. Tylko w styczniu 48 osób nie przyszło na umówione badania w pracowni endoskopowej. W ten sposób blokowało miejsce innym pacjentom, którzy miesiącami czekają w kolejce do lekarzy specjalistów.

W Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie funkcjonują 32 poradnie specjalistyczne. Czas oczekiwania w kolejce wynosi od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. Niektórzy obwiniają o to zbyt małą liczbę lekarzy specjalistów, jednak problem jest również gdzie indziej. Wielu pacjentów, nie przychodzi na umówioną wizytę, blokując w ten sposób miejsce innym.

Pacjenci nie odwołują wizyt i nie przychodzą. Prawdziwa plaga w szpitalnych poradniach w Gorzowie

Jak się okazało, tylko w styczniu 2024 roku aż 48 osób nie przyszło na umówione badania do pracowni endoskopowej. Żadna z tych osób nie odwołała wizyty, nie zmieniła terminu, przez co zablokowała miejsce innym pacjentom czekającym w kolejce od wielu miesięcy.

Dlatego też gorzowski szpital apeluje do pacjentów, jeżeli nie mogą przyjść na wizytę, aby ją po prostu odwołali i zwolnili miejsce dla innych.

- Nie możecie przyjść? Nie pasuje wam termin? Skorzystaliście już z innego ośrodka? Dajcie znać, nie blokujcie miejsc innym pacjentom - podkreśla Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie

Aby odwołać wizytę, wystarczy zadzwonić do szpitalnego call center pod numer 95 782 77 77, napisać maila na adres rejestracja@szpital.gorzow.pl lub skorzystać z internetowego konta pacjenta szpitala w przypadku niektórych poradni. Czy też wypełnić formularz w zakładce „asystent pacjenta” na stronie szpitala.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości