Wiadomości › Interwencje

Kierowca autobusu MZK wymusił pierwszeństwo [film]

14 października 2019, 12:45
Do portalu gorzowianin.com zgłosił się czytelnik, któremu w piątkowy poranek kierowca autobusu Miejskiego Zakładu Komunikacji wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera w samochodzie pana Radosława. MZK zapewnia, że wyciągnie konsekwencje wobec kierowcy.

Przejazd na skróty na Piaskach zablokowany [zdjęcia]

4 października 2019, 13:16
Kierowcy, którzy przez kilka dni jeździli na skróty przez chodnik i pas zieleni przy ul. Kazimierza Wielkiego będą musieli korzystać z wyznaczonych objazdów. Po interwencji mieszkańców os. Piaski, którzy skarżyli się na zachowanie kierowców, przejazd został zablokowany przez barierki.

Gorzów: Mieszkańcom przeszkadzają nocne drifty [film]

27 września 2019, 20:01
Mieszkańcy Gorzowa skarżą się na kierowców samochodów osobowych, którzy w godzinach nocnych urządzają sobie rajdy ulicami miasta oraz driftują na rondach. Policjanci zamierzają surowo karać kierowców za takie zachowanie.

Radni pomogą mieszkańcom w walce o działkę

27 września 2019, 09:09
Podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa odbyła się dyskusja na temat obywatelskiej uchwały w sprawie zagospodarowania działki przy ul. Kazimierza Wielkiego. Okazało się, że projekt mieszkańców był niezgodny z prawem. Dlatego też sami radni zajmą się przygotowaniem planu zagospodarowania przestrzennego i podejmą uchwałę w tej sprawie na październikowej sesji.

Budowa asfaltowni przy Walczaka zablokowana

26 września 2019, 13:13
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak uchylił pozwolenie na budowę wytwórni mas bitumicznych przy ul. Walczaka. Przeciwko inwestycji protestowali mieszkańcy okolicznych bloków. Od decyzji wojewody może odwołać się Urząd Miasta Gorzowa, ale póki co nie dostał żadnych dokumentów.

Numer 112, czyli absurd goni absurd

20 września 2019, 14:00
Numer 112 miał być ułatwieniem życia dla wielu osób. Przede wszystkim dla dyspozytorów poszczególnych służb, którzy byli wręcz zasypywani dziwnymi zgłoszeniami. Ale również dla mieszkańców, żeby ci nie musieli dzwonić pod kilka numerów. W teorii wszystko działa sprawnie. W praktyce – niekoniecznie

Zamiast boiska będzie blokowisko?

13 września 2019, 17:39
Mieszkańcy osiedla Sady obawiają się, że w miejscu gdzie od kilkudziesięciu lat znajduje się boisko do piłki nożnej i teren zielony przy ul. Siedzikówny-Inki i Kościuszki zostaną wybudowane bloki mieszkalne. Wszystko przez to, że Spółdzielnia Mieszkaniowa Górczyn wystąpiła do Urzędu Miasta Gorzowa o warunki zabudowy na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego i taką decyzję otrzymała.

Mieszkańcy protestują przeciwko wytwórni asfaltu. Wykonawca zabiera głos

12 września 2019, 14:28
Grupa blisko 100 osób od początku września protestuje przeciwko budowie wytwórni mas bitumicznych przy ul. Walczaka. W końcu głos w tej sprawie zabrała firma Budomex S.A., czyli wykonawca inwestycji, który tłumaczy że wytwórnia asfaltu będzie nowoczesna i bezpieczna.

Mieszkańcy nie chcą marketu pod oknami

12 września 2019, 08:50
Kolejny protest mieszkańców naszego miasta. Tym razem chodzi o zablokowanie sprzedaży działki przy ulicy Kazimierza Wielkiego, przylegającej do bloku 102-112. - Boimy się hałasu, sprzedaż działki pozbawi się nas spokojnego odpoczynku. Pozbawi się też nas miejsca, gdzie ludzie mogą wyjść z domu – piszą w piśmie do prezydenta Gorzowa – mieszkańcy osiedla Piaski.

Gorzów: Będzie protest przeciwko budowie wytwórni asfaltu

2 września 2019, 10:35
W poniedziałkowe popołudnie mieszkańcy osiedla Magnolia Park przy ul. Walczaka w Gorzowie planują spontaniczny protest przeciwko budowie wytwórni mas bitumicznych koło swoich bloków. Gorzowianie obawiają się o swoje zdrowie oraz nie chcą, aby po ich oknami kursowało kilkadziesiąt ciężarówek dziennie powodując hałas i kurz.


Fotoreportaże


x