Wiadomości › Interwencje

Skandal podczas odławiania ryb w parku Róż? [film]

8 marca 2021, 18:00
Mieszkańcy Gorzowa oraz grupa wędkarzy podkreśla, że w miniony weekend podczas odławiania ryb ze stawu w parku Róż doszło do skandalu. Jak relacjonuje jeden z czytelników, osoby zajmujące się odławianiem ryb, raziły je prądem. A do tego ryby były pakowane w plastikowe reklamówki.. Zdaniem wędkarzy, osoby za to odpowiedzialne powinny ponieść odpowiednią karę.

Dwóch pijanych mężczyzn skakało po samochodach. Kilka aut zostało zniszczonych [film]

6 marca 2021, 20:39
W nocy z piątku na sobotę dwóch mężczyzn, którzy byli pod wpływem alkoholu, znalazło sobie sposób na „zabawę” na os. Europejskim w Gorzowie. Skakali po maskach i dachach samochodów zaparkowanych na osiedlowym parkingu przy ul. Madryckiej. W ten sposób uszkodzonych zostało kilka aut. Sprawa została zgłoszona na policję.

Owocowa z kanalizacją i kostką betonową. Będą też pasy na skrzyżowaniu ze Żwirową

23 lutego 2021, 12:11
Do prezydenta Jacka Wójcickiego w imieniu mieszkańców Owocowej oraz okolicznych ulic zwrócił się radny Krzysztof Kochanowski, który apelował o remont drogi oraz przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu z ul. Żwirową. Jak się okazało, ul. Owocowa zostanie utwardzona na odcinku około 600 metrów. Ponadto mieszkańcy będą mogli liczyć na utworzenie pasów.

Mieszkańcy niecierpliwią się z powodu przedłużających się prac na Myśliborskiej

12 lutego 2021, 16:00
Rozbudowa ul. Myśliborskiej do dwóch pasów miała być lekiem na korki prowadzące do strefy przemysłowej w godzinach szczytu, kiedy w zakładach pracy są zmiany. Niestety inwestycja się przedłuża, a mieszkańcy stojący w korkach niecierpliwą się z tego powodu i dopytują się, kiedy w końcu droga będzie gotowa.

Ulica Walczaka w tragicznym stanie [zdjęcia]

6 lutego 2021, 13:31
Jeden z czytelników portalu gorzowianin.com zwraca uwagę na fatalny stan ul. Walczaka na odcinku, który ma zostać wyremontowany w ramach rozbudowy drogi krajowej nr 22. Pan Andrzej podkreśla, że droga staje się koszmarem i zanim budowlańcy zajmą się obecną jezdnią, to nic z niej nie zostanie. Zwróciliśmy się w tej sprawie z prośbą o interwencję do Urzędu Miasta Gorzowa.

Gorzów: Kilkunastu nauczycieli zaszczepiło się przeciwko COVID-19

28 stycznia 2021, 12:24
Kilkunastu nauczycieli z I Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie zostało zaszczepionych przeciwko COVID-19 w Przychodni Prima Familia na os. Piaski. Jak tłumaczy przychodnia, cała sytuacja miała zapobiec zmarnowaniu się dawek szczepionki, natomiast pedagodzy znajdują się w grupie 1, więc ich szczepienie było zgodne z rozporządzeniem.

Gorzowianie skarżą się na bezdomnych koczujących na klatkach schodowych

27 stycznia 2021, 15:57
W sezonie zimowym osoby bezdomne szukając schronienia przez zimnem, wybierają klatki schodowe w blokach, które nie są zabezpieczone domofonem. Do takich sytuacji dochodzi m.in. w wieżowcach przy ul. Plac Staromiejski na co skarżą się mieszkańcy. Pani Anita podkreśla, że niektóre osoby bezdomne potrafią być agresywne i obawia się o swoje bezpieczeństwo, dlatego chciałaby, aby w jej bloku został zamontowany domofon.

Straż miejska i administrator szuka osoby, która wyrzuca psie odchody z okna wieżowca

25 stycznia 2021, 11:44
Straż miejska wspólnie z zarządcą wieżowca przy ul. Gwiaździstej szukają osoby, która z okna wieżowca wyrzuca woreczki z psimi odchodami. Woreczki z nieczystościami trafiały nie tylko na trawnik, ale również na pobliskie drzewo. Teren został od razu uprzątnięty po interwencji portalu gorzowianin.com. Jak się okazuje, sprawca musi liczyć się z wysoką karą za zanieczyszczanie terenu zielonego.

Szok. Ktoś wyrzuca woreczki z odchodami z okna wieżowca [zdjęcia]

22 stycznia 2021, 11:27
Mieszkanka os. Słonecznego w Gorzowie zwróciła uwagę na szokujący problem przy ul. Gwiaździstej. Ktoś z okna wieżowca wyrzuca woreczki z odchodami, tak że cały trawnik pokryty jest odpadami. Ponadto woreczki z nieczystościami trafiają również na pobliskie drzewo.

Lokale są pozamykane. Właściciele i tak muszą zapłacić za koncesję na alkohol

14 stycznia 2021, 11:45
Pandemia koronawirusa i wprowadzone w związku z nią ograniczenia nikogo nie oszczędzają. Wśród osób, które liczą straty są właściciele lokali gastronomicznych. Oprócz opłat za czynsz, wypłaty dla pracowników etc., muszą również do końca stycznia zapłacić za koncesję na sprzedaż alkoholu, chociaż ich lokale są zamknięte. Urząd Miasta Gorzowa podkreśla, że zajmie się sprawą.


Fotoreportaże


x