Wiadomości › Interwencje

Mieszkańcy bloku przy Sikorskiego od miesiąca nie mają gazu

10 grudnia 2021, 11:16
Do redakcji portalu gorzowianin.com zgłaszają się mieszkańcy, którzy dopytują się, kiedy w końcu gaz wróci do ich mieszkań. Gorzowianie z bloku przy ul. Sikorskiego 12-15 gazu nie mają od miesiąca, a przy Sikorskiego 16-18 od dwóch tygodni.

Fuszerka na Słonecznej. Firma poniesie konsekwencje za zalanie studzienek kanalizacyjnych asfaltem [film]

29 listopada 2021, 10:21
W ubiegłym tygodniu Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie zajmowało się czyszczeniem studzienek kanalizacyjnych, które zostały zasypane gruzem i zalane asfaltem na remontowanej ul. Słonecznej. To sprawiło, że kanalizacja wybiła w piwnicach mieszkańców pobliskich bloków. Zgodnie z zapowiedzią, PWiK obciąży kosztami akcję firmę, która zajmuje się remontem ul. Słonecznej. Trwa liczenie kosztów, jednak PWiK wstępnie szacuje, że może to być kwota w granicach 5-10 tys. zł.

Studzienki zostały zalane asfaltem. Kanalizacja wybiła w piwnicach mieszkańców [film i zdjęcia]

24 listopada 2021, 20:55
Do niecodziennej sytuacji doszło przy ul. Słonecznej w Gorzowie. Budowlańcy, którzy zajmują się remontem drogi, zalali asfaltem studzienki kanalizacyjne, przez co kanalizacja wybiła w piwnicach mieszkańców pobliskich bloków. Na miejsce przyjechali pracownicy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, którzy skuli asfalt i zabrali się za czyszczenie studzienek.

Cały blok został odcięty od gazu. Mieszkańcy: To skandal

12 listopada 2021, 10:00
Od tygodnia mieszkańcy bloku przy ul. Sikorskiego 12-15 są odcięci od gazu. Wszystko przez nieszczelność instalacji gazowej w jednym z mieszkań. Niestety dostawca musiał odciąć gaz w całym budynku, ponieważ nie ma tam zaworów dla poszczególnych klatek czy pięter, ale dla całego bloku. Mieszkańcy są oburzeni, bo nie wiedzą ile jeszcze nie będą mieli gazu w swoich mieszkaniach.

Ulica Ryska w fatalnym stanie. Remontem drogi zajmie się właściciel marketu Dino [zdjęcia]

9 listopada 2021, 13:01
Mieszkańcy os. Europejskiego od wielu lat wskazują na fatalny stan techniczny ul. Ryskiej. Droga jest dziurawa, a do tego nie ma chodników. Jednak pomimo to, został tam wybudowany market Dino, który chociaż jest gotowy od kilku miesięcy, to wciąż czeka na otwarcie. Powód? Inwestor nie otrzyma pozwolenia na użytkowanie, dopóki nie wyremontuje drogi. Jak się okazuje, prace remontowe mają zostać przeprowadzone jeszcze w tym tygodniu.

W pożarze stracili wszystko. Ruszyła zbiórka dla pogorzelców

8 listopada 2021, 16:40
Dom płonął jak pochodnia. Pani Natalia i pan Kamil uciekali przez okno z płonącego budynku, w środku zostawiając wszystko. Z ogniem przez kilka godzin walczyło 14 zastępów straży pożarnej. Niestety nie udało się uratować domu, który spłonął oraz dwóch aut. Dlatego też rodzina pary, która straciła cały dobytek życia utworzyła specjalną zbiórkę na rzecz pogorzelców.

Zamiast drzew, będzie zbiornik retencyjny. Radna: Proszę się opamiętać!

4 listopada 2021, 11:38
Władze Gorzowa planują budowę kolejnego zbiornika retencyjnego w mieście, tym razem przy ul. Ryskiej na os. Europejskim. Jednak, aby zbiornik został wybudowany, trzeba będzie wyciąć blisko 90 drzew, co nie podoba się mieszkańcom pobliskich bloków oraz radnej Marcie Bejnar-Bejnarowicz, która zwróciła się w tej sprawie z interpelacją do prezydenta Gorzowa.

Czytelniczka: Hieno cmentarna oddaj kwiaty z grobu moich bliskich!

30 października 2021, 19:52
Okres Wszystkich Świętych to niestety idealny czas dla złodziei, którzy bez żadnych skrupułów okradają nie tylko osoby odwiedzające cmentarz z torebek oraz dokumentów, pieniędzy czy telefonów komórkowych, ale również kradną znicze lub kwiaty prosto z grobów. Przekonała się niestety o tym nasza czytelniczka Magdalena, której ktoś drugi raz z rzędu okradł grób bliskich z kwiatów. Dlatego też pani Magdalena apeluje o oddanie kwiatów lub o wskazanie miejsca, gdzie się znajdują.

Na Słonecznej przez kilka tygodni rosła góra śmieci [zdjęcia]

29 października 2021, 12:02
Do redakcji portalu gorzowianin.com zwróciła się czytelniczka Ewelina z prośbą o interwencję w sprawie góry śmieci, która urosła przy ul. Słonecznej 74. Jak się okazało, śmieci nie były odbierane przez kilka tygodni, ponieważ firma odbierająca odpady miała problem z dojazdem. Na szczęście po telefonie czytelniczki do biura ZCG MG6 oraz interwencji portalu gorzowianin.com, śmieci zostały w końcu posprzątane.

Gorzów: Barierki zostały zniszczone w maju. Wciąż nie zostały naprawione

25 października 2021, 11:59
Pięć miesięcy temu wskutek silnego wiatru zostało złamane drzewo, które następnie spadło na schody w parku Siemiradzkiego i zniszczyło barierki. Pomimo upływu czasu, barierki do tej pory nie zostały naprawione. Dlatego też interwencję w tej sprawie postanowił podjąć radny Piotr Wilczewski. Miasto zapowiada, że barierki zostaną naprawione w listopadzie, czyli sześć miesięcy po zdarzeniu.


Fotoreportaże