• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 67 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Gdzie w święta uzyskać pomoc medyczną w Gorzowie?

23 grudnia 2022, 13:15, red
fot. archiwum
Podczas Świąt Bożego Narodzenia nie przyjmują lekarze rodzinni. Gdzie zatem w święta uzyskamy pomoc medyczną w Gorzowie? Jedynym ratunkiem w przypadku nagłego zachorowania będzie przychodnia POZ mieszcząca się przy szpitalu na Dekerta. Natomiast w przypadku zagrożenia życia możemy skorzystać ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Jak podczas Świąt Bożego Narodzenia pracuje Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie? Nieczynne będą szpitalne poradnie specjalistyczne, rejestracja pacjentów, w tym szpitalne call center, punkt wydawania wyników, administracja i inne jednostki, które zwykle nie pracują całą dobę. 

- Oczywiście pacjenci, którzy mają aktywne internetowe konto szpitala, w każdej chwili będą mieli dostęp do wyników badań czy możliwość zdalnej rejestracji do poradni, które wznowią pracę po świętach. Zakład Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej będzie pracował w trybie dyżurowym, czyli dla pacjentów oddziałów. Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej będzie czynny jak zwykle - mówi Aleksandra Szymańska, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Gdzie w święta uzyskać pomoc medyczną w Gorzowie?

Podczas Świąt Bożego Narodzenia nie przyjmują lekarze rodzinni. Dlatego, jeżeli nagle zachorowaliśmy, to po pomoc możemy się udać do punku nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, który znajduje się pod wiatą dla karetek gorzowskiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Do gabinetów POZ wchodzimy przez szpitalną izbę przyjęć (jest to nowy, dobrze oznakowany budynek od strony SORu).

Punkt POZ przy ul. Dekerta rozpocznie swój dyżur o godz. 18 w piątek 23 grudnia i zakończy o godz. 8 rano we wtorek 28 grudnia. Nocna i świąteczna opieka zdrowotna będzie czynna przez całe święta 24 godziny na dobę.

Do lekarza POZ zgłaszamy się w przypadku nagłego zachorowania, gdy domowe środki lub leki dostępne bez recepty nie przynoszą poprawy. Natomiast nie zgłaszamy się po przedłużenie recepty na leki przyjmowane stale, ani po przedłużenie L4! Do gabinetów nocnej i świątecznej opieki wchodzimy przez izbę przyjęć. Telefony do POZ przy ul. Dekerta - 95 782 73 08 lub 95 782 73 09.

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Gorzowie

- Szpitalny Oddział Ratunkowy jest od ratowania życia i nie należy go traktować jak lekarza rodzinnego. SOR jak zawsze będzie działał bez przerwy i powinny tutaj trafiać osoby, w przypadku zagrożenia życia lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia – podkreśla Aleksandra Szymańska, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Na SOR powinni trafiać pacjenci z nagłymi urazami np. ofiary wypadków lub z ranami ciętymi, osoby odczuwające ostry ból w klatce piersiowej lub ostry ból brzucha. A także osoby z zaburzeniami świadomości lub mowy.

Szpital przypomina, że pacjenci SORu przechodzą triage, czyli wstępną selekcję medyczną i to na jej podstawie ustalana jest kolejność udzielania pomocy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości