Interwencje

Czytelniczka: Przejście tędy z wózkiem, to jak pokonanie toru przeszkód

2 kwietnia 2022, 15:30
Trwa rozbudowa drogi krajowej nr 22 w Gorzowie. W związku z tą inwestycją, rondo Gdańskie to od dłuższego czasu plac budowy. Jednak ciągi komunikacyjne na rondzie, to prawdziwy tor przeszkód o czym przekonała się czytelniczka Patrycja, kiedy próbowała przejść przez żwir i piach, pchając wózek z dzieckiem.

Śmieciowy bałagan w centrum Gorzowa. Sprawca ukarany mandatem

31 marca 2022, 11:17
Mieszkaniec centrum Gorzowa ponownie zwrócił uwagę na śmieciowy problem na swoim podwórku. Jak się okazało, na bałagan miał wpływ jeden z przedsiębiorców, który został ukarany mandatem i zobowiązany do posprzątania śmieci.

Zuchwała kradzież krzewów z wyremontowanej ul. Słonecznej [zdjęcia]

28 marca 2022, 11:22
Dopiero co zakończył się remont ul. Słonecznej, w ramach którego pojawiła się nowa zieleń, a złodzieje dali już o sobie znać. Ze skweru zostały skradzione świeżo posadzone krzewy, zostały po nich tylko dołki.

Mieszkańcy skarżą się na hałasującą w nocy zamiatarkę

25 marca 2022, 09:36
Do portalu gorzowianin.com co jakiś czas docierają sygnały od mieszkańców Gorzowa, którzy skarżą się na uciążliwy hałas w nocy, który powoduje maszyna do sprzątania ulic. Gorzowianie podkreślają, że pojazd regularnie budzi ich w nocy. Z kolei firma Inneko RCS tłumaczy, że nie ważne o której będą czyścić ulice, to zawsze pojawią się głosy protestu.

Czytelniczka: Połamane gałęzie leżą obok przystanku autobusowego od dwóch miesięcy

15 marca 2022, 14:22
Do redakcji portalu gorzowianin.com zgłosiła się czytelniczka Iwona, która prosi o interwencję w sprawie nieuprzątniętych gałęzi koło przystanku autobusowego przy ul. Kosynierów Gdyńskich. Na stosie gałęzi, które leżą tam od stycznia utworzyło się już śmietnisko.

Zjechanie z tych schodów z wózkiem jest wyzwaniem. Co dalej ze schodami przy Fredry?

15 marca 2022, 12:37
Mieszkanka Gorzowa zwraca uwagę, że świeżo wyremontowane schody przy ul. Fredry, które prowadzą do parku Słowiańskiego są niebezpieczne, ponieważ schody są strome i nie mają odpowiednich platform, aby móc w bezpieczny sposób zjechać z nich z wózkiem. Z kolei wykonawca zapewnia, że wszystko zrobił zgodnie z projektem. Natomiast miasto tłumaczy, że schody są cały czas placem budowy.

Czytelniczka: Gorzów oprócz Schodów Donikąd ma również schody do niczego!

12 marca 2022, 18:08
Mieszkanka Gorzowa zwraca uwagę, że świeżo wyremontowane schody przy ul. Fredry, które prowadzą do parku Słowiańskiego są niebezpieczne. Pani Katarzyna podkreśla, że schody są strome oraz nie mają odpowiednich platform, aby móc w bezpieczny sposób zjechać z nich z wózkiem.

Czytelnik: Staruszkowie obawiają się, że ich ławeczki spod wieżowca znikną na zawsze

11 marca 2022, 11:24
Mieszkańcy bloków przy ul. Bohaterów Lenino od miesiąca protestują przeciwko budowie drogi dojazdowej do nowego budynku, która ma znajdować się tuż pod ich balkonami. Napisali do prezydenta Gorzowa kolejną petycję w tej sprawie.

Radni interweniują w sprawie pobazgranej kładki w parku Kopernika [zdjęcia]

10 marca 2022, 09:00
Elewacja kładki dla pieszych w parku Kopernika została zniszczona przez wandali, którzy namalowali na niej pseudo graffiti. W tej sprawie postanowili interweniować radni Paulina Szymotowicz i Robert Surowiec. Miasto zapowiada, że bazgroły zostaną usunięte do końca marca.

Blokowisko wdziera się na ogródki działkowe. Co dalej z działkami? [zdjęcia]

7 marca 2022, 10:49
Przyszłość ogródków działkowych ROD "Magnolia" w Gorzowie stoi pod znakiem zapytania. Wszystko przez to, że część działek została źle wytyczona i wchodzi na teren dewelopera, który buduje tam bloki. Deweloper zlikwidował już część ogrodzenia i wszedł z pracami na działki znajdujące się na jego terenie


Fotoreportaże