Wiadomości › Miejskie

Nie sprzątasz po psie? Teraz nie będziesz miał wymówki

9 września 2020, 12:18
Na terenie Gorzowa rozpoczęło się instalowanie dystrybutorów na woreczki na psie odchody oraz tabliczek informujących o konieczności sprzątania po psach. Pojawią się w parkach i na miejskich skwerach.

Rozbój na cmentarzu. Mieszkańcy chcą monitoringu

9 września 2020, 11:39
W miniony weekend na cmentarzu przy ul. Żwirowej doszło do rozboju. Mężczyzna wyszarpał torebkę kobiecie sprzątającej grób i uciekł. Mieszkańcy podkreślają, że na terenie nekropolii dochodzi do wielu kradzieży i nie czują się tam bezpiecznie. Dlatego też chcą monitoringu na cmentarzu i zamierzają zbierać podpisy pod petycją w tej sprawie, która trafi do prezydenta Gorzowa.

Gorzów: Na co wydać miejskie pieniądze w 2021 roku?

3 września 2020, 15:01
Zdecyduj o budżecie Gorzowa. Prezydent Jacek Wójcicki zachęca mieszkańców Gorzowa do składania swoich propozycji do budżetu na 2021 rok. Może to być propozycja remontu drogi lub chodnika, ale nie tylko. Miasto czeka na zgłoszenia do 25 września.

Dzień dobry, proszę założyć maseczkę [film]

2 września 2020, 10:16
W środę 2 września w autobusach i tramwajach ruszyły kontrole maseczek. Straż miejska przy wsparciu sanepidu sprawdza czy dzieci i młodzież, które w drodze do szkoły korzystają z komunikacji miejskiej, zasłaniają usta i nos. Osoby, które tego nie robią są pouczane.

Kręć kilometry dla Gorzowa

1 września 2020, 13:30
We wtorek 1 września ruszyła rywalizacja o tytuł "Rowerowej Stolicy Polski" do której włączył się również Gorzów. Celem akcji jest propagowanie zdrowego trybu życia i promocja jazdy na rowerze. Każdy mieszkaniec może ściągnąć specjalną aplikację na telefon o kręcić kilometry dla Gorzowa. Każdy kilometr może przybliżyć nasze miasto do zwycięstwa.

81. rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września 2020, 09:00
We wtorek 1 września prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki wraz z przewodniczącym Rady Miasta Janem Kaczanowskim oddali hołd ofiarom wojny w 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Śmieciowy problem na Lutyckiej. Właściciele restauracji zaniżali ilość deklarowanych odpadów

31 sierpnia 2020, 13:00
Straż miejska wspólnie ze Związkiem Celowym Gmin MG-6 przeprowadziła przy ul. Lutyckiej kontrole deklaracji na wywóz opadów złożone przez właścicieli lokali gastronomicznych. Okazało się, że restauratorzy zaniżyli ilość deklarowanych odpadów, co najmniej o 10 tys. litrów, czyli o blisko 10 pojemników.

Gorzów: Dziki coraz pewniej czują się w mieście [film]

28 sierpnia 2020, 19:14
W Gorzowie jest problem z dzikami, które można spotkać już nie tylko na obrzeżach miasta. Dziki coraz częściej pojawiają się m.in. w parku Górczyńskim, na os. Sady czy na os. Dolinki. Tam ostatnio zwierzę miało zaatakować kobietę, która wybrała się na spacer z psem.

Wspólnie posprzątajmy brzegi Warty w Gorzowie

27 sierpnia 2020, 16:28
W sobotę 12 września odbędzie się ogólnopolska akcja "Sprzątanie brzegów Warty od źródeł do ujścia" do której dołącza również Gorzów. W naszym mieście sprzątany będzie najbardziej zaśmiecony teren wzdłuż ul. Fabrycznej. Udział może wziąć każdy chętny. Start o godz. 14.

Obowiązkowa segregacja śmieci na cmentarzu

27 sierpnia 2020, 10:29
Od wtorku 1 września wszystkie osoby odwiedzające nekropolię przy ul. Żwirowej w Gorzowie będą musiały wyrzucać śmieci do odpowiednich pojemników. Istniejące boksy śmietnikowe zostaną podzielone bądź wyburzone i przygotowane do ustawienia pięciu kontenerów.


Fotoreportaże


x