Wiadomości › Nasze zdrowie

Gorzowski PET ma już rok [film]

12 grudnia 2019, 15:05
Minął już rok od podpisania 5-letniej umowy pomiędzy zarządem Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie, a Narodowym Funduszem Zdrowia na wykonywanie badań PET/CT. Pracownia PET/CT to jedyna taka pracownia w województwie lubuskim.

Gorzowski szpital na nowo otworzył oddział nefrologii

3 października 2019, 08:36
Po kilkumiesięcznej przerwie Zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. przywrócił funkcjonowanie Oddziału Nefrologii. Oddział nie tylko wznowił działalność. Zmienił też nazwę i znacznie poszerzył zakres świadczonych usług. Było to możliwe dzięki zatrudnieniu znanego i cenionego lekarza Krzysztofa Pabisiaka, który objął kierownictwo nowego Oddziału Nefrologii i Transplantologii Klinicznej.

Gorzów: będzie nowy budynek dla OIOM-u

22 lipca 2019, 14:37
W nowym budynku będzie Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddział Hematologii oraz Bank Komórek Macierzystych. Budowa ma zakończyć się w pierwszej połowie 2021 roku. Dzięki tej inwestycji ilość łóżek na oddziale intensywnej opieki medycznej wzrośnie z 12 do 22.

Nowa karetka dla szpitala

11 stycznia 2019, 18:56
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. wzbogacił się o nową karetkę do transportu pacjentów. To nowoczesny samochód wyposażony w wysokoprężny silnik i 6-stopniową automatyczną skrzynię biegów. Ambulans kosztował niespełna 400 tysięcy złotych. Pieniądze na jego zakup pochodzą ze środków własnych szpitala.

PET/CT pozwoli wykryć raka

6 grudnia 2018, 19:30
W czwartek 6 grudnia w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie rozpoczęły się badania z wykorzystaniem urządzenia PET/CT. W kolejce na tomograf czeka już 30 osób. Natomiast w ciągu miesiąca szpital będzie mógł przebadać do 50 osób.

Lekarz doskonały ma 91 lat i pracuje w Gorzowie

3 grudnia 2018, 15:46
Profesor Eugeniusz Murawski to wybitny chirurg dziecięcy, który ma 91 lat i wciąż operuje. Co tydzień przyjeżdża do szpitala w Gorzowie, aby pomagać małym pacjentom. Polskie Towarzystwo Lekarskie doceniło prof. Murawskiego i przyznało mu tytuł Medicus Perfectus, czyli lekarz doskonały.

Prezenty dla urodzonych 11 listopada

12 listopada 2018, 15:00
Marcelina, Kalina, Kacper i Michał to imiona dzieci, które na świat przyszły w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. 11 listopada 2018 r. w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Gorzów: Apteki dyżurujące w nocy

15 października 2018, 00:00
W Gorzowie ruszyły nocne dyżury aptek. Od 10 lutego 2019 roku obowiązuje nowa uchwała RM Gorzowa. Codziennie dyżurować ma inna apteka.

Gorzowski PET już działa

21 czerwca 2018, 16:29
Długo oczekiwany PET/CT, umożliwiający precyzyjną diagnozę pacjentów z chorobą onkologiczną, w gorzowskim szpitalu dziś rozpoczął pracę. To wysokiej klasy urządzenie które pozwala wykryć i ocenić zmiany niemożliwe do zobrazowania za pomocą innych technik radiologicznych, i jedyne takie w lubuskich szpitalach. Pierwsi Pacjenci w Gorzowie już zostali poddani tym badaniom.

PET dotarł do gorzowskiego szpitala

4 kwietnia 2018, 17:32
Do szpitala w Gorzowie przyjechał długo oczekiwany PET. To urządzenie, które umożliwia badanie pacjentów onkologicznych i pomaga bardzo precyzyjnie zdiagnozować nowotwór. Takiego urządzenia nie ma żaden inny szpital w województwie lubuskim. Inwestycja kosztowała prawie 8 milionów złotych.


Fotoreportaże