• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Zamknięta droga powiatowa pilnie do przebudowy

20 lutego 2024, 09:39, Anna Kluwak
Mieszkańcy Stanowic odetchną z ulgą. Starostwo powiatowe przebuduje drogę powiatową 1416F pomiędzy Racławiem a Stanowicami, która jest zamknięta od końca stycznia. Droga ma zostać przebudowana w trybie pilnym, a wykonawca zapewnia, że potrwają miesiąc.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

Wiele dróg powiatowych w powiecie gorzowskim jest w fatalnym stanie technicznym. Są tak dziurawe i zniszczone, że trzeba uważać, aby nie uszkodzić zawieszenia w aucie lub nie urwać koła. Mowa tutaj m.in. o drodze powiatowej 1404F łączącej Janczewo z Różankami, 1406F pomiędzy Wawrowem a Wojcieszycami, 1425F w Ściechowie czy 1416F pomiędzy Racławiem a Stanowicami.

Starostwo powiatowe w Gorzowie zamknęło drogę powiatową

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

Pod koniec stycznia starostwo powiatowe w Gorzowie podjęło decyzję o zamknięciu "powiatówki" pomiędzy Racławiem a Stanowicami. Wszystko przez zły stan techniczny drogi i ogromne dziury. Droga jest zamknięta od 26 stycznia, a to oznacza objazdy dla mieszkańców oraz zmiany w kursowaniu autobusów MZK Gorzów. Wszystkie autobusy jadące do Stanowic, kończą kursy na pętli w Racławiu.

Zamknięta droga powiatowa pomiędzy Racławiem i Stanowicami zostanie pilnie przebudowana

Jeszcze pod koniec stycznia zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do starostwa powiatowego w Gorzowie. Zapytaliśmy się jakie działania zamierza podjąć starostwo. Jak się okazuje, droga powiatowa 1416F pomiędzy Racławiem a Stanowicami zostanie przebudowa w trybie pilnym.

- Mamy już wykonawcę inwestycji, czekamy tylko na wkład własny ze strony gminy Bogdaniec. Droga zostanie przebudowana w trybie pilnym, pojawi się nowa podbudowa i nawierzchnia. Wykonawca zapewnia, że zrobią to bardzo szybko, nawet w miesiąc. Wszystko przez to, że prace będą prowadzone przy zamkniętym ruchu. Gdyby miały odbywały się przy połówkowym zamknięciu jezdni, trwałyby znacznie dłużej – komentuje Agnieszka Chudziak, starosta gorzowski.

Prace przy przebudowie drogi powiatowej powinny rozpocząć się na początku marca. Wykonawca będzie miał czas do końca kwietnia na realizację inwestycji, jednak zapewnia, że zrobi to znacznie szybciej.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości