• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Rodzice oskarżają dyrektorkę szkoły specjalnej o mobbing i zaniedbania. Została odsunięta od obowiązków

22 marca 2024, 11:34, Anna Kluwak
fot. Anna Kluwak
W Zespole Kształcenia Specjalnego nr 1 w Gorzowie źle się dzieje. Rodzice wskazują na problemy z nową dyrektorką i zaniedbywanie dzieci. Ponadto oskarżają dyrekcję o mobbing wobec nauczycieli. Problemy w szkole zostały nagłośnione przez jednego z nauczycieli, który w akcie desperacji wspiął się na słup elektryczny. Po spotkaniu z rodzicami i nauczycielami, władze Gorzowa postanowił odsunąć dyrektorkę od obowiązków i wyjaśnić sytuację.

Rodzice oskarżają dyrektorkę Zespołu Kształcenia Specjalnego nr 1 przy ul. Dunikowskiego o zaniedbywanie dzieci oraz mobbing wobec nauczycieli. Rodzice dzieci zaczęli głośno mówić o tym, że źle się dzieje w szkole, po tym jak jeden z nauczycieli zdecydował się na desperacki krok i wszedł na słup energetyczny przy ul. Olimpijskiej. Chciał w ten sposób zwrócić uwagę na problemy w szkole, które zdaniem rodziców były zamiatane pod dywan.

Po nagłośnieniu sprawy przez portal gorzowianin.com, a następnie inne media, sprawą zajęło się kuratorium oświaty, a prezydent Gorzowa powołał specjalny zespół, który ma wyjaśnić sytuację w placówce. Rodzice apelowali, aby dyrektorka Zespołu Kształcenia Specjalnego nr 1, która pełni tę funkcję od września 2023 roku została odwołana lub zawieszona na czas działania zespołu wyjaśniającego sytuację w szkole.

Dyrektorka  Zespołu Kształcenia Specjalnego nr 1 w Gorzowie została odsunięta od obowiązków

W poniedziałek 19 marca w kuratorium odbyło się spotkanie z rodzicami, natomiast w piątek 22 marca doszło do kolejnego spotkania, tym razem w Urzędzie Miasta Gorzowa. Efekty? Dyrektora została odsunięta od obowiązków.

- Po spotkaniu z rodzicami dzieci z Zespołu Kształcenia Specjalnego nr 1 w Gorzowie, prezydent podjął decyzję o odsunięciu od obowiązków dyrektora tej placówki. Opinie i uwagi nauczycieli tej szkoły oraz rodziców, zostaną wyjaśnione. W sprawie w dalszym ciągu pracuje zespół powołany przez prezydenta, który będzie proponował rozwiązania naprawcze. Zespół przygotuje i przeprowadzi też anonimową ankietę wśród nauczycieli, aby dowiedzieć się o całości problemów, występujących w szkole – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości