Wiadomości › Nasze zdrowie

Chemioterapia i OIOM na światowym poziomie

25 maja 2021, 16:19
Tworzenie dziennych oddziałów chemioterapii to światowa tendencja w leczeniu. Ten sposób terapii odciąża chorych fizycznie i psychicznie, którzy potrzebują naprawdę dobrych warunków do wracania do zdrowia. I takie warunki zapewnia im szpital w Gorzowie, który oddał do użytku nowy pawilon. Na oddziale chemioterapii zamontowano fotele z konsolami dla pacjentów. To autorski pomysł personelu tej placówki.

W Gorzowie zostanie otwartych kilka punktów rejestracji na szczepienia

19 maja 2021, 17:28
Władze Gorzowa w ramach Narodowego Programu Szczepień otworzyło dwa masowych szczepień – jeden na terenie lodowiska Słowianki, drugi w Przystani Sportów Wodnych. Teraz miasto chce ułatwić zapisy na szczepienia i otwiera cztery punkty rejestracji.

78-letnia Irena pokonała koronawirusa. W szpitalu spędziła 40 dni

5 maja 2021, 10:16
Pani Irena to jedna z najdłużej przebywających pacjentek na oddziale covidowym Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. 78-letni kobieta po prawie 40 dniach spędzonych w szpitalu, w końcu wyzdrowiała i została wypisana do domu.

Spore zainteresowanie szczepieniami w Gorzowie. Mobilny punkt szczepień będzie działał dłużej

3 maja 2021, 17:47
Zainteresowanie mobilnym punktem szczepień w parku Górczyńskim przerosło najśmielsze organizatorów. W pierwszy dzień zaszczepiło się 500 osób, w drugi już 700, a w trzeci 750 osób. Szczepienia preparatem firmy Johnson&Johnson miały potrwać do 3 maja, ale została podjęta decyzja o przedłużeniu funkcjonowania mobilnego punktu. Ten będzie działał do środy 5 maja.

Deszcz nie odstrasza mieszkańców. Chętne osoby szczepią się w parku Górczyńskim

2 maja 2021, 13:57
Trwa akcja „Zaszczep się w majówkę” w ramach której w 16 miastach wojewódzkich zostały ustawione mobilne punkty szczepień. W drugi dzień szczepień, czyli niedzielę 2 maja pomimo padającego deszczu do punktu szczepień już od samego rana przychodzili mieszkańcy Gorzowa i okolicznych miejscowości, aby móc się zaszczepić. Przez 2,5 godziny udało się zaszczepić prawie 300 osób.

Ogromna kolejka do mobilnego punktu szczepień w parku Górczyńskim [film i zdjęcia]

1 maja 2021, 11:01
W sobotni poranek 1 maja rozpoczął funkcjonowanie mobilny punkt szczepień w parku Górczyńskim. Zanim punkt został otwarty i ruszyły pierwsze szczepienia, przed namiotami utworzyła się długa na kilkaset osób kolejka. Pierwsza osoba stojąca w kolejce czekała ponad 4,5 godziny. Szczepienia preparatem Johnson&Johnson potrwają do poniedziałku 3 maja.

Masowe punkty szczepień w Gorzowie ruszą po majówce

27 kwietnia 2021, 15:30
W Gorzowie zostały utworzone dwa punkty masowych szczepień – na terenie lodowiska Słowianki i Przystani Sportów Wodnych. Oba punkty przeszły już kontrolę Narodowego Funduszu Zdrowia i czekają na uruchomienie. Jak dowiedział się portal gorzowianin.com, masowe szczepienia w Gorzowie ruszą tuż po majówce, we wtorek 4 maja.

Co z otwarciem punktów masowych szczepień w Gorzowie?

20 kwietnia 2021, 09:46
W tym tygodniu miały zostać otwarte dwa punkty masowych szczepień w Gorzowie. Jednak jak się okazało, cały czas trwają przygotowania, ponieważ uruchomienie punktu na terenie lodowiska Słowianki i Przystani Sportów Wodnych jest uzależnione od wizytacji przedstawicieli NFZ oraz podpisania umów z funduszem przez podmioty lecznicze, które będą szczepiły. Miasto chce, aby oba punkty rozpoczęły swoją działalność w ostatnim tygodniu kwietnia.

Pacjent zakażony COVID-19 zmarł w szpitalnej toalecie. Szpital: Sam odłączył się od tlenu

15 kwietnia 2021, 10:00
We wtorek 13 kwietnia w szpitalnej toalecie oddziału zakaźnego przy ul. Dekerta zmarł 55-letni pacjent zakażony COVID-19. Rodzina obwinia szpital i zarzuca personelowi, że nie dbał o pacjentów. Z kolei Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie tłumaczy, że pacjent bez powiadomienia personelu sam odłączył się od aparatury tlenowej i wyszedł z sali do toalety, chociaż miał bezwzględny zakaz wstawania z łóżka.

W Gorzowie powstaną dwa punkty masowych szczepień przeciw COVID-19

12 kwietnia 2021, 16:44
Władze Gorzowa przygotowują samorządowy punkt szczepień przeciw COVID-19. Jak się okazuje, w Gorzowie powstaną dwa takie punkty. Pierwszy na terenie lodowiska Słowianki, a drugi w przystani sportów wodnych przy ul. Fabrycznej. Szczepienia masowe mają ruszyć 19 kwietnia. Jak informuje miasto, oba punkty będą miały łączną przepustowość 1 tys. szczepień dziennie.


Fotoreportaże