Wiadomości › Nasze zdrowie

Dzieci zrobią testy na COVID-19 w punkcie Drive Thru

8 listopada 2021, 16:08
Jak informuje Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki, od poniedziałku 8 listopada wymazy dla dzieci pod kątem wykrycia koronawirusa są wykonywane w punkcie Drive Thru.

Odwiedziny w szpitalu tylko w uzasadnionych przypadkach

5 listopada 2021, 14:24
Od dzisiaj szpital w Gorzowie wprowadza znaczne ograniczenia w odwiedzinach u pacjentów leżących na oddziałach. Odwiedziny będą możliwe w wyjątkowych przypadkach i za zgodą lekarza.

Coraz więcej osób zakażonych COVID-19 w szpitalu w Gorzowie

2 listopada 2021, 16:24
Przybywa pacjentów zakażonych koronawirusem w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie. We wtorek 2 listopada na oddziale zakaźnym było 36 pacjentów, z czego aż 25 to osoby niezaszczepione. Na intensywnej terapii przebywa łącznie 6 osób – wszystkie to osoby niezaszczepione, które najciężej przechodzą COVID-19.

Byłeś pacjentem szpitala w Gorzowie? Spodziewaj się telefonu z NFZ

28 października 2021, 09:35
Jeżeli ktoś w ostatnim czasie był pacjentem Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie, może spodziewać się telefonu od przedstawiciela Narodowego Funduszu Zdrowia i kilku pytań związanych z pobytem na oddziale. Powód? Poznanie opinii pacjentów na temat pobytu w szpitalu i wskazanie rzeczy, które należy poprawić.

Masz skierowanie na wymaz – zgłoś się do punktu Drive Thru przy szpitalu

25 października 2021, 11:20
Osoby, które mają skierowanie na wykonanie wymazu w kierunku COVID-19 powinny zgłaszać się do punktu pobierania wymazów typu Drive Thru zlokalizowanego przy ul. Dekerta 1 (wejście od ul. Czartoryskiego).

Darmowe szczepienia w Medi-Raj

14 października 2021, 10:51
Sezon grypowy przed nami, warto więc pomyśleć o szczepieniu. Tym przeciwko COVID-19, ale i tym corocznym - przeciwko najzwyklejszej grypie. Tym bardziej że dla wielu osób takie szczepienia są darmowe.

Oddział dziecięcy gorzowskiego szpital przeżywa oblężenie

13 października 2021, 14:32
Gorzowski oddział dziecięcy przeżywa prawdziwe oblężenie, bo co chwilę trafiają tam małe dzieci zakażone wirusem RSV, który jest najbardziej groźny dla dzieci do 2 roku życia. Przenoszony jest drogą kropelkową. Do zakażenia najczęściej i najszybciej dochodzi w placówkach edukacyjnych.

8 kropli krwi na wagę zdrowia

4 października 2021, 10:48
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. przystąpił do programu badań przesiewowych noworodków w Polsce" w kierunku rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Badaniami objęte są wszystkie dzieci urodzone w gorzowskiej lecznicy od połowy sierpnia 2021 r. Do tej pory takie badanie zostało wykonane u 130 noworodków.

Czeka nas zapaść pogotowia? Wciąż nie ma porozumienia w sprawie podwyżek dla ratowników medycznych

28 września 2021, 15:28
Zbliża się 1 października, a więc dzień kiedy zaczną obowiązywać wypowiedzenia ratowników medycznych z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie. Niestety tej pory nie udało się dojść do porozumienia pomiędzy ratownikami, dysponentami, a wojewodą lubuskim. Ratownicy medyczni, którzy walczą o podwyżki podkreślają, że od 1 października może czekać nas zapaść systemu pogotowia ratunkowego w całym regionie.

W szpitalu pojawiły się bramki. Bez pomiaru temperatury nie wejdziesz

24 września 2021, 17:59
Specjalne bramki detekcyjne w holu głównym Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. pomagają w „wyłapywaniu” osób z podwyższoną temperaturą lub stanem podgorączkowym, które mogą być potencjalnym zagrożeniem epidemicznym dla pacjentów i pracowników lecznicy.


Fotoreportaże