Wiadomości › Interwencje

Czytelnik: Miasto powinno zająć się zniszczonymi skrzynkami gazowymi [zdjęcia]

30 września 2020, 08:30
Pan Tomasz, mieszkaniec Gorzowa zwraca uwagę na zniszczone skrzynki gazowe w mieście. Niektóre z nich są naprawdę w fatalnym stanie i nie widziały konserwacji od wielu lat. Dlatego też problem zgłosił do gorzowskich urzędników.

Będzie bezpieczniej przy Matejki? Są propozycje miejskiego inżyniera ruchu [film]

25 września 2020, 12:15
Miejski Zakład Komunikacji wysłał do Urzędu Miasta pismo z wnioskiem o przesunięcie przejścia dla pieszych przy ul. Matejki, gdzie pod koniec sierpnia doszło do potrącenia mężczyzny przez kierowcę autobusu MZK. Jak się okazało, miejski inżynier ruchu problem związany z bezpieczeństwem widzi i proponuje pewne rozwiązania. Jednak póki co nic nie zostanie zrobione, ponieważ w tym roku nie ma na to pieniędzy.

Tereny przy Słowiańskiej pełne dzikich wysypisk śmieci [zdjęcia]

22 września 2020, 10:00
Mieszkańcy coraz bardziej zaśmiecają Gorzów. Tak można stwierdzić po ilości dzikich wysypisk, które powstają w różnych częściach miasta. Fatalna sytuacja jest na terenach popoligonowych przy ul. Słowiańskiej, gdzie pojawia się coraz więcej śmieci.

Kierowcy nie patrzą na znaki i jeżdżą jak chcą [zdjęcia]

9 września 2020, 17:00
Jazda pod prąd i łamanie zakazu wjazdu to najczęstsze przewinienia kierowców, którzy nie radzą sobie nie z nową organizacją ruchu w rejonie ul. Sikorskiego i Dworcowej. Jak się okazuje, kierowcy po prostu ignorują znaki i jadą na pamięć.

Gorzów: Dzik zaatakował i zabił yorka

4 września 2020, 20:15
W piątkowy wieczór przy ul. Ptasiej w Gorzowie doszło do tragicznego zdarzenia. Dzik zaatakował i zabił psa rasy york. Właścicielka psa podkreśla, że wszystko działo się tuż przed domem na oczach jej i dzieci, które bawiły się niedaleko.

Nastolatki pobazgrały punkt widokowy na Kozaczej Górze [zdjęcia]

2 września 2020, 14:36
Po raz kolejny punkt widokowy w parku Siemiradzkiego został zniszczony. Tym razem pobazgrane zostały kolumny na Kozaczej Górze. Wśród napisów znalazły się nazwy kont na instagramie, które jak się okazuje, należą do nastoletnich dziewczyn z Gorzowa.

Bałagan wokół giełdy [zdjęcia]

24 sierpnia 2020, 15:32
Mieszkaniec Gorzowa zwraca uwagę na śmieci, które znajdują się wokół terenu giełdy przy ul. Szczecińskiej oraz Złotego Smoka i apeluje do Ośrodka Sportu i Rekreacji, aby zajmował się regularnym sprzątaniem. Z kolei dyrektor OSiRu odpowiada, że teren na którym znajdują się odpady nie należy do nich, ale i tak zostanie uprzątnięty.

Gorzowianie skarżą się hałasującą w nocy zamiatarkę [film]

22 sierpnia 2020, 20:00
Część mieszkańców Gorzowa skarży się na uciążliwy hałas w nocy, który powoduje maszyna do sprzątania ulic. Gorzowianie podkreślają, że pojazd regularnie budzi ich w nocy. Z kolei Urząd Miasta Gorzowa tłumaczy, że nie może zmienić godzin sprzątania ulic, ponieważ optymalne warunki do prowadzenia zamiatania występują w porze nocnej.

Ile miasto Gorzów dołożyło do organizacji Grand Prix?

17 sierpnia 2020, 19:00
We wrześniu w Gorzowie odbędą się dwa turnieje Grand Prix na żużlu. Organizacja imprezy wzbudziła wiele emocji wśród mieszkańców i czytelników portalu gorzowianin.com. Dlatego też postanowiliśmy się dowiedzieć czy miasto dołożyło jakiekolwiek pieniądze do organizacji zawodów. Jak się okazało, prawie 1,5 mln zł które miało iść na organizację memoriału im. Edwarda Jancarza, zostanie wykorzystane na Grand Prix.

Ktoś wyrzucił śmieci w pobliżu schroniska

17 sierpnia 2020, 11:38
Podczas sobotniego spaceru z psem ze schroniska, pan Jakub który jest wolontariuszem w "Azorkach" natknął się na śmieci, które zostały wyrzucone nad Wartą w kilku miejscach. Wśród opadów były m.in. worki i reklamówki wypełnione plastikiem.


Fotoreportaże


x