Wiadomości › Miejskie

Gorzów będzie miastem dla pokoleń?

23 sierpnia 2021, 10:18
Podczas środowej Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni będą głosować nad uchwałą w sprawie przyjęcia „Strategii Rozwoju Miasta Gorzowa Wielkopolskiego 2030”. Jest to dokumentu pod nazwą „Miasto dla pokoleń”, który określa wizję rozwoju Gorzowa na najbliższe lata, wytycza cele do realizacji i kierunki działań. Jak podkreśla prezydent Jacek Wójcicki, celem przyjęcia strategii jest poprawa jakości życia mieszkańców Gorzowa, zarówno młodych, jak i seniorów.

Gorzów: Smocze łodzie opanowały Wartę [film i zdjęcia]

22 sierpnia 2021, 12:35
W niedzielę na rzece Warcie w Gorzowie odbywają się wyścigi smoczych łodzi. W imprezie bierze udział 15 załóg - zarówno dorosłych, jak i dzieci. Oprócz sportowej rywalizacji, jest to przede wszystkim dobra zabawa.

Sprawdź, co będzie się działo w weekend w Gorzowie

20 sierpnia 2021, 08:46
Przed nami kolejny weekend pełen muzyczno-rozrywkowych propozycji - zarówno na Starym Rynku, Wartowni czy w filharmonii. Nie zabraknie również warsztatów dla najmłodszych. Z kolei na rzece Warcie odbędą się wyścigi smoczych łodzi. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Surowiec: Parking kiss&ride sprawdza się świetnie. Takich miejsc powinno być więcej [zdjęcia]

20 sierpnia 2021, 07:49
Od tygodnia niedaleko głównego wejścia do szpitala na Dekerta funkcjonuje parking kiss&ride, czyli miejsce gdzie kierowcy w bezpieczny sposób mogą zatrzymać auto i wysadzić lub odebrać pacjenta ze szpitala. Jak przyznaje wiceprezes gorzowskiego szpitala Robert Surowiec, parking sprawdza się świetnie, ponieważ korzysta z niego wiele osób.

Batalia o podwyżki za parkowanie. Radni zdecydują czy sprawa znajdzie swój finał w sądzie

19 sierpnia 2021, 12:03
Podczas sierpniowej Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni zdecydują czy podejmą uchwałę w sprawie wniesienia skargi na rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody lubuskiego, które zablokowało podwyżki opłat za parkowanie. Wyższe ceny na terenie płatnej strefy parkowanie miały obowiązywać od 2 sierpnia, ale wojewoda unieważnił uchwałę radnych. Teraz prezydent Jacek Wójcicki chce skierować sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, ale musi mieć na to zgodę radnych.

Co to będzie za widowisko! Na Warcie będą ścigać się smocze łodzie

19 sierpnia 2021, 11:41
W niedzielę 22 sierpnia na rzece Warcie w Gorzowie odbędą się wyścigi smoczych łodzi. W imprezie mogą wziąć zarówno dzieci, jak i dorośli, pod warunkiem, że wcześniej zgłosili chęć udziału. Każda załoga smoczej łodzi musi liczyć minimum 8 osób. Start imprezy w niedzielę o godz. 9.45 na przystani Klubu Sportowego „Admira”.

Marszałek Polak apeluje do wojewody w sprawie wypowiedzeń ratowników medycznych

17 sierpnia 2021, 15:49
Wszyscy ratownicy medyczni pracujących na kontrakcie w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego złożyli wypowiedzenia z pracy. To oznacza, że jesienią w mieście może zabraknąć karetek. Głos w sprawie postanowiła zabrać marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak, która apeluje do wojewody lubuskiego o podjęcie pilnych działań, które zapewnią ciągłe funkcjonowanie systemu medycznego w Gorzowie.

Od 1 października Gorzów zostanie bez ratowników medycznych? Masowe wypowiedzenia w stacji pogotowia

16 sierpnia 2021, 10:49
Ratownicy medyczni stracili na ostatniej nowelizacji przepisów, przez co ich pensje spadły nawet o kilkaset złotych. Dlatego też w całym kraju odbywają się protesty. Do nich dołączają również ratownicy medyczni z Gorzowa, którzy złożyli wypowiedzenia w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. To oznacza, ze w mieście może zabraknąć karetek.

Cygańskie show w amfiteatrze [zdjęcia]

16 sierpnia 2021, 09:11
W sobotę w gorzowskim amfiteatrze odbyły się Międzynarodowe Spotkania Zespołów Cygańskich Romane Dyvesa, czyli żywiołowe romskie show pełne muzyki i tańca. Nie zabrakło tradycyjnego folkloru oraz współczesnej muzyki cygańskiej.

Gorzów ponownie najbiedniejszym miastem wojewódzkim

15 sierpnia 2021, 14:04
Jakie są najbogatsze, a jakie najbiedniejsze miasta wojewódzkie? Pismo Wspólnota przygotowało po raz kolejny ranking „Bogactwo samorządów”, czyli zestawienie dochodów poszczególnych miast za 2020 rok. Gorzów niestety nie ma czym się pochwalić, ponieważ siódmy rok z rzędu zajmuje ostatnie miejsce. Natomiast Zielona Góra spadła o trzy pozycje i zajmuje 13 miejsce.


Fotoreportaże