• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9
Wiadomości

Dziury z fragmentami asfaltu. Ta droga jest w katastrofalnym stanie, mieszkańcy są bezsilni

15 lutego 2024, 12:06, Anna Kluwak
Mieszkańcy Ściechowa skarżą się na katastrofalny stan drogi powiatowej, która biegnie przez ich miejscowość. Cała droga jest tak dziurawa, że trudno znaleźć na niej asfalt. Mieszkańcy są bezsilni i odbiją się od ściany, bo starostwo powiatowe w Gorzowie nie ma pieniędzy na remont drogi.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

Drogi w powiecie gorzowskim pozostawiają wiele do życzenia. Część z nich jest tak dziurawa i zniszczona, że kierowcy muszą uważać, żeby nie uszkodzić swojego zawieszenia lub urwać koła. Jak przyznają mieszkańcy podgorzowskich gmin, niektóre drogi powiatowe są w naprawdę katastrofalnym stanie.

Droga w Ściechowie koło Gorzowa jest w katastrofalnym stanie. Zamiast drogi są dziury z fragmentami asfaltu

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

Jedną z najbardziej zniszczonych dróg w powiecie gorzowskim jest bez wątpienia droga powiatowa nr 1425F w Ściechowie w gminie Lubiszyn. Patrząc na to, jak wygląda główna droga przez środek miejscowości aż trudno uwierzyć w to, że to jest droga powiatowa i był tutaj kiedyś asfalt.

- Asfaltu praktycznie nie ma. Dziury są na całą szerokość jezdni i głębokie na 15 cm. Coś co powinno być drogą, wygląda tak jak wygląda, bo nikt nie widział problemu i potrzeby naprawy drogi przez lata – przyznaje Sylwester Andrzejewski, sołtys Ściechowa.

Mieszkańcy Ściechowa od 5 lat odbijają się od ściany, prosząc o remont drogi. Jednak przez lata starostwo powiatowe nie znalazło pieniędzy w budżecie nie tylko na naprawę, ale nawet na przygotowanie projektu. Obecnie droga powiatowa 1425F jest w tak dramatycznym stanie, że albo zostanie zamknięta albo całkowicie przebudowana.

- W ubiegłym roku w maju usłyszałem od byłej pani starosty, że znajdą się pieniądze w budżecie. Niestety nic takiego nie miało miejsca i pieniądze się nie znalazły. Jestem po rozmowach z nową panią starostą Agnieszką Chudziak, ale usłyszałem, że ona nie może niczego obiecać i zagwarantować. Tej drogi nie da się wyremontować, tutaj nie ma chodnika, pobocza. Starsze osoby nie mają nawet jak dojść do sklepu. Ona musi zostać przebudowana – podkreśla Andrzejewski.

Przebudowa drogi powiatowej albo jej zamknięcie. Mieszkańcy Ściechowa są bezsilni

Mieszkańcy przyznają, że jeżeli starostwo powiatowe zdecyduje się zamknąć drogę ze względu na jest tragiczny stan techniczny, to zostaną odcięci od świata. Nie mają możliwości objazdu, bo inne drogi lokalne są w jeszcze gorszym stanie.

Jak przyznaje sołtys Ściechowa, wspólnie z innymi mieszkańcami zamierzają wydrukować plakaty i bannery, które następnie rozwieszą w miejscowości. Te będą ostrzegać przed tym, że w ich miejscowości „kończy się droga” i aby uważać na swoje samochody.

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do Starostwa Powiatowego w Gorzowie. Czekamy na odpowiedź. Jednak od 30 stycznia 2024 roku do tej pory, nie otrzymaliśmy odpowiedzi od starostwa sprawie zamknięcia drogi powiatowej nr 1416F pomiędzy Racławiem i Stanowicami.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości