• Dziś 27°/16°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 22°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Wandale zniszczyli siedziska na schodach. „Widać ślady butów i kół”

23 kwietnia 2024, 12:49, Anna Kluwak
fot. czytelnik Piotr
Po raz kolejny zostały zniszczone siedziska na schodach w parku Wiosny Ludów w Gorzowie. Jak wskazuje miasto jest to celowe działania, bo na deskach kompozytowych widać ślady butów oraz kół rowerowych. Naprawa siedzisk zostanie pokryta z budżetu miasta, czyli za naprawę tak naprawdę zapłacą mieszkańcy.

Do redakcji portalu gorzowianin.com zgłosił się czytelnik Piotr, który zwrócił uwagę na zniszczone siedziska na schodach w parku Wiosny Ludów. Siedziska po wichurze z początku roku i zniszczeniu przed wandali zostały doraźnie naprawione. Niestety w miniony weekend można było zauważyć, że niektóre deski kompozytowe zostały wyrwane. Ponadto mieszkaniec Gorzowa zwraca uwagę na kiepską jakość wykonania tych siedzisk.

- Ten klej w ogóle nie trzyma. Niektóre z siedzisk się ruszają. Te deseczki z prefabrykatu nawet pod kątem i od linijki i na te sama długość nie są przycięte, oczy krwawią - przyznaje pan Piotr.

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do Urzędu Miasta Gorzowa. Zapytaliśmy się czy siedziska zostaną naprawione w ramach gwarancji czy też na koszt miasta.

- Uszkodzenia na siedziskach w parku Wiosny Ludów są wynikiem aktów wandalizmu i w tym zakresie nie podlegają gwarancji. W trakcie oględzin zniszczonych siedzisk, zaobserwowano na nich ślady butów, ślady kół rowerowych, co świadczy, że siedzenia wykorzystywane są do skakania oraz jeżdżenia rowerami. Siedziska wykonane były z przeznaczeniem do siedzenia. Miasto każdorazowo dokonuje naprawy tego typu uszkodzeń z własnego budżetu – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/5 Zniszczone siedziska na schodach w parku Róż

1/5 Zniszczone siedziska na schodach w parku Róż

2/5 Zniszczone siedziska na schodach w parku Róż

2/5 Zniszczone siedziska na schodach w parku Róż

3/5 Zniszczone siedziska na schodach w parku Róż

3/5 Zniszczone siedziska na schodach w parku Róż

4/5 Zniszczone siedziska na schodach w parku Róż

4/5 Zniszczone siedziska na schodach w parku Róż

5/5 Zniszczone siedziska na schodach w parku Róż

5/5 Zniszczone siedziska na schodach w parku Róż

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości