• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Znikające kontenery na śmieci i wszechobecny brud. „Czujemy się jak na wysypisku”

11 marca 2024, 10:33, Anna Kluwak
fot. czytelniczka Bogumiła
Mieszkańcy ul. Przemysłowej na Zawarciu w Gorzowie skarżą się na znikające kontenery na odpady, walające się wszędzie śmieci oraz na podrzucanie odpadów przez postronne osoby. Przyznają, że przez wszechobecny brud czują się, jakby mieszkali na wysypisku śmieci.

Do redakcji portalu gorzowianin.com z prośbą o interwencję zwróciła się czytelniczka Bogumiła, która mieszka przy ul. Przemysłowej. Chodzi o wszechobecny brud, leżące śmieci i znikanie kontenerów na odpady. Nie mówiąc już o tym, że podjeżdżają auta, z których są wyrzucane worki z odpadami.

- Przy ul. Przemysłowej też mieszkają normalni ludzie, a czujemy się jak na wysypisku śmieci. Mamy dosyć podrzucania nam śmieci przez postronne osoby, które zrobiły sobie z naszej ulicy prywatne wysypisko. Nie mówiąc już o tym, że kontenery na odpady w ostatnich dniach znikają jeden po drugim. Niestety odpowiedzialne służby nie przejmują się naszymi zgłoszeniami. Dlatego powinniśmy dbać o nasz teren – opowiada czytelniczka Bogumiła.

Jak przyznaje, taka sytuacja ma miejsce od wysokości skrzyżowania z ul. Wąską aż do ul. Mazowieckiej. Faktycznie, patrząc na to jak wygląda ulica i podwórka, widać walające się wszędzie śmieci.

Znikające kontenery na śmieci na Zawarciu

Jak przyznają mieszkańcy Zawarcia, za znikające kontenery na odpady odpowiadają osoby, które zbierają złom. - Około trzy dni temu dwóch młodych chłopaków pchało niebieski kontener z Przemysłowej 27 w kierunku ogólniaka. Bardzo dobrze się przy tym bawili. Niestety byłam zbyt daleko, żeby zareagować. Kontenery na śmieci znikają od około tygodnia. Śmieci z nich są wyrzucane, gdzie popadnie. My mieszkańcy płacimy za wywóz śmieci, a ADM 2 nie reaguje na ten wandalizm - przyznaje pani Tamara. - Pojemniki znikają dlatego, że złomiarze robią z nich 'wózki' - komentuje pani Paula. - Widziałam, jak w piątek na Sikorskiego też dwóch chłopaków wywaliło śmieci z żółtego śmietnika, aby następnie wsadzić tam złom i zawieźć na skup – opisuje z kolei pani Marta.

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej oraz Administracji Domów Mieszkalnych nr 2. Czekamy na odpowiedź.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości