• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Nieodwołane wizyty to prawdziwa plaga w szpitalnych poradniach

21 lipca 2023, 12:21, Marcin Kluwak
fot. Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie
Pacjenci czekają miesiącami w kolejce do lekarzy specjalistów. Jednak, kiedy nadchodzi umówiony termin, wielu z nich po prostu się nie pojawia bez podania przyczyny. To powoduje blokowanie miejsca dla innych pacjentów. Niestety, nieodwołane wizyty stały się poważnym problemem w poradniach specjalistycznych szpitala w Gorzowie.

W Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie funkcjonują 32 poradnie specjalistyczne. Czas oczekiwania w kolejce wynosi od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. Niektórzy obwiniają o to zbyt małą liczbę lekarzy specjalistów, jednak problem jest również gdzie indziej. Wielu pacjentów, nie przychodzi na umówioną wizytę, blokując w ten sposób miejsce innym.

Pacjenci nie odwołują wizyt i nie przychodzą. Prawdziwa plaga w szpitalnych poradniach w Gorzowie

Jak się okazuje, tylko od stycznia do lipca 2023 roku z umówionych wizyt w szpitalnych poradniach nie skorzystało aż 3289 pacjentów – żadna z tych osób nie odwołała swojej wizyty i nie podała przyczyny swojej nieobecności. Z kolei 4110 osób skontaktowało się ze szpitalem, aby anulować lub zmienić termin wizyty.

Dlatego też gorzowski szpital apeluje do pacjentów, jeżeli nie mogą przyjść na wizytę, aby ją po prostu odwołali i zwolnili miejsce dla innych. - Nie możecie przyjść na umówioną wizytę w poradni specjalistycznej? Koniecznie dajcie nam znać. Nie blokujcie terminu, z którego chętnie skorzysta inna osoba, czekająca w kolejce. Wystarczy zadzwonić do naszego call center, napisać maila lub skorzystać z internetowego konta pacjenta szpitala w przypadku niektórych poradni – apeluje Anna Rimke z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości