• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19
Wiadomości

Gorzów: Pies wpadł do głębokiej studni podczas spaceru. Czytelniczka alarmuje o niebezpieczeństwie

19 czerwca 2024, 09:47, Anna Kluwak
fot. czytelniczka Anna
Teren przy ul. Jedwabniczej w Gorzowie to popularne miejsce wśród mieszkańców na spacery z psami. Podczas jednego z takich spacerów pies naszej czytelniczki Anny wpadł do głębokiej studni, która była niezabezpieczona. Mieszkanka Gorzowa alarmuje, że chociaż od zdarzenia minęło kilka dni, to studnia jest wciąż niezabezpieczona.

Do redakcji portalu gorzowianin.com zgłosiła się czytelniczka Anna z prośbą o interwencję. W minioną sobotę 15 czerwca po godz. 18 spacerowała razem z psem po terenie przy ul. Jedwabniczej i Zawackiej. W pewnym momencie jej pies wpadł do głębokiej na kilka metrów studni.

Kobieta zaalarmowała służby. Dyżurny gorzowskiej straży otrzymał zgłoszenie o godz. 18.20, na miejsce został wysłany jeden zastęp straży pożarnej. Strażacy uratowali psa i wyciągnęli go na powierzchnię, następnie zabezpieczyli teren taśmą.

Nasza czytelniczka uważa, że owinięcie głębokiej studni taśmą nie załatwia sprawy. Dlatego prosi aby studnia została zabezpieczona w taki sposób, aby nie doszło więcej do tego typu sytuacji.

- Mój pies wpadł do studni, która była kompletnie niewidoczna przez krzaki. Sytuacja wygląda naprawdę kiepsko. Ta dziura jest niczym niezabezpieczona, chociaż od zdarzenia minęło kilka dni. Jest to piękny zielony teren, tam wiele osób chodzi na spacery z psami, a młodzież jeździ rowerami. Cały teren jest porośnięty trawą, krzakami i drzewami. Dlatego proszę o zabezpieczenie tej studni w taki sposób, aby nie doszło więcej do tego typu zdarzeń. To był pies, a co jakby wpadło tam dziecko? Szkoda mi każdego - podkreśla czytelniczka Anna.

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do Urzędu Miasta Gorzowa. Zapytaliśmy się urzędników czy teren zostanie odpowiednio zabezpieczony, tak aby nie doszło do podobnych tego typu zdarzeń. Czekamy na odpowiedź.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości