Wiadomości

Śmieci i porzucona muszla klozetowa w centrum. Radny pokazuje zdjęcia i pyta prezydenta o bałagan w Gorzowie

27 lipca 2026, 13:58, Marcin Kluwak
fot. Jarosław Porwich
Syf, przepełnione śmietniki i zalegające odpady w samym centrum miasta. Radny Jarosław Porwich po sygnałach od mieszkańców poszedł w teren i pokazał, jak w letni weekend wygląda Gorzów. Zdjęcia zrobione przy Moście Staromiejskim, bulwarze i za restauracją przy ulicy Lutyckiej trafiły do magistratu. Radny pyta wprost o nadzór nad służbami komunalnymi i domaga się częstszego sprzątania, bo śmieci po prostu straszą mieszkańców i turystów.

Problem niewystarczającego utrzymania porządku w Gorzowie nie jest nowy i regularnie powraca w rozmowach mieszkańców. Sam radny  Porwich w swojej interpelacji z dnia 26 lipca 2026 r. zaznacza, że otrzymuje od gorzowian liczne sygnały o śmieciach zalegających w różnych częściach miasta. Aby zweryfikować te doniesienia, udał się na oględziny i stwierdził zalegające odpady oraz rażące zaniedbania w zakresie czystości. Według radnego PiS, taki stan rzeczy nie tylko obniża komfort życia mieszkańców, ale też trwale buduje negatywny wizerunek Gorzowa w oczach turystów i gości, którzy w sezonie letnim odwiedzają miasto, w tym popularny bulwar nad Wartą.

Śmieci, gabaryty i muszla klozetowa pod mostem

Do interpelacji radny dołączył dokumentację fotograficzną wykonaną 25 lipca po godzinie 15:00. Zdjęcia pokazują katastrofalny widok w samym centrum Gorzowa – m.in. przy Moście Staromiejskim, na bulwarze oraz na zapleczu restauracji. Pod estakadą kolejową i w rejonie pojemników na odpady zalegają nie tylko przepełnione worki, ale też wysypujące się kartony, stare meble, a nawet porzucona muszla klozetowa. Całość uzupełniają stada ptaków żerujące na porzuconych odpadach.

Dalsza część artykułu pod reklamą
REKLAMA

Jarosław Porwich domaga się od prezydenta konkretnych odpowiedzi i działań. W swoim pismach pyta wprost:

  • - Czy Miasto prowadzi bieżący monitoring pracy służb odpowiedzialnych za utrzymanie czystości i porządku na terenie Gorzowa Wielkopolskiego, w tym w dni wolne od pracy i weekendy? - cytuje fragment interpelacji radny.

Radny dopytuje również o sposób kontrolowania jakości pracy firm sprzątających oraz o to, czy planowane jest zwiększenie częstotliwości wywozu odpadów w weekendy i w okresach wzmożonego ruchu turystycznego. Na koniec oczekuje od władz Gorzowa jasnej deklaracji, jakie działania zostaną podjęte, aby raz na zawsze poprawić nadzór nad służbami komunalnymi.

FM Posłuchaj relacji

Identyczny schemat od dłuższego czasu powtarza się chociażby w rejonie ulicy Lutyckiej. Tam również brakuje systemowego podejścia do tematu, a problem jest rozwiązywany wyłącznie doraźnie – śmieci znikają natychmiast po interwencji radnego, czytelników lub mediów. Gdy szum wokół sprawy cichnie, bałagan błyskawicznie wraca, bo nikt nie próbuje podejść do porządków w mieście w sposób kompleksowy.

Widzisz coś nietypowego lub masz sprawę z Gorzowa?

Napisz do nas przez Messengera, WhatsAppa lub wyślij zgłoszenie. Możesz zostać anonimowy.

Fotoreportaż


Marcin Kluwak

Marcin Kluwak

marcin.kluwak@gorzowianin.com

Podziel się

Komentarze

KAMERA LIVE: GORZÓW NA ŻYWO

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości