Wiadomości › Interwencje

Bezmyślne koszenie trawy zniszczyło elewację budynku [zdjęcia]

25 maja 2021, 13:37
Mieszkaniec jednego z bloków przy Al. 11 Listopada w Gorzowie zwrócił uwagę na zniszczoną elewację budynku podczas koszenia trawy. Jak się okazało, pracownicy zajmujący się koszeniem trawy nie użyli żadnych kurtyn i dosłownie porobili dziury w elewacji ostrzem kosiarki. ADM nr 5 będzie starał się o odszkodowanie od firmy zajmującej się zielenią, aby naprawić zniszczoną elewację bloku.

8-latek przyszedł do szkoły z nożem. Rodzice: On terroryzuje nasze dzieci

11 maja 2021, 14:30
Do niebezpiecznej sytuacji doszło w poniedziałek 10 maja w jednej z klas w Szkole Podstawowej nr 13 w Gorzowie. Jeden z uczniów przyniósł na lekcje nóż. Jak podkreślają rodzice pozostałych dzieci, chłopiec od dłuższego czasu gnębi ich dzieci. Według relacji rodziców, 8-latek ma bić swoich rówieśników, wyzywać, a nawet grozić śmiercią nauczycielce. Sprawą zajmuje się policja oraz kuratorium.

Drzewo spadło na schody w parku Siemiradzkiego [zdjęcia]

6 maja 2021, 09:38
Do portalu gorzowianin.com napisał czytelnik Radosław, który zwrócił uwagę, że w parku Siemiradzkiego doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Wskutek silnego podmuchu wiatru zostało złamane drzewo, które następnie spadło na schody i zniszczyło barierkę. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Miasto zajmie się usunięciem złamanego drzewa i naprawą barierki.

Czytelnik: Pasażerowie autobusu MZK ściśnięci jak sardynki

1 maja 2021, 14:45
Pomimo luzowania obostrzeń, w komunikacji miejskiej wciąż obowiązują limity pasażerów. Jednak limity to tylko teoria, bo w rzeczywistości przepełnione są zwłaszcza autobusy. Tak też było w sobotni poranek 1 maja, kiedy mieszkańcy Gorzowa wracali z nocnej zmiany z fabryk w strefie ekonomicznej. Autobus linii 104 był wypełniony po brzegi, tak że niektóre osoby ledwo mieściły się w pojeździe.

Co z budową boiska dla dzieci na os. Europejskim? Mamy odpowiedź miasta

19 kwietnia 2021, 15:00
Osiedle Europejskie to jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających osiedli mieszkaniowych w Gorzowie. Dlatego też wiele osób zwraca uwagę na brak miejsca, gdzie najmłodsi mogliby spędzać wolny czas. Na osiedlu nie ma nawet boiska do gry w piłkę nożną. Dlatego też grupa dzieci przy wsparciu dorosłych stworzyła prowizoryczne boisko. Urzędnicy natomiast tłumaczą, że na osiedlu jest tylko jedna działka należąca do miasta, która jest przeznaczona pod przedszkole i żłobek, więc budowa dużego boiska w tym miejscu nie wchodzi w grę.

Co z remontem zniszczonych schodów prowadzących do parku Siemiradzkiego?

12 kwietnia 2021, 11:20
Park Siemiradzkiego jest obecnie jednym z najchętniej wybieranym miejsc do spacerów przez mieszkańców Gorzowa. Jednak wiele osób wciąż dopytuje się, kiedy zostaną wyremontowane Schody Donikąd oraz schody terenowe od strony ul. Drzymały. O znalezienie pieniędzy na remont tych ostatnich zwrócił się właśnie do prezydenta Gorzowa, radny Piotr Wilczewski.

Gorzów: Trzymała w mieszkaniu 30 kotów. Martwe zwierzęta zakopywała w okolicach kamienicy

30 marca 2021, 16:30
We wtorkowy poranek przy ul. Szkolnej w Gorzowie doszło do interwencji policji, OTOZ Animals Gorzów i Fundacji Obrony Praw Zwierząt Anaconda. W jednym z mieszkań w kamienicy starsza kobieta trzymała 30 kotów. Natomiast zwierzęta, które wcześniej zdechły zakopywała w okolicach kamienicy. Kobieta trafiła do szpitala psychiatrycznego, a policja prowadzi postępowanie w sprawie znęcania się nad zwierzętami.

Mieszkaniec skarży się na problemy związane z podwyżką opłat za parkowanie

28 marca 2021, 14:03
Podczas najbliższej Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni zajmą się uchwałą w sprawie podwyżki opłat za parkowanie. Dlatego też do portalu gorzowianin.com zgłosił się mieszkaniec ul. Pocztowej, który zwraca uwagę na problem podwórek w centrum miasta z których korzystają wszyscy, natomiast nie ma miejsc dla mieszkańców. Pan Bartłomiej podkreśla, że największy problem będą miały rodziny, które muszą mieć dwa auta, a będą mogły wykupić tylko jeden abonament.

Kontrowersyjny odłów ryb w parku Róż. Wykonawca zabiera głos [film]

19 marca 2021, 13:06
Na początku marca doszło do odławiania ryb ze stawu w parku Róż w ramach rewitalizacji parku. Jak poinformowali nas czytelnicy, podczas odławiania ryb miało dojść bo skandalu, ponieważ osoby zajmujące się odławianiem ryb, raziły je prądem, a następnie pakowały je w plastikowe reklamówki. Po prawie dwóch tygodniach miasto otrzymało raport od wykonawcy, który uważa, że nie doszło do żadnych nieprawidłowości.

Kierowcy radzili sobie jak mogli i parkowali na pasie zieleni. Właśnie ustawiono tam słupki

12 marca 2021, 12:07
Na osiedlu Staszica brakuje miejsc parkingowych. Czasami trzeba polować na wolne miejsce postojowe i nawet kilka razy objechać daną ulicę, aby gdzieś zaparkować. Dlatego też kierowcy radzą sobie jak mogą i parkują na dziko np. na pasie zieleni. Tak było w przypadku ul. Marcinkowskiego. Jednak koniec z nielegalnym parkowaniem, bo miasto właśnie ustawiło tam słupki ograniczające pozostawianie aut.


Fotoreportaże


x