W Gorzowie policjanci pilnują kościołów [zdjęcia]

29 października 2020, 14:12, red
fot. gorzowianin.com
- Zobaczcie, co dzieje się pod większymi kościołami w Gorzowie, przez całą dobę stoją tam policyjne radiowozy – napisał w wiadomości do redakcji portalu gorzowianin.com jeden z czytelników. Według jego relacji, patrole policji stoją pod świątyniami całą dobę. Sprawdziliśmy.

Po sygnale od naszego czytelnika postanowiliśmy odwiedzić okolice wszystkich gorzowskich kościołów. Jego słowa szybko się potwierdziły. Pierwszy radiowóz zauważyliśmy po prawej stronie od wejścia do kościoła przy ulicy Czereśniowej. Stał tam – z włączonym cały czas silnikiem. W okolicach Placu Jana Pawła, czyli na gorzowskim „Manhattanie” również napotkaliśmy na radiowóz. Stał tuż przy skrzyżowaniu z ulicą Pluty. Kolejny radiowóz stał tuż przy kościele na ulicy Żeromskiego. Funkcjonariusze zaparkowali swój pojazd na terenie parafii, za płotem okalającym świątynię. Tu — na widok dziennikarza robiącego zdjęcia — policjanci ruszyli w kierunku naszego pojazdu. Gdy zobaczyli, że reprezentujemy redakcję, poprosili jednie o to, aby nie pokazywać ich wizerunku. Następny radiowóz stał zaparkowany tuż przy katedrze. Tam również policjanci uważnie obserwowali okolice.

O komentarz w tej sprawie, zwróciliśmy się do rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. Ten nie potwierdził, że w jakiś szczególny sposób pilnowane są kościoły.

- Patrole policji są wszędzie tam, gdzie może dochodzić do aktów wandalizmu i przestępstw. Sprawdzamy nie tylko kościoły, ale również pomniki czy miejsca w centrum, gdzie gromadzą się ludzi. Wczoraj policjanci zabezpieczali również myjnię, gdzie zgromadził się tłum protestujących ludzi. Jest to element naszych działań — komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Chociaż gorzowska policja oficjalnie tego nie potwierdza, sygnały o pilnowaniu kościołów przez funkcjonariuszy pojawiły się już wcześniej w innych częściach kraju. Z informacji, do jakich dotarł Polsat News wynika, że „naczelnicy poszczególnych jednostek Policji Komendy Stołecznej policji otrzymali w środę wyraźne polecenie, by zaniechać sporej części realizacji, funkcjonariusze mają zostać skierowani do ochrony przez 24 godziny na dobę kościołów, mieszkań i biur posłów PiS”.

Fotoreportaż


1/5 Policyjne radiowozy przed gorzowskimi kościołami

1/5 Policyjne radiowozy przed gorzowskimi kościołami

2/5 Policyjne radiowozy przed gorzowskimi kościołami

2/5 Policyjne radiowozy przed gorzowskimi kościołami

3/5 Policyjne radiowozy przed gorzowskimi kościołami

3/5 Policyjne radiowozy przed gorzowskimi kościołami

4/5 Policyjne radiowozy przed gorzowskimi kościołami

4/5 Policyjne radiowozy przed gorzowskimi kościołami

5/5 Policyjne radiowozy przed gorzowskimi kościołami

5/5 Policyjne radiowozy przed gorzowskimi kościołami

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x