Wiadomości › Nasze zdrowie

Dwoje maluchów urodziło się w Nowy Rok w szpitalu w Gorzowie

2 stycznia 2021, 13:55
W Nowy Rok w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim na świat przyszło dwoje dzieci – Michalina i Franciszek. Maluchy, jak i ich mamy czują się dobrze i wkrótce wrócą do domów. Tradycyjnie, dzieci otrzymały od gorzowskiego szpitala prezenty.

Gorzowski szpital otrzymał od miasta nową karetkę [zdjęcia]

31 grudnia 2020, 13:16
W czwartek 31 grudnia Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie otrzymał z rąk prezydenta Jacka Wójcickiego nową karetkę. W mercedesie obok standardowego wyposażenia karetek transportowych takich jak nosze, respirator i lifepack został również zainstalowany zestaw do fumigacji, czyli dezynfekcji pojazdu.

Porody rodzinne bardziej dostępne w gorzowskim szpitalu

31 grudnia 2020, 09:57
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie likwiduje bariery związane z porodami rodzinnymi. Od końcówki grudnia osoba towarzysząca rodzącej kobiecie nie musi już na własną rękę wykonywać testów na obecność koronawirusa. Szpital przejmuje na siebie wszystkie procedury i koszty związane z zapewnieniem bezpieczeństwa rodzącej, osobie jej towarzyszącej i personelowi w trakcie porodów rodzinnych.

Dwie poradnie przenoszą się z Walczaka na Dekerta

29 grudnia 2020, 16:03
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie informuje, że po Nowym Roku dwie poradnie zmienią swoją lokalizację. Wojewódzka Przychodnia Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej oraz Poradnia Preluksacyjna zostaną przeniesione do szpitalnego budynku przy ul. Dekerta.

20 łóżek od WOŚP trafiło do gorzowskiego szpitala [zdjęcia]

29 grudnia 2020, 11:15
We wtorek 29 grudnia do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie zostało przywiezionych 20 łóżek tzw. „covidowych”. To dar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która postanowiła zareagować na sytuację w szpitalach w całej Polsce i wykorzystywanie łóżek m.in. z oddziałów dziecięcych dla pacjentów z COVID-19.

Pierwsza osoba w województwie lubuskim zaszczepiona przeciwko COVID-19 [zdjęcia]

27 grudnia 2020, 13:05
W niedzielne południe w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie została zaszczepiona pierwsza osoba przeciwko COVID-19 w województwie. Był to profesor Jerzy Sieńko, który podkreślał, że szczepienie nie bolało i zachęca wszystkie osoby do szczepienia przeciwko COVID-19. - Jeżeli chcesz żyć, to się zaszczep – przekonuje profesor Sieńko.

Medycy nie chcą się szczepić przeciwko COVID-19?

23 grudnia 2020, 11:57
Wydawałoby się, że medycy będą grupą, która jako pierwsza najliczniej zaszczepi się przeciwko COVID-19. Jednak w Gorzowie, dane są zaskakujące, ponieważ deklarację o przystąpieniu do szczepienia złożyło zaledwie 30% pracowników Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego oraz 60% personelu z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Jak podkreśla dyrektor stacji pogotowia, nie można pozwolić na to, aby medycy byli awangardą systemu antyszczepionkowego.

Personel placówek medycznych zostanie zaszczepiony przeciwko koronawirusowi

15 grudnia 2020, 11:05
Rząd opublikował właśnie listę szpitali, w których personel medyczny i niemedyczny zostanie zaszczepiony przeciwko COVID-19. Wśród 509 placówek z całego kraju, na liście znalazło się 18 szpitali z województwa lubuskiego, w tym szpital z Gorzowa. Szczepienie personelu wyznaczonych placówek rozpocznie się przed akcją szczepienia populacyjnego.

Wojewoda przejmuje dyspozytorów medycznych

13 grudnia 2020, 13:04
Od 1 stycznia 2021 roku pracowników dyspozytorni medycznej czekają zmiany. Nie będą podlegać już pod Wojewódzką Stację Pogotowia w Gorzowie, ale pod Lubuski Urząd Wojewódzki. Tym samym urząd ogłosił nabór i szuka dodatkowych osób do pracy. Dyspozytorzy medyczni mogą liczyć na etat, zarobki na poziomie blisko 6 tys. zł brutto oraz dodatki.

Gorzowski PET ma już 2 lata

11 grudnia 2020, 13:21
Mijają 2 lata, odkąd Pracownia PET/CT w Klinicznym Zakładzie Medycyny Nuklearnej Uniwersytetu Zielonogórskiego w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. rozpoczęła wykonywanie badań PET/C dla pacjentów województwa lubuskiego. W tym czasie przebadano blisko 1800 osób; wcześniej pacjenci dotknięci chorobą nowotworową musieli wyjeżdżać do województw ościennych.


Fotoreportaże