Wiadomości › Miejskie

Wyższe kary dla użytkowników elektrycznych hulajnóg. Można dostać nawet 500 zł mandatu

30 sierpnia 2021, 12:14
Do tej pory, nowe przepisy były ignorowane przez osoby poruszające się na hulajnogach elektrycznych. Dlatego też od poniedziałku 30 sierpnia użytkownicy elektrycznych hulajnóg muszą mieć się na baczności. Wszystko przez wyższe kary za nieprawidłową jazdę oraz to, że strażnicy miejscy będą mogli w końcu wystawić mandaty karne.

Ekstremalne atrakcje w Lunaparku przy Górczyńskiej [film]

28 sierpnia 2021, 15:20
Takich atrakcji w Gorzowie dawno nie było. Przy Górczyńskiej, tuż obok Lidla pojawił się lunapark Familia Land z karuzelą Space Jam i Space Loop. Ostrzegamy, karuzele są dość ekstremalne.

Linia 764 po raz ostatni wyjedzie w trasę

28 sierpnia 2021, 12:19
Na gorzowian czeka ostatnia szansa na wybranie się na wycieczkę wiekowym Jelczem po ulicach Gorzowa. Linia 764 wyjedzie ostatni raz w trasę w sobotni wieczór 28 sierpnia. Mieszkańcy mogą wybrać jeden z trzech kursów - o godz. 19, 20 lub 21.

Kaufland w Gorzowie będzie czynny we wszystkie niedziele

27 sierpnia 2021, 19:21
Od niedzieli 5 września sklep Kaufland przy ul. Matejki w Gorzowie będzie czynny we wszystkie dni tygodnia. Sieć Kaufland postanowiła pójść w ślady konkurencji i powołując się na przepisy o placówkach pocztowych, otworzyć swoje sklepy w niedziele niehandlowe.

Mieszkańcy walczą o budowę boiska na osiedlu. Do prezydenta trafiła petycja

27 sierpnia 2021, 13:28
Na osiedlu Europejskim nie ma boiska dla dzieci i młodzieży, dlatego też mieszkańcy postanowili walczyć o jego budowę. Chcą, aby boisko powstało na miejskiej działce, tam gdzie władze Gorzowa zamierzają w przyszłości wybudować przedszkole ze żłobkiem. Właśnie w tej sprawie do prezydenta Jacka Wójcickiego trafiła petycja pod którą podpisało się około 1200 osób.

Tak Gorzów pożegna wakacje [program]

27 sierpnia 2021, 11:40
Przed nami ostatni weekend wakacji podczas którego z całą pewnością nie zabraknie dobrej zabawy. Na mieszkańców Gorzowa będą czekać przede wszystkim wydarzenia na Starym Rynku i Wartowni. Wszystko w ramach cyklu „Dobry Wieczór Gorzów”.

Wandalizm na bulwarze. Ktoś wrzucił betonowy kosz do Warty

26 sierpnia 2021, 10:00
Pracownicy Gorzowskiego Rynku Hurtowego, którzy sprzątali nadwarciańskie bulwary, zauważyli w rzece betonowy śmietnik. Akcja wyciągania prawie 100-kilogramowego pojemnika nie była taka łatwa. Dlatego GRH też apeluje, aby szanować wspólne mienie, a to co się stało, to bezsensowny akt wandalizmu.

Gorzów: Sprawa podwyżki opłat za parkowanie trafi do sądu

26 sierpnia 2021, 08:30
Podczas środowej Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni podjęli uchwałę w sprawie wniesienia skargi na rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody lubuskiego, które zablokowało podwyżki opłat za parkowanie. Wyższe ceny na terenie płatnej strefy parkowanie miały obowiązywać od 2 sierpnia, ale wojewoda unieważnił uchwałę radnych. Teraz prezydent Jacek Wójcicki, dzięki poparciu radnych skieruje sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który rozstrzygnie czy wojewoda miał rację unieważniając uchwałę.

Radni przyjęli strategię rozwoju Gorzowa. Sprawdź, jaka jest wizja miasta

25 sierpnia 2021, 17:38
Podczas środowej Sesji Rady Miasta Gorzowa radni głosowali nad uchwałą w sprawie przyjęcia Strategii Rozwoju Miasta Gorzowa Wielkopolskiego 2030. Ostatecznie, po długiej dyskusji, strategia została przyjęta, a za jej przyjęciem głosowali wszyscy radni obecni na sesji.

Gorzów: Tu warto mieszkać, bo bezrobocie jest bardzo niskie

25 sierpnia 2021, 07:27
W wielu rankingach Gorzów wypada dość blado. Są takie, w których „okupujemy” ostatnie miejsca, ale na szczęście są też i takie, w których znajdujemy się w czołówce. Tak jest dla przykładu w rankingu „Gdzie w Polsce jest najniższe bezrobocie”, który został stworzony przez portal Tu warto Mieszkać.


Fotoreportaże