Wiadomości › Miejskie

Zimowe oblicze Gorzowa. Zobacz niezwykłe ujęcia miasta z drona [film]

7 grudnia 2021, 10:06
Zimowa aura w Gorzowie dopisuje. Opady śniegu postanowił wykorzystać pan Dawid z GorzowSky, który nagrał wyjątkowy film za pomocą drona. Możemy na nim zobaczyć, jak wygląda Gorzów pokryty białym puchem z lotu ptaka.

Gorzów jest już blisko świąt. Tak błyszczy miasto [zdjęcia]

6 grudnia 2021, 19:30
Świąteczne iluminacje już błyszczą na ulicach Gorzowa, a całość dopełnia śnieg. Miasto właśnie ruszyło z akcją "Gorzów Blisko Świąt" i aż do 26 grudnia na mieszkańców Gorzowa czeka wiele atrakcji m.in. takich jak wspólne gotowanie barszczu na Starym Rynku, karuzela wenecka czy też koncert Sound’n’Grace. Nie zabraknie również Bożonarodzeniowego Jarmarku.

Gorzowianie tłumnie przywitali orszak Mikołajów w kajakach [zdjęcia]

4 grudnia 2021, 15:04
Tłum mieszkańców Gorzowa wraz z dziećmi zebrał się wzdłuż rzeki Kłodawki, aby przywitać orszak Mikołajów w kajakach. Organizatorzy mikołajkowego spływu kajakowego, czyli Stowarzyszenie EuroJumelages byli zaskoczeni frekwencją, która naprawdę dopisała. Mikołaje, po tym jak opuścili kajaki rozdali dzieciom prezenty. Do Mikołajów ustawiały się długie kolejki.

Do trzech razy sztuka. Zabytkowy budynek dawnego Archiwum Państwowego został sprzedany

3 grudnia 2021, 16:27
Władze Gorzowa od wiosny tego roku próbowały sprzedać budynek po dawnym Archiwum Państwowym przy ul. Grottgera. W końcu, w trzecim przetargu znalazł się chętny za kupienie zabytku, który od lat stoi pusty i zaniedbany. Wylicytowana cena 745 tys. zł została obniżona o 50%, więc nowy nabywca zapłaci za nieruchomość 372,5 tys. zł zł.

Kolęda w czasach pandemii. Ksiądz przyjdzie tylko na zaproszenie

2 grudnia 2021, 14:05
Tegoroczna kolęda w Gorzowie będzie po raz kolejny inna, niż do tej pory. Ksiądz z wizytą duszpasterską przyjdzie tylko do tych osób, które go zaproszą. W pierwszych kościołach w mieście pojawiają się specjalne kartki, które należy wypełnić, aby ksiądz odwiedził nasz dom. Nie będzie więc już chodzenia od drzwi do drzwi, bo kapłan zapuka tylko pod wskazany adres.

Gorzów: Siedem lat rządów prezydenta Jacka Wójcickiego

1 grudnia 2021, 15:20
W środę 1 grudnia mija dokładnie siedem lat odkąd urząd prezydenta Gorzowa objął Jacek Wójcicki. To już druga kadencja prezydenta Wójcickiego. Zgodnie z przepisami wprowadzonymi w 2018 roku dotyczącymi dwukadencyjności, Jacek Wójcicki będzie mógł wystartować jeszcze w jednych wyborach samorządowych w 2023 roku.

Alert RCB. Mieszkańcy dostają ostrzeżenia o silnym wietrze

1 grudnia 2021, 14:33
W środowy wieczór, w nocy oraz w czwartek nad ranem ma mocno wiać, w porywach nawet do 90 km/h. Możliwe są również przerwy w dostawie prądu. Przed zagrożeniem ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, a operatorzy wysyłają na telefony alerty. Każdy, kto znajduje się na obszarze potencjalnego zagrożenia, powinien otrzymać wiadomość tekstową.

Trwa naprawa sieci ciepłowniczej. Mieszkańcy są bez ogrzewania i ciepłej wody

1 grudnia 2021, 10:57
W ubiegłym tygodniu doszło do awarii magistrali sieci ciepłowniczej przy ul. Teatralnej. PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłowni w Gorzowie zajął się naprawą sieci już we wtorkowy wieczór 30 listopada. Na początek z rur została spuszczona gorąca woda, natomiast prace ziemne rozpoczęły się rano w środę 1 grudnia. Na czas usuwania usterki, spora część mieszkańców Gorzowa nie ma ogrzewania oraz ciepłej wody.

Mikołaje przypłyną do Gorzowa kajakami [film]

30 listopada 2021, 14:00
Jeżeli szukacie pomysłu na spędzenie czasu z dziećmi w weekend, to można wybrać się w sobotę 4 grudnia nad rzekę Kłodawkę w Gorzowie. Jak się okazało, św. Mikołaj postanowił również w tym roku przypłynąć do Gorzowa kajakiem. Nie będzie to jeden Mikołaj, ale cały orszak. Z pewnością nie zabraknie słodyczy dla najmłodszych, będzie też okazja do zrobienia zdjęcia.

Gorzów Blisko Świąt 2021 - Kalendarz świątecznych wydarzeń dla gorzowian

30 listopada 2021, 11:05
Gorzów Wielkopolski rozpoczyna świętowanie już 5 grudnia, a zakończy 26. Każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie zimowe szaleństwo na lodowisku, wspólne gotowanie na Starym Rynku, czy też Rejs Kuną po Warcie. Nowością ma być wenecka karuzela, która pojawi się na Jarmarku Bożonarodzeniowym


Fotoreportaże