• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 6
Wiadomości

Gorzów: Boisko gotowe, ale wciąż zamknięte. Dzieci wchodzą przez dziurę w płocie

9 lutego 2024, 10:04, Anna Kluwak
fot. Gorzowskie Inwestycje Miejskie
Dzieci z os. Europejskiego w Gorzowie doczekały się boiska z prawdziwego zdarzenia. Obiekt został wybudowany miesiąc przed terminem i przeszedł odbiory, jednak wciąż jest zamknięty. Mieszkańcy dopytują się, dlaczego boisko jest zamknięte i zwracają uwagę, że dzieci i tak wchodzą na jego teren przez dziurę w siatce.

Do redakcji portalu gorzowianin.com zgłaszają się mieszkańcy os. Europejskiego, którzy dopytują się o boisko, które powstało na osiedlu. W piątek 2 lutego spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie, która nadzorowała inwestycję poinformowała, że budowa boiska zakończyła się przed czasem i obiekt przeszedł odbiory. Od tamtego momentu minął tydzień, a boisko nadal jest zamknięte na co zwracają uwagę mieszkańcy.

- Kilka dni temu ogłoszono przedterminowe zakończenie budowy boiska na osiedlu. Od tamtego momentu nikt jeszcze nie korzystał z boiska, bo jest zamknięte. Nie wiadomo kto ma klucze. Dzieci nadal grają w piłkę przed blokami, na co narzeka administracja osiedla. A przecież zaraz zaczną się ferie - podkreśla pan Wojciech, mieszkaniec os. Europejskiego.

Inne osoby przyznają, że chociaż boisko jest zamknięte, to dzieci i tak wchodzą na jego teren. - Skoro boisko zostało "oddane do użytku", to dlaczego jest zamknięte i dzieciaki muszą wchodzić przez zrobioną przez nich dziurę, a dokładnie turlać się – pyta się pani Barbara.

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do Urzędu Miasta Gorzowa. Zapytaliśmy się, dlaczego boisko jest nadal niedostępne dla dzieci, chociaż przeszło odbiory.

- Boisko na osiedlu europejskim jest gotowe, ale na udostępnienie trzeba jeszcze chwilę poczekać. W przyszłym tygodniu boisko zostanie przekazane specjalnemu administratorowi, który zdecyduje o sposobie jego udostępniania. Miasto chce zapobiec dewastacji boiska, stąd pomysł z administratorem, który będzie się troszczył o boisko i w tej sprawie był z miastem w stałym kontakcie – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości