Wiadomości › Nasze zdrowie

Pogotowie ratunkowe czeka paraliż? Wciąż nie ma porozumienia w sprawie podwyżek dla ratowników medycznych

15 września 2021, 12:08
Minął miesiąc od kiedy wszyscy ratownicy medyczni pracujących na kontrakcie w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie złożyli wypowiedzenia z pracy. Niestety wciąż nie ma porozumienia w sprawie podwyżek. A to oznacza, że od 1 października w mieście może zabraknąć karetek.

Rejestracja główna gorzowskiego szpitala w nowym miejscu

14 września 2021, 09:42
Od wtorku 14 września rejestracja główna do poradni specjalistycznych Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie zostaje przeniesiona do budynku poczekalni głównej (naprzeciwko szpitala). Tam powinny się udawać wszystkie osoby, które chcą ustalić, zmienić lub odwołać termin wizyty w poradni.

Koniec z problemami w dodzwonieniu się do rejestracji szpitala. Został uruchomiony system call center

9 września 2021, 11:25
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie wprowadził spore ułatwienia na swoich pacjentów. Został uruchomiony system call center dzięki któremu dodzwonienie się do szpitalnej rejestracji jest łatwiejsze. Codziennie gorzowski szpital odbiera około 250 telefonów od pacjentów, a średni czas oczekiwania to 44 sekundy.

Możesz zrobić zakupy i przy okazji… zaszczepić się

27 sierpnia 2021, 10:28
Na pierwszym piętrze galerii handlowej Nova Park w Gorzowie został uruchomiony punkt szczepień przeciwko COVID-19. Jest to stały punkt, który działa od poniedziałku do soboty w godz. 15-20. Zaszczepić się może każda chętna osoba, nie potrzebna jest wcześniejsza rejestracja. Wystarczy mieć ze sobą dowód osobisty. Szczepienia odbywają się wszystkimi dostępnymi na rynku preparatami.

Liczba szczepień spada. Ilu mieszkańców Gorzowa jest już zaszczepionych?

23 sierpnia 2021, 09:02
Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja jeżeli chodzi o liczbę szczepień przeciwko COVID-19 w samym Gorzowie oraz powiecie gorzowskim i województwie. A także jak nasze miasto i powiat wypada na tle całego województwa lubuskiego.

Od 1 października Gorzów zostanie bez ratowników medycznych? Masowe wypowiedzenia w stacji pogotowia

16 sierpnia 2021, 10:49
Ratownicy medyczni stracili na ostatniej nowelizacji przepisów, przez co ich pensje spadły nawet o kilkaset złotych. Dlatego też w całym kraju odbywają się protesty. Do nich dołączają również ratownicy medyczni z Gorzowa, którzy złożyli wypowiedzenia w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. To oznacza, ze w mieście może zabraknąć karetek.

Miasto ponownie uruchamia mobilny punkt szczepień

11 sierpnia 2021, 16:18
Od wtorku do soboty każda chętna osoba będzie mogła się zaszczepić w mobilnym punkcie szczepień, który przez cały sierpień będzie funkcjonował na parkingu przed marketem budowlanym OBI.

Zdrowa niedziela z gorzowskim szpitalem

2 sierpnia 2021, 12:47
Kilkaset osób skorzystało z przygotowanej przez Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. oferty badań profilaktycznych i konsultacji medycznych w trakcie niedzielnego Lubuskiego Pikniku Zdrowia. Hitem były pomiary zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie, cukru we krwi oraz konsultacje ze specjalistami z psychologii, urologii i okulistyki.

Punkt szczepień przy Słowiańskiej zostaje zawieszony

30 lipca 2021, 09:25
Od poniedziałku 2 sierpnia zostanie zawieszona działalność powszechnego puntu szczepień przy ulicy Słowiańskiej w Gorzowie. Wszystko przez niską frekwencję. Do dyspozycji mieszkańców pozostaje jednak drugi miejski punkt przy ul. Fabrycznej.

Wróć do zdrowia po COVID. Szpitalni rehabilitanci czekają na ozdrowieńców

26 lipca 2021, 15:57
Zofia Cieślak i Marek Niekrasz zakazili się koronawirusem SARS-CoV-2 i zachorowali na COVID. Gdy objawy choroby minęły i chcieli wrócić do codziennych obowiązków okazało się, że coś co wcześniej nie sprawiało im problemu teraz wymaga nadludzkiego wysiłku. Zaczęli szukać pomocy. Znaleźli ją w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie. W lecznicy wspólnie z Narodowym Funduszem Zdrowia realizowany jest program rehabilitacji dla osób z tzw. „long COVIDEM” czyli długofalowymi skutkami choroby. Za sobą mają już ponad trzy tygodnie zajęć. I są już tego pierwsze efekty.


Fotoreportaże