Wiadomości › Nasze zdrowie

Lubuskie: Pracę karetki paraliżuje… dezynfekcja

16 listopada 2020, 12:28
W ostatnich miesiącach dostępność zespołów ratownictwa medycznego w całym kraju jest mocno ograniczona. W większości przypadków karetki pogotowia są blokowane przez wielogodzinne stanie pod szpitalami w oczekiwaniu na przyjęcie pacjenta. Jednak w województwie lubuskim karetki są uziemione przez długi proces dezynfekcji. Wówczas, kiedy w mieście nie ma dostępnego zespołu ratownictwa medycznego, do pomocy są wysyłani strażacy.

Szpital kupił sprzęt za 2,5 mln zł. Pieniądze dało miasto

13 listopada 2020, 18:00
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki w porozumieniu z radnymi zdecydował o przekazaniu 2,5 mln zł dla szpitala. Pieniądze pozwoliły na zakup angiografu, czyli sprzętu do diagnostyki pacjentów w kierunku zakażenia koronawirusem. Sprzęt jest już w szpitalu i czeka na pierwsze badania.

Brakuje leków i butli z tlenem. Lubuskie prosi Niemców o pomoc

10 listopada 2020, 20:00
Marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak zwróciła się do premierów Brandenburgii i Saksonii z prośbą o wsparcie lubuskich szpitali w walce z pandemią koronawirusa. W regionie brakuje przede wszystkim leku remdesivir, butli z tlenem i testów kasetkowych. Strona niemiecka od razu odpowiedziała i zaoferowała pomoc. Natomiast wojewoda lubuski uważa, że nie ma potrzeby przyjmowania wsparcia z Niemiec.

Terytorialsi pomagają w gorzowskim szpitalu [zdjęcia]

10 listopada 2020, 18:23
Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej pomagają w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie przeprowadzić wstępną selekcją pacjentów, pobierają wymazy w punktach drive thru. Natomiast od niedawna składają raporty dotyczące stanu obłożenia łózek w szpitalu oraz wprowadzają wyniki badań na obecność koronawirusa do systemu.

Personel szpitala w Gorzowie oddaje osocze [zdjęcia]

9 listopada 2020, 16:40
Pracownicy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego, którzy byli zakażeni koronawirusem, ale już wyzdrowieli oddają swoje osocze dla osób chorych. Jako pierwszy osocze oddał lekarz, który na co dzień pracuje w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Osocze ozdrowieńców jest jednym ze sposobów leczenia osób zakażonych COVID-19, które są w stanie ciężkim.

Gorzów: Rośnie liczba osób zakażonych COVID-19. Najmłodszy pacjent ma 3 tygodnie

7 listopada 2020, 13:32
Sytuacja w gorzowskim szpitalu cały czas jest trudna. Wszystkie łóżka na oddziale zakaźnym są zajęte, a pacjentów przybywa. Jak informuje wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie, w lecznicy przebywają obecnie 164 osoby zakażone koronawirusem, w tym 5 dzieci. Najmłodsze z nich ma zaledwie 3 tygodnie. Ponadto 15 pacjentów jest podłączonych do respiratora.

Ponad 500 osób zakażonych i 20 zgonów

7 listopada 2020, 10:40
W sobotę padł kolejny rekord, jeżeli chodzi o ilość zakażeń COVID-19 w kraju. W całej Polsce potwierdzono aż 27 875 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 510 w województwie lubuskim. Niestety zmarło aż 20 osób w regionie, w tym 11 mieszkańców Gorzowa.

Łóżka covidowe od WOŚP trafią do szpitala w Gorzowie

6 listopada 2020, 17:20
W ciągu najbliższych dni do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie zostanie przywiezionych 20 łóżek covidowych. To dar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która postanowiła zareagować na dramatyczną sytuację w szpitalach w całej Polsce i wykorzystywanie łóżek m.in. z oddziałów dziecięcych dla pacjentów z COVID-19.

Mały Nikodem tysięcznym dzieckiem, które urodziło się w gorzowskim szpitalu

6 listopada 2020, 10:12
Pomimo pandemii koronawirusa, porody w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie odbywają się normalnie. Na oddziale położniczo-ginekologicznym urodziło się właśnie tysięczne dziecko – to mały Nikodem, który ważył 2300 g i mierzył 45 cm. Mama chłopca dostała z tej okazji prezent od szpitala.

Urządzenie do dezynfekcji jest niezbędne w Twoim domu. Przekonaj się dlaczego!

5 listopada 2020, 14:34
Pandemia koronawirusa niewątpliwie zmieniła życie każdego – konieczność funkcjonowania w nowej rzeczywistości stała się źródłem szukania praktycznych rozwiązań. Zwłaszcza w zakresie dezynfekcji. Dlaczego jest ważna i dlaczego to właśnie urządzenie do dezynfekcji w obecnej sytuacji jest niezbędnym gadżetem w Twoim domu? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i miej pewność, że odpowiednio dbasz o bezpieczeństwo – swoje i swoich najbliższych!


Fotoreportaże