Wiadomości › Interwencje

Czytelnik: Pasażerowie autobusu MZK ściśnięci jak sardynki

1 maja 2021, 14:45
Pomimo luzowania obostrzeń, w komunikacji miejskiej wciąż obowiązują limity pasażerów. Jednak limity to tylko teoria, bo w rzeczywistości przepełnione są zwłaszcza autobusy. Tak też było w sobotni poranek 1 maja, kiedy mieszkańcy Gorzowa wracali z nocnej zmiany z fabryk w strefie ekonomicznej. Autobus linii 104 był wypełniony po brzegi, tak że niektóre osoby ledwo mieściły się w pojeździe.

Co z budową boiska dla dzieci na os. Europejskim? Mamy odpowiedź miasta

19 kwietnia 2021, 15:00
Osiedle Europejskie to jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających osiedli mieszkaniowych w Gorzowie. Dlatego też wiele osób zwraca uwagę na brak miejsca, gdzie najmłodsi mogliby spędzać wolny czas. Na osiedlu nie ma nawet boiska do gry w piłkę nożną. Dlatego też grupa dzieci przy wsparciu dorosłych stworzyła prowizoryczne boisko. Urzędnicy natomiast tłumaczą, że na osiedlu jest tylko jedna działka należąca do miasta, która jest przeznaczona pod przedszkole i żłobek, więc budowa dużego boiska w tym miejscu nie wchodzi w grę.

Co z remontem zniszczonych schodów prowadzących do parku Siemiradzkiego?

12 kwietnia 2021, 11:20
Park Siemiradzkiego jest obecnie jednym z najchętniej wybieranym miejsc do spacerów przez mieszkańców Gorzowa. Jednak wiele osób wciąż dopytuje się, kiedy zostaną wyremontowane Schody Donikąd oraz schody terenowe od strony ul. Drzymały. O znalezienie pieniędzy na remont tych ostatnich zwrócił się właśnie do prezydenta Gorzowa, radny Piotr Wilczewski.

Gorzów: Trzymała w mieszkaniu 30 kotów. Martwe zwierzęta zakopywała w okolicach kamienicy

30 marca 2021, 16:30
We wtorkowy poranek przy ul. Szkolnej w Gorzowie doszło do interwencji policji, OTOZ Animals Gorzów i Fundacji Obrony Praw Zwierząt Anaconda. W jednym z mieszkań w kamienicy starsza kobieta trzymała 30 kotów. Natomiast zwierzęta, które wcześniej zdechły zakopywała w okolicach kamienicy. Kobieta trafiła do szpitala psychiatrycznego, a policja prowadzi postępowanie w sprawie znęcania się nad zwierzętami.

Mieszkaniec skarży się na problemy związane z podwyżką opłat za parkowanie

28 marca 2021, 14:03
Podczas najbliższej Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni zajmą się uchwałą w sprawie podwyżki opłat za parkowanie. Dlatego też do portalu gorzowianin.com zgłosił się mieszkaniec ul. Pocztowej, który zwraca uwagę na problem podwórek w centrum miasta z których korzystają wszyscy, natomiast nie ma miejsc dla mieszkańców. Pan Bartłomiej podkreśla, że największy problem będą miały rodziny, które muszą mieć dwa auta, a będą mogły wykupić tylko jeden abonament.

Kontrowersyjny odłów ryb w parku Róż. Wykonawca zabiera głos [film]

19 marca 2021, 13:06
Na początku marca doszło do odławiania ryb ze stawu w parku Róż w ramach rewitalizacji parku. Jak poinformowali nas czytelnicy, podczas odławiania ryb miało dojść bo skandalu, ponieważ osoby zajmujące się odławianiem ryb, raziły je prądem, a następnie pakowały je w plastikowe reklamówki. Po prawie dwóch tygodniach miasto otrzymało raport od wykonawcy, który uważa, że nie doszło do żadnych nieprawidłowości.

Kierowcy radzili sobie jak mogli i parkowali na pasie zieleni. Właśnie ustawiono tam słupki

12 marca 2021, 12:07
Na osiedlu Staszica brakuje miejsc parkingowych. Czasami trzeba polować na wolne miejsce postojowe i nawet kilka razy objechać daną ulicę, aby gdzieś zaparkować. Dlatego też kierowcy radzą sobie jak mogą i parkują na dziko np. na pasie zieleni. Tak było w przypadku ul. Marcinkowskiego. Jednak koniec z nielegalnym parkowaniem, bo miasto właśnie ustawiło tam słupki ograniczające pozostawianie aut.

Auto uszkodzone na dziurawej Walczaka. Czytelniczka walczy o odszkodowanie

9 marca 2021, 19:04
Odcinek ul. Walczaka od ronda Gdańskiego do granic miasta Gorzowa jest w fatalnym stanie. Niestety przekonała się o tym na własnej skórze pani Paulina, która na początku lutego w sporych rozmiarów dziurze uszkodziła koło w swoim samochodzie. Jak podkreśla czytelniczka, która zgłosiła się do portalu gorzowianin.com od miesiąca nie może uzyskać odszkodowania za zniszczenia, ponieważ urzędnicy odsyłają ją do wykonawcy, a wykonawca do urzędników.

Skandal podczas odławiania ryb w parku Róż? [film]

8 marca 2021, 18:00
Mieszkańcy Gorzowa oraz grupa wędkarzy podkreśla, że w miniony weekend podczas odławiania ryb ze stawu w parku Róż doszło do skandalu. Jak relacjonuje jeden z czytelników, osoby zajmujące się odławianiem ryb, raziły je prądem. A do tego ryby były pakowane w plastikowe reklamówki.. Zdaniem wędkarzy, osoby za to odpowiedzialne powinny ponieść odpowiednią karę.

Dwóch pijanych mężczyzn skakało po samochodach. Kilka aut zostało zniszczonych [film]

6 marca 2021, 20:39
W nocy z piątku na sobotę dwóch mężczyzn, którzy byli pod wpływem alkoholu, znalazło sobie sposób na „zabawę” na os. Europejskim w Gorzowie. Skakali po maskach i dachach samochodów zaparkowanych na osiedlowym parkingu przy ul. Madryckiej. W ten sposób uszkodzonych zostało kilka aut. Sprawa została zgłoszona na policję.


Fotoreportaże


x