Wiadomości › Miejskie

Mały kotek uratowany na wysypisku śmieci

23 kwietnia 2021, 10:55
Do nietypowego zdarzenia doszło na składowisku odpadów w Chróściku. Podczas procesu technologicznego jeden z pracowników wypatrzył wśród śmieci małego kotka. Gdyby nie to, 3-tygodniowy kociak mógłby zginąć. Kotek został zbadany przez weterynarza i trafił do domu tymczasowego, a kiedy podrośnie jego nowym domem będzie Pole Golfowe Zawarcie.

W Gorzowie powstanie system ewidencjonowania drzew

23 kwietnia 2021, 09:07
Urzędnicy rozpoczęli prace związane z utworzeniem systemu ewidencjonowania drzew. Miasto chce, aby był to system kompleksowy. Dzięki systemowi dowiemy się m.in. ile drzew zostało nasadzonych w związku z nowymi inwestycjami.

Orkiestra Dęta OSP Siedlice chce ponownie zagrać koncerty na gorzowskich osiedlach

22 kwietnia 2021, 13:54
Koncerty plenerowe, które w ubiegłym roku zorganizowała nie tylko Filharmonia Gorzowska, ale również Orkiestra Dęta OSP Siedlice cieszyły się sporym zainteresowaniem mieszkańców Gorzowa. Dlatego muzycy z OSP Siedlice również w tym roku chcą koncertować w plenerze i proszą o pomoc w wyborze miejsc, gdzie powinni się pojawić.

Miasto kolejny raz rezygnuje z oprysków przeciwko meszkom i komarom

22 kwietnia 2021, 11:49
Władze Gorzowa podjęły decyzję o rezygnacji z oprysków przeciwko meszkom i komarom. Będzie to kolejny rok z rzędu, kiedy na terenie miasta nie zostaną przeprowadzone tradycyjne opryski na które zazwyczaj wydawano około 10 tys. zł. Skąd taka decyzja? Troska o pszczoły, którym mogą szkodzić takie opryski oraz szukanie oszczędności w budżecie miasta.

Nominowani rezygnują. Nie chcą być "Osobowością Roku"

22 kwietnia 2021, 10:26
Kolejne osoby odcinają się od plebiscytu na „Osobowość Roku 2020” organizowanych przez Polska Press, właściciela między innymi Gazety Lubuskiej. Wiele osób, które otrzymują nominacje, apelują, aby na nich nie głosować. Niektórzy wręcz proszą o skreślenie z listy.

Co z otwarciem punktów masowych szczepień w Gorzowie?

20 kwietnia 2021, 09:46
W tym tygodniu miały zostać otwarte dwa punkty masowych szczepień w Gorzowie. Jednak jak się okazało, cały czas trwają przygotowania, ponieważ uruchomienie punktu na terenie lodowiska Słowianki i Przystani Sportów Wodnych jest uzależnione od wizytacji przedstawicieli NFZ oraz podpisania umów z funduszem przez podmioty lecznicze, które będą szczepiły. Miasto chce, aby oba punkty rozpoczęły swoją działalność w ostatnim tygodniu kwietnia.

Co z budową boiska dla dzieci na os. Europejskim? Mamy odpowiedź miasta

19 kwietnia 2021, 15:00
Osiedle Europejskie to jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających osiedli mieszkaniowych w Gorzowie. Dlatego też wiele osób zwraca uwagę na brak miejsca, gdzie najmłodsi mogliby spędzać wolny czas. Na osiedlu nie ma nawet boiska do gry w piłkę nożną. Dlatego też grupa dzieci przy wsparciu dorosłych stworzyła prowizoryczne boisko. Urzędnicy natomiast tłumaczą, że na osiedlu jest tylko jedna działka należąca do miasta, która jest przeznaczona pod przedszkole i żłobek, więc budowa dużego boiska w tym miejscu nie wchodzi w grę.

Koniec z demolowaniem "fyrtla" na os. Staszica? Będzie oświetlenie i fotopułapki

18 kwietnia 2021, 16:45
Popularne miejsce spotkań mieszkańców przy ul. Reja na os. Staszica będzie bezpieczniejsze. „Fyrtel”, którzy stworzyli sami gorzowianie doczeka się nie tylko nowej wiaty, ale również zostanie zainstalowane tam oświetlenie czy fotopułapki - te mają być batem na wandali. A wszystko w ramach inicjatyw lokalnych.

Rusza kolejna akcja rozdawania maseczek dla mieszkańców Gorzowa

18 kwietnia 2021, 14:15
Od poniedziałku 19 kwietnia ponownie będą rozdawane maseczki ochronne dla mieszkańców Gorzowa. Jednak tym razem dystrybucja maseczek odbędzie się w wyznaczonym punkcie przy ul. Jagiellończyka, a nie tak jak do tej pory w kilku miejscach na terenie miasta. Do rozdania jest wciąż 350 tys. maseczek.

Zabytkowy budynek dawnego Archiwum Państwowego wystawiony na sprzedaż

16 kwietnia 2021, 17:00
Władze Gorzowa wystawiły na sprzedaż pusty i zaniedbany od lat budynek dawnego Archiwum Państwowego przy ul. Grottgera. Cena wywoławcza to 800 tys. zł. Jednak z uwagi na fakt, że obiekt jest wpisany do rejestru zabytków, wylicytowana cena zostanie obniżona o 50%. Przetarg odbędzie się w czwartek 29 kwietnia.


Fotoreportaże


x