Wiadomości › Nasze zdrowie

Wróć do zdrowia po COVID. Szpitalni rehabilitanci czekają na ozdrowieńców

26 lipca 2021, 15:57
Zofia Cieślak i Marek Niekrasz zakazili się koronawirusem SARS-CoV-2 i zachorowali na COVID. Gdy objawy choroby minęły i chcieli wrócić do codziennych obowiązków okazało się, że coś co wcześniej nie sprawiało im problemu teraz wymaga nadludzkiego wysiłku. Zaczęli szukać pomocy. Znaleźli ją w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie. W lecznicy wspólnie z Narodowym Funduszem Zdrowia realizowany jest program rehabilitacji dla osób z tzw. „long COVIDEM” czyli długofalowymi skutkami choroby. Za sobą mają już ponad trzy tygodnie zajęć. I są już tego pierwsze efekty.

Przyszłe pielęgniarki i pielęgniarze na praktykach w gorzowskim szpitalu

17 lipca 2021, 16:31
W Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie odbywają praktyki studenci z I roku pielęgniarstwa na Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie. Wśród 40 osób, które zdecydowały się związać swoją zawodową przyszłość z pracą w szpitalu, jest też 3 mężczyzn. Praktyki w szpitalu będą odbywały się przez trzy miesiące.

Stentgraf w akcji. To pierwszy taki zabieg w historii gorzowskiego szpitala

8 lipca 2021, 10:42
Na początku lipca chirurdzy naczyniowi po raz pierwszy w historii Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. wykonali zabieg wszczepienia stentgraftu – niewielkiej syntetycznej rurki wzmacniającej ściany naczynia (lub tworzącej nowe połączenie pomiędzy naczyniami).

Czy mieszkańcy Gorzowa chętnie szczepią się przeciwko COVID-19?

8 lipca 2021, 10:23
Czy mieszkańcy naszego miasta chętnie szczepią się przeciwko COVID-19? Szczepionki przyjmują młode osoby, czy może ci, którzy bardziej narażeni są na powikłania? Wspólnie z firmą Medi-Raj przygotowaliśmy dla Was garść statystyk dotyczących szczepień gorzowian.

Teren szpitala jest już strefą ruchu

6 lipca 2021, 17:39
Drogi znajdujące się na terenie Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. w zespole szpitalnym przy ul. Dekerta od wtorku, 6 lipca zostały objęte strefą ruchu. Tym samym stały się one obszarem, na którym stosuje się wszystkie przepisy ruchu drogowego i bez żadnych przeszkód mogą w nim podejmować czynności służbowe zarówno funkcjonariusze policji drogowej jak i straży miejskiej.

Zniknie pomarańczowo-zielona elewacja szpitala. Budynek przejdzie termomodernizację

4 lipca 2021, 18:15
W najbliższych latach Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki przy ul. Dekerta w Gorzowie przejdzie metamorfozę. Lecznica szykuje się do ogromnej inwestycji jaką będzie termomodernizacja budynków na którą zostanie wydanych aż 210 mln zł. W ramach inwestycji zmieni się przede wszystkim elewacja. Kolor pomarańczowy i zielony zastąpi biel i szarość. Ponadto budynek zostanie ocieplony, zostanie zrobiona nowa wentylacja i klimatyzacja.

Lekarze z gorzowskiego szpitala otrzymali odznaki

3 lipca 2021, 15:58
Sześciu lekarzy związanych z Wielospecjalistycznym Szpitalem Wojewódzkim w Gorzowie otrzymało Odznaki Honorowe Miasta Gorzowa, a troje otrzymało Odznaki Zasłużony dla Województwa Lubuskiego. Wszystko podczas uroczystej Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbyła się w piątek 2 lipca.

Szpital wznawia odwiedziny na oddziałach

2 lipca 2021, 16:12
W piątkowe popołudnie Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki wznowił możliwość odwiedzin pacjentów przebywających na oddziałach. Aby móc się spotkać ze swoimi bliskimi, trzeba spełnić jednak kilka warunków.

Gorzów: Sprawdź, jak będzie działać mobilny punkt szczepień w lipcu

2 lipca 2021, 11:42
Miasto Gorzów wspólnie z Punktem Szczepień Powszechnych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i uruchomi mobilne punkty w każdy lipcowy weekend. Każda chętna osoba będzie mogła zaszczepić się przede wszystkim preparatem firmy Johnson&Johnson bez żadnej rejestracji. Do wyboru będą również szczepionki pozostałych firm.

Kość kurczaka przebiła jelito 76-latka. Mężczyznę uratowali chirurdzy i da Vinci

24 czerwca 2021, 08:46
Chirurdzy z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie już operują przy użyciu robota da Vinci. Za nimi już kilka pierwszych operacji z użyciem robota, które uratowały życie pacjentów. Wśród nich był 76-letni Stanisław, mieszkaniec Gorzowa, któremu kość kurczaka przebiła jelito. Kość została usunięta przez chirurgów przy pomocy robota da Vinci.


Fotoreportaże