• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Gorzów: Mieszkańcy wydeptają sobie chodnik?

8 marca 2024, 11:39, Anna Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Od wielu lat mieszkańcy Gorzowa korzystają z wydeptanej ścieżki, zamiast schodów w rejonie ul. Dzieci Wrzesińskich i Warszawskiej. Dlatego też radna Marta Bejnar-Bejnarowicz zwróciła się do prezydenta Gorzowa z prośbą o wybudowanie chodnika w tym miejscu.

Mieszkańcy wielokrotnie pokazywali, że zamiast iść zaprojektowanymi ciągami pieszymi i nadkładać drogi, wolą iść na skróty. W wielu miejscach w ten sposób zostały wydeptane ścieżki, które pokazują jakimi drogami najchętniej i najczęściej poruszają się mieszkańcy.

Tak było w przypadku wydeptanej ścieżki przy ul. Jagiełły od strony ul. Dzieci Wrzesińskich, gdzie miasto docelowo wybuduje ścieżkę. Kiedy poinformowaliśmy o planach miasta, wielu mieszkańców wskazywało, że chodnik przydałby się również na wydeptanej ścieżce pomiędzy Białym Kościółkiem, a ul. Warszawską. W końcu mieszkańcy, zamiast iść schodami, wydeptali sobie ścieżkę tuż obok. Gorzowianie zwracają uwagę, że łatwiej przejść ścieżką, niż schodami. Jednak nie jest to możliwe podczas opadów deszczu, bo robi się błoto. Dlatego też radna Marta Bejnar-Bejnarowicz w imieniu mieszkańców zwróciła się z prośbą do prezydenta Gorzowa o budowę chodnika w tym miejscu.

- Na prośbę mieszkańców zwracam się o wybudowanie chodnika w miejscu przedeptu od Białego Kościółka do ul. Warszawskiej i Sikorskiego. Alternatywą są jedynie schody, co niestety uniemożliwia poruszanie się osobom na wózkach i z wózkami. Chcąc skorzystać z innej trasy po chodniku trzeba nadłożyć spory odcinek albo do ul. Teatralnej, albo do Łaźni – pisze Marta Bejnar-Bejnarowicz, radna Trzeciej Drogi.

Co na to władze Gorzowa? Czekamy na odpowiedź w tej sprawie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości