• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Szpital w Gorzowie. Nowe łóżka dla rodziców małych pacjentów

21 marca 2023, 11:04, Marcin Kluwak
fot. Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie
10 łóżek trafiło od Fundacji Ronalda McDonalda trafiło na oddział pediatryczny Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.. Będą z nich korzystać rodzice, którzy opiekują się dziećmi podczas pobytu w szpitalu.

Już dawno minęły czasy, kiedy rodzice opiekując się swoimi dziećmi w gorzowskim szpitalu, musieli spać na podłodze lub na krzesłach. Od kilku lat wszystko zmienia się na lepsze, a rodzice mają do dyspozycji wygodne, rozkładane leżanki – to dary m.in. od fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Teraz na Oddział Dziecięcy z Pododdziałem Neurologii Dziecięcej w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim trafiło 10 rozkładanych łóżek od Fundacji Ronalda McDonalda. Łóżka są rozkładane, wygodne, łatwe do czyszczenia i bardzo potrzebne w szpitalnej codzienności, co zgodnie podkreślają także pielęgniarki i lekarze.

W ciągu dnia można je złożyć i jako fotel zajmują mniej miejsca, a wieczorem zamienić w wygodne miejsce do spania. Rodzice hospitalizowanych dzieci doceniają jakość snu. - Spało się bardzo wygodnie - oceniła pani Angelika, która z córką Nadią przebywała w gorzowskim szpitalu.

- Łóżka są dla rodziców, którzy czuwają przy najmłodszych pacjentach, ale też dla tych, którzy muszą się wyedukować, np. jak zająć się w domu dzieckiem, u którego wykryliśmy cukrzycę pierwszego stopnia - tłumaczy Wioletta Deka, pielęgniarka koordynująca gorzowskiej pediatrii.

Łóżko dla rodzica czuwającego przy dziecku w szpitalu wciąż jest na wielu oddziałach pediatrycznych tylko marzeniem. Brak miejsca dla rodzica to nie tylko problem z jakością snu, ale także wrażenie bycia nieproszonym gościem. – Wiemy, że zmiana warunków pobytu rodzica z dzieckiem w szpitalu jest możliwa, zaczyna się od łóżka i nie można jej odkładać na przyszłość, jeśli nie chce się nagle być zaskoczonym wyborem: karimata lub krzesło. Przekazujemy łóżka dla rodziców sfinansowane z ubiegłorocznych wpłat 1% podatku. To bardzo konkretny przykład, jak publicznym szpitalom może pomóc każdy z nas – mówi Katarzyna Rodziewicz, Prezes Zarządu i Dyrektor Wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości