• Dziś 27°/16°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 22°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Słowianka zmieniła godziny otwarcia basenu. Mieszkańcy Gorzowa są oburzeni

9 maja 2024, 12:53, Anna Kluwak
fot. CSR Słowianka
Od początku tygodnia obowiązują nowe godziny otwarcia basenu rekreacyjnego Słowianki. Basen jest czynny dopiero od godz. 10, a nie tak jak wcześniej od godz. 6 rano. Ta decyzja zarządu Słowianki oburzyła mieszkańców Gorzowa, którzy podkreślają, że zostali pozbawieni w ten sposób możliwości codziennej rehabilitacji w godzinach porannych.

Na początku maja Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne Słowianka opublikowało komunikat, w którym poinformowało, że od poniedziałku 6 maja zmienia się godzina otwarcia basenu rekreacyjnego. Basen rekreacyjny był do tej pory czynny od godz. 6 rano, a po zmianach jest otwarty dopiero od godz. 10. Godziny otwarcia basenu sportowego oraz strefy saun pozostały bez zmian.

- W związku z tym, iż w dni powszednie w godzinach 6-10 klienci nie będą mogli korzystać z basenu rekreacyjnego, cena biletu wstępu na basen w tych godzinach zostanie obniżona o 10% - czytamy w komunikacie Słowianki.

Mieszkańcy Gorzowa są oburzeni zmianą godzin otwarcia basenu

Ta decyzja zarządu Słowianki była sporym zaskoczeniem dla osób, które korzystają z basenu w godzinach porannych i wywołała oburzenie wśród mieszkańców, którzy podkreślają, że zostali pozbawieni w ten sposób możliwości codziennej rehabilitacji.

- Stanowimy liczną grupę osób korzystających od wielu już lat każdego dnia w godzinach wczesnoporannych z basenu rekreacyjnego Słowianki. Zostaliśmy zaskoczeni zdawkową informacją na drzwiach obiektu o przesunięciu godzin otwarcia basenu rekreacyjnego z godz. 6 na godz. 10. Ta decyzja przekreśla możliwość rehabilitacji dla wielu osób, które czy to z przyczyn osobistych czy też zawodowych nie będą mogły korzystać z basenu w późniejszych godzinach – podkreśla pani Jolanta, mieszkanka Gorzowa.

Zdaniem mieszkańców takie postępowanie to przejaw arogancji ze strony władz Słowianki i godzi w interes społeczny wielu osób. Ponadto gorzowianie podkreślają, że nie znają przyczyny zmian, a próby dowiedzenia się czegokolwiek w Słowiance spełzły na niczym.

- Wprowadzona równolegle obniżka cen biletu o 10% stanowi w naszej ocenie próbę zneutralizowania powszechnej krytyki, z jaką spotkała się decyzja zarządu spółki i jest ona w praktyce całkowicie nieprzydatna – przyznaje pani Jolanta.

Mieszkańcy Gorzowa chcą otwarcia basenu od godzin porannych. Zbierają podpisy pod petycją

Dlatego też grupa mieszkańców postanowiła napisać w tej sprawie petycję do prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego, w której prosi o interwencję i pomoc w przywróceniu pierwotnych godzin funkcjonowania basenu rekreacyjnego. Podpisy pod petycją będą zbierane w piątek 10 maja.

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne Słowianka. Zapytaliśmy się, dlaczego została podjęta decyzja o zmianie godzin, a także jak Słowianka odniesie się do zarzutów mieszkańców. Czekamy na odpowiedź w tej sprawie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości