Miejskie

Gorzów: Czy mury Łaźni Miejskiej doczekają się oczyszczenia? [zdjęcia]

27 czerwca 2022, 14:00
Na początku czerwca doszło do zdewastowania murów Łaźni Miejskiej przez nieznanych sprawców. Służby prowadzą postępowanie w sprawie zniszczenia mienia. Natomiast jeden z mieszkańców Gorzowa dopytuje się czy mury zabytkowego budynku zostaną w ogóle oczyszczone.

Upał w Gorzowie. Zostały uruchomione kurtyny wodne [zdjęcia]

27 czerwca 2022, 11:53
Od poniedziałku 27 czerwca w kilku lokalizacjach na terenie Gorzowa zostały uruchomione kurtyny wodne. Wszystko przez to, że kolejny dzień z rzędu utrzymują się wysokie temperatury, a IMGW wydało ostrzeżenie przed upałami. Temperatura w cieniu może wynieść nawet 33 stopnie Celsjusza.

Czytelnik: Wysoka trawa na skrzyżowaniach zagraża bezpieczeństwu

27 czerwca 2022, 09:03
Władze Gorzowa drugi rok z rzędu zdecydowały się na ograniczenie koszenia traw w mieście. Ten temat wciąż wzbudza skrajne emocje wśród mieszkańców Gorzowa. Do portalu gorzowianin.com zgłosił się czytelnik, który skarży się na wysoką trawę i chwasty na skrzyżowaniu ul. Walczaka i Silwanowskiej i podkreśla, że zagrażają one bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego.

Dobry Wieczór Gorzów. Co będzie grane w weekend?

25 czerwca 2022, 12:47
Przed nami kolejny weekend wydarzeń w ramach cyklu "Dobry Wieczór Gorzów". Tym razem na mieszkańców Gorzowa czekają koncerty nie tylko na scenie plenerowej na Starym Rynku, ale również Scena Letnia gorzowskiego teatru czy Wartownia.

Gorzów: Rachunki w górę. Czeka nas podwyżka za wodę, ścieki i ogrzewanie

25 czerwca 2022, 12:08
Od 1 sierpnia mieszkańców Gorzowa czekają kolejne podwyżki. Tym razem o ponad 50% wzrosną opłaty za ogrzewanie, a do tego mają dojść jeszcze podwyżki za wodę i ścieki.

Do takiego stanu lokatorzy doprowadzają mieszkania komunalne. Ruszają eksmisje [zdjęcia]

24 czerwca 2022, 10:33
Na eksmisję z mieszkań komunalnych czeka 677 rodzin z Gorzowa. Lokatorzy, którzy mają wyroki eksmisyjne od wielu lat nie płacą czynszu, a do tego dewastują mieszkania w których przebywają. Szokujące jest to, do jakiego stanu zostały doprowadzone niektóre lokale. Dlatego ZGM zabiera się za eksmisje.

Czytelniczka: To mały wybieg dla dzieci, a nie plac zabaw

24 czerwca 2022, 09:23
Pomiędzy blokami przy ul. Bohaterów Westerplatte w Gorzowie został wybudowany plac zabaw. Mieszkańcy pobliskich bloków podkreślają, że jest to budowlany absurd, bo powstała tam tylko piaskownica, która została ogrodzona płotem. Czytelniczka Marta przyznaje wprost, że jest to wybieg dla dzieci, bo inaczej nie można nazwać tego miejsca.

Gorzów dla pszczół. Każdy może dostać sadzonkę roślin miododajnych

24 czerwca 2022, 08:21
Wróciła realizacja zadań w ramach budżetu obywatelskiego 2022, więc na mieszkańców Gorzowa czeka akcja "Gorzów dla pszczół - kwiaty dla pasażerów". W jej ramach rozdawane będą sadzonki m.in. lawendy czy wrzosów. Akcja odbędzie się w środę 29 czerwca przy murach miejskich na tyłach przystanku autobusowym „Jagiełły” w centrum Gorzowa.

Startuje Wartownia. Kolejni mieszkańcy protestują przeciwko imprezom

23 czerwca 2022, 20:06
W piątkowy wieczór ponownie startują koncerty na Wartowni, która jest zlokalizowana przy Wale Okrężnym w Gorzowie. Tymczasem do prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego trafiła kolejna petycja przeciwko Wartowni. Tym razem to mieszkańcy ul. Spichrzowej proszą o zaniechanie organizowania koncertów lub zmianę miejsca imprezy. Tłumaczą, że przeszkadza im nie tylko głośna muzyka, ale również to, że imprezowicze zostawiają po sobie bałagan.

Gorzów: Pomoc dla obywateli Ukrainy została przedłużona

23 czerwca 2022, 09:51
Podczas środowej Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni podjęli uchwałę w sprawie przedłużenia pomocy dla obywateli Ukrainy. Uchodźcy, którzy przebywają w Gorzowie będą otrzymywać pomoc do 31 grudnia 2022 roku. Co istotne, od 1 lipca zostanie zlikwidowana darmowa komunikacja miejska dla obywateli Ukrainy.


Fotoreportaże