• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25
Wiadomości

Wiosna to dobry czas na wykonanie badań

26 maja 2023, 11:20, Artykuł partnera
Do 31 maja 2023 roku potrwa akcja profilaktyczna „Zdrowie na plus” organizowana przez Laboratoria Medyczne DIAGNOSTYKA. Można skorzystać z trzech pakietów: podstawowego, rozszerzonego i kompleksowego, w których znalazły się badania pomagające ocenić, jak nasz organizm poradził sobie z zimowym rozleniwieniem i brakiem słońca.

Zadbajmy o siebie na wiosnę

Z medycznego punktu widzenia, wiosna to bardzo dobry czas na wykonanie badań i skontrolowanie stanu zdrowia, choćby dlatego, żeby wiedzieć, z jakiego punktu zaczynamy wiosenną odnowę. Każdy, kto zaczyna treningi lub dietę pod okiem specjalistów wie, że zostanie poproszony o aktualne badania. Warto w tym celu wykorzystać ofertę trzech pakietów - ceny badań w nich zawartych zostały obniżone do 50%.

Przekrojowe badania – wiosenny start

W pakietach znalazły się istotne badania, a wśród nich: morfologia, kreatynina z kwasem moczowym jako badania oceniające funkcję nerek, wskaźnik stanu zapalnego - CRP, TSH, który razem z fT4 pomoże ocenić funkcjonowanie tarczycy. Glukoza i hemoglobina glikowana to badania, na podstawie których możliwe jest rozpoznanie zaburzeń metabolizmu glukozy.

Po zimie warto także oznaczyć transferynę i ferrytynę informujące o poziomie zmagazynowanego w organizmie żelaza - kluczowego pierwiastka w procesie krwiotworzenia oraz sprawdzić stan wątroby (oznaczenie albuminy) i poziom produkowanych w niej enzymów ALT i GGTP. O tym jak ważnym organem jest serce, nie trzeba chyba nikogo przekonywać, dlatego w pakietach uwzględniony został lipidogram.

Na koniec trzy bardzo ważne pierwiastki, które należy mieć pod kontrolą: wapń, magnez i potas. Każdy z nich ma inne, ważne zadania w organizmie: wapń odpowiada za budowę kośćca i zębów, pracę mięśni i układu nerwowego, a także układu krzepnięcia. Magnez jest czynnikiem regulującym krzepliwość krwi, ciśnienie tętnicze oraz proces skurczu mięśni. Odpowiada za pracę przytarczyc – gruczołów odpowiedzialnych w organizmie za gospodarkę wapnia. Potas jest jonem o bardzo istotnym wpływie na gospodarkę wodno-elektrolitową organizmu, pracę serca i funkcjonowanie układu nerwowego.

W pakietach nie zapomniano o witaminie D, której niedobór jest problemem większości populacji świata. W Polsce powinniśmy ją suplementować od jesieni do co najmniej końca kwietnia, a jej prawidłowe stężenie jest bardzo ważne dla funkcjonowania układu odpornościowego.

W kampanii profilaktycznej ceny badań w pakietach zostały obniżone do 50%. Zestawy można zakupić stacjonarnie w placówkach DIAGNOSTYKI lub online - w e-Sklepie DIAGNOSTYKI i wybrać konkretny pakiet badań.

Z zakupionym voucherem wystarczy udać się do jednego z 5. Punktów Pobrań
w Gorzowie Wielkopolskim realizujących sprzedaż internetową.Czas na realizację wykupionego do końca maja vouchera wynosi 90 dni.

Punkty pobrań w Gorzowie, w których można skorzystać z akcji profilaktycznej:

ul. Targowa 7 – nowy punkt pobrań mieszczący się w kompleksie galerii NoVa Park
ul. Starzyńskiego 1
ul. Matejki 45A/ 1
ul. Piłsudskiego 15
ul. Warszawska 6/ 208

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości