Wiadomości › Nasze zdrowie

Medycy nie chcą się szczepić przeciwko COVID-19?

23 grudnia 2020, 11:57
Wydawałoby się, że medycy będą grupą, która jako pierwsza najliczniej zaszczepi się przeciwko COVID-19. Jednak w Gorzowie, dane są zaskakujące, ponieważ deklarację o przystąpieniu do szczepienia złożyło zaledwie 30% pracowników Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego oraz 60% personelu z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Jak podkreśla dyrektor stacji pogotowia, nie można pozwolić na to, aby medycy byli awangardą systemu antyszczepionkowego.

Personel placówek medycznych zostanie zaszczepiony przeciwko koronawirusowi

15 grudnia 2020, 11:05
Rząd opublikował właśnie listę szpitali, w których personel medyczny i niemedyczny zostanie zaszczepiony przeciwko COVID-19. Wśród 509 placówek z całego kraju, na liście znalazło się 18 szpitali z województwa lubuskiego, w tym szpital z Gorzowa. Szczepienie personelu wyznaczonych placówek rozpocznie się przed akcją szczepienia populacyjnego.

Wojewoda przejmuje dyspozytorów medycznych

13 grudnia 2020, 13:04
Od 1 stycznia 2021 roku pracowników dyspozytorni medycznej czekają zmiany. Nie będą podlegać już pod Wojewódzką Stację Pogotowia w Gorzowie, ale pod Lubuski Urząd Wojewódzki. Tym samym urząd ogłosił nabór i szuka dodatkowych osób do pracy. Dyspozytorzy medyczni mogą liczyć na etat, zarobki na poziomie blisko 6 tys. zł brutto oraz dodatki.

Gorzowski PET ma już 2 lata

11 grudnia 2020, 13:21
Mijają 2 lata, odkąd Pracownia PET/CT w Klinicznym Zakładzie Medycyny Nuklearnej Uniwersytetu Zielonogórskiego w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. rozpoczęła wykonywanie badań PET/C dla pacjentów województwa lubuskiego. W tym czasie przebadano blisko 1800 osób; wcześniej pacjenci dotknięci chorobą nowotworową musieli wyjeżdżać do województw ościennych.

Roboty w służbie neurochirurgów

4 grudnia 2020, 09:53
Neurochirurdzy z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie w czwartek 3 grudnia testowali robota chirurgicznego ExcelsiusGPS wykorzystywanego w operacjach kręgosłupa. Wykonywali krótkie zabiegi na specjalnie zaprojektowanym fantomie, w którym umieszczono wydrukowany na drukarce 3D kręgosłup rzeczywistego pacjenta.

Szczepionka przeciwko koronawirusowi darmowa i dobrowolna

2 grudnia 2020, 13:46
Podczas środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że Polska podpisała już odpowiednie umowy i ma zamówienie na ponad 45 mln dawek szczepionki na koronawirusa. Pierwsze szczepienia będą możliwe już w lutym 2021 roku. Co istotne, szczepionka będzie darmowa i dobrowolna.

Szpital z pozytywnym audytem

1 grudnia 2020, 12:38
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. spełnia wymagania norm ISO i audytorzy TUV Rheinland Polska będą wnioskować o utrzymanie posiadanych przez lecznicę certyfikatów ISO. Takie wnioski płyną z przeprowadzonego audytu sprawdzającego. Audyty zgodności z ISO w gorzowskim szpitalu odbyły się już po raz siódmy.

Szpital w Gorzowie kupił sprzęt do tlenoterapii

30 listopada 2020, 15:36
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie inwestuje w sprzęt ratujący życie osobom zakażonym koronawirusem. Od poniedziałku pacjenci przebywający na oddziałach zakaźnych gorzowskiego szpital mogą korzystać z 14 nowoczesnych aparatów do tlenoterapii.

508 zakażeń w regionie

26 listopada 2020, 11:28
Dziś mamy 508 nowych zakażeń koronawirusem na terenie województwa lubuskiego. Najwięcej, bo aż 67 zakażonych osób pochodzi z powiatu krośnieńskiego. Sporo zakażeń też jest wciąż w Gorzowie i powiecie gorzowskim.

Medicopter z Gorzowa wykonuje 500 misji rocznie

23 listopada 2020, 12:28
Już od 4 lat Lotnicze Pogotowie Ratunkowe ratuje życie i zdrowie mieszkańców naszego regionu. Na budowę filii LPR, mieszkańcy północnej części województwa czekali aż 7 lat.


Fotoreportaże


x