Wiadomości › Miejskie

Muzycy z Filharmonii Gorzowskiej ponownie ruszają z koncertami na osiedlach

17 maja 2021, 13:22
W sobotę i niedzielę na mieszkańców Gorzowa czeka prawdziwa muzyczna uczta. Muzycy Filharmonii Gorzowskiej ruszają z koncertami plenerowymi na gorzowskich osiedlach. Przez dwa dni muzycy zagrają w ośmiu lokalizacjach. Tym razem, plenerowe koncerty są elementem obchodów 10 urodzin Filharmonii Gorzowskiej.

Wartownia. Nowe miejsce na imprezowej mapie Gorzowa

16 maja 2021, 18:59
Na Wale Okrężnym powstanie Wartownia, czyli nowe miejsce, gdzie młodzi ludzie będą mogli spotkać się i pobawić przy muzyce elektronicznej, alternatywnej i hip-hopowej. Pierwsze koncerty zaplanowano na piątek 25 czerwca, natomiast ostatnie na niedzielę 29 sierpnia. Co istotne, wstęp na wszystkie imprezy będzie całkowicie bezpłatny.

Gorzowianie ruszyli do restauracji. Ogródki gastronomiczne tętnią życiem [zdjęcia]

15 maja 2021, 19:28
W końcu, po kilku miesiącach zamknięcia – restauracje, bary i kawiarnie mogły otworzyć się dla klientów. Póki co, zjeść czy wypić można tylko w ogródku gastronomicznym. Jednak to wystarczyło, aby mieszkańcy Gorzowa spragnieni wyjść ze znajomymi, wybrali się w sobotnie popołudnie do gorzowskich lokali.

Tegoroczne lato w Gorzowie będzie pełne wrażeń! Sprawdź, co się będzie działo

14 maja 2021, 17:33
Na początku czerwca rusza cykl wydarzeń muzyczno-kulturalnych w ramach projektu „Dobry Wieczór Gorzów”. Przez cztery miesiące zobaczymy w Gorzowie 800 artystów podczas 160 różnych wydarzeń kulturalnych. Tegoroczna edycja rozpocznie się 5 czerwca, a ostatni koncert zaplanowano na 26 września.

Radni ocenią pracę prezydenta Gorzowa. Czy Jacek Wójcicki dostanie absolutorium?

12 maja 2021, 20:18
Podczas sesji Rady Miasta, która odbędzie się w środę 26 maja gorzowscy radni zdecydują czy udzielają prezydentowi Jackowi Wójcickiemu wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie budżetu za 2020 rok. W dyskusji nad raportem o stanie miasta, mogą wziąć również udział mieszkańcy.

Bolt uruchamia elektryczne hulajnogi w Gorzowie

12 maja 2021, 13:11
Od czwartku 13 maja w Gorzowie będą działać dwie sieci, oferujące usługę przejażdżki na elektrycznej hulajnodze. Obok dobrze znanych już hulajnóg sieci Blinkee.city, pojawią się pojazdy sieci Bolt. Zasada uruchomienia pojazdu będzie podobna, jaka obecnie działa przy hulajnogach Blinkee.city.

Gorzowskie bulwary gotowe na sezon letni

11 maja 2021, 10:40
Piękna pogoda zachęca do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, a jak wiadomo, jednym z ulubionych miejsc gorzowian do spacerowania są nadwarciańskie bulwary. Dlatego też Gorzowski Rynek Hurtowy zajął się pracami konserwacyjno-remontowymi, aby przygotować bulwary do sezonu letniego.

Dobry Wieczór Gorzów! To będzie lato pełne koncertów

10 maja 2021, 20:29
Drugi rok z rzędu nie odbędą się Dni Gorzowa. Dlatego też miasto po raz kolejny postanowiło zorganizować cykl wydarzeń kulturalnych w ramach „Dobry wieczór Gorzów”. Koncerty na Starym Rynku ruszą w sobotę 29 maja i potrwają do końca września.

Ruszają Pierwsze Komunie Święte. Ile dać w kopercie na komunię?

8 maja 2021, 19:37
"Ile dać na komunię?" - to pytanie w ostatnim czasie bardzo często pojawia się w wyszukiwarkach oraz na forach internetowych. Zazwyczaj padają odpowiedzi, że tyle, na ile nas stać. Jednak taka odpowiedź nikogo nie satysfakcjonuje. Zatem ile powinno się włożyć do koperty, jeżeli jest się chrzestnym, a ile kiedy jest się bliższą lub dalszą rodziną?

Drzewo spadło na schody w parku Siemiradzkiego [zdjęcia]

6 maja 2021, 09:38
Do portalu gorzowianin.com napisał czytelnik Radosław, który zwrócił uwagę, że w parku Siemiradzkiego doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Wskutek silnego podmuchu wiatru zostało złamane drzewo, które następnie spadło na schody i zniszczyło barierkę. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Miasto zajmie się usunięciem złamanego drzewa i naprawą barierki.


Fotoreportaże


x