Wiadomości › Nasze zdrowie

92-latek przeszedł zakażenie koronawirusem. Teraz postanowił się zaszczepić

26 stycznia 2021, 09:42
W poniedziałek w całej Polsce ruszyły szczepienia seniorów przeciwko COVID-19. W pierwszy dzień w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie przyjęło sześciu seniorów. Najstarszym z nich był 92-letni mieszkaniec Gorzowa, który wcześniej został wyleczony z koronawirusa. Przez cały tydzień w gorzowskim szpitalu zostanie zaszczepionych 30 osób, które ukończyły 80 rok życia.

Problemy z zapisami na szczepienia 70-latków. „Miejsc nie ma do końca marca”

22 stycznia 2021, 10:07
Od samego rana są problemy z zapisami seniorów powyżej 70 roku życia na szczepienia przeciwko COVID-19. Czytelnicy portalu gorzowianin.com zwracają uwagę, że są problemy nie tylko z rejestracją telefoniczną, ale również przez portal pacjenta. Wiele osób nie może się zarejestrować, ponieważ system pokazuje, że wolnych terminów nie ma już do końca marca.

Gorzów: Ruszyły szczepienia drugą dawką szczepionki przeciwko COVID-19

18 stycznia 2021, 16:26
W poniedziałek w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie rozpoczęły się szczepienia drugą dawką szczepionki firmy Pfizer przeciwko COVID-19. Drugą dawkę otrzymało aż 75 osób.

Robot Da Vinci już w gorzowskim szpitalu

16 stycznia 2021, 15:13
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie dołączył do elitarnego grona klinik, które w leczeniu chorych wykorzystują robota chirurgicznego Da Vinci. Zanim lekarze zaczną wykorzystywać robota, będą musieli przejść szkolenie trwające ponad 1000 godzin. Szpital liczy, że w tym roku uda się przeprowadzić nawet 150 operacji przy użyciu robota.

Gorzów: Opłata "covidowa" na paragonie z wizyty lekarskiej

14 stycznia 2021, 09:03
Od kilku tygodni w prywatnych gabinetach lekarskich można na paragonie zauważyć dodatkową opłatę tzw. "opłatę covidową". W zależności od placówki ta opłata waha się od 5 zł do nawet 150 zł. Pacjenci są oburzeni wprowadzeniem takiej opłaty, natomiast placówki tłumaczą się, że te pieniądze są przeznaczane na zakup maseczek, fartuchów i środków dezynfekujących.

Szpital w Gorzowie: Miniony rok upłynął pod znakiem pandemii

13 stycznia 2021, 13:12
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie podsumował właśnie miniony rok. Jak przyznają pracownicy lecznicy, 2020 rok upłynął im pod znakiem pandemii koronawirusa. Pierwszym pacjentem leczonym w szpitalu zakaźnym na Walczaka był 22-letni mężczyzna, natomiast najstarszym był 92-letni mieszkaniec Gorzowa. Przez cały ubiegły rok w szpitalu wykonano 40 tys. 561 testów na obecność koronawirusa, z czego 9,5 tys. było pozytywnych.

Gorzowianie coraz częściej nie chcą robić testów na koronawirusa

13 stycznia 2021, 11:27
Lekarze rodzinni z Gorzowa przyznają wprost, że coraz więcej osób nie chce robić testów na koronawirusa. Wielu pacjentów, kiedy słyszy, że ma zrobić test tłumaczy się, że nie chce wpędzić siebie i rodziny w kwarantannę. Natomiast pozostali po prostu rozłączają się i nie odbierają telefonów, kiedy lekarz próbuje się do nich dodzwonić i przekonać do testu.

Gorzowscy nauczyciele przebadani na obecność koronawirusa

11 stycznia 2021, 17:05
W zaledwie trzy godziny 226 nauczycieli z klas 1-3 szkół podstawowych zostało przetestowanych na obecność koronawirusa. Testy były dobrowolne i bezpłatne i odbywały się w ramach ogólnopolskiej akcji.

Znamy listę punktów szczepień przeciwko COVID-19 w Gorzowie i powiecie gorzowskim

5 stycznia 2021, 10:50
W piątek 15 stycznia ruszy rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla wszystkich chętnych osób. E-skierowanie na szczepienie będzie można uzyskać na kilka sposobów m.in. przez internetowe konto pacjenta, infolinię lub bezpośrednio u swojego lekarza POZ. W Gorzowie będzie 13 punktów, w których będziemy mogli się zaszczepić, natomiast w powiecie gorzowskim 10.

Matki wcześniaków będą mogły zaszczepić się przeciwko COVID-19

4 stycznia 2021, 17:07
Jak informuje Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie, matki wcześniaków, które przebywają na noworodkowym OIOM-ie, będą mogły zaszczepić się przeciwko COVID-19 już w etapie „zero”. Dzięki temu będą mogły odwiedzać swoje dzieci w szpitalu bez żadnych przeszkód. Do tej pory, rodzice takich dzieci otrzymywali od personelu jedynie zdjęcia swoich pociech.


Fotoreportaże