Wiadomości › Miejskie

2-latek zamknął rodziców na balkonie

8 lipca 2019, 12:00
Do nietypowej interwencji doszło w poniedziałek przy ul. Wiedeńskiej w Gorzowie. Na balkonie zostali zamknięci rodzice 2-letniego chłopca, którzy wyszli na zewnątrz na papierosa. Dziecko zatrzasnęło drzwi, ale nie potrafiło już ich otworzyć. Na miejsce została wezwana policja i straż pożarna.

W końcu doczekamy się remontu stadionu lekkoatletycznego?

8 lipca 2019, 11:26
Władze Gorzowa otrzymają 5 mln zł dofinansowania z ministerstwa sportu na modernizację stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego. To oznacza, że magistrat będzie musiał poszukać pieniędzy na inwestycję, która łącznie może kosztować blisko 13 mln zł.

Butelkomaty w Gorzowie jeszcze nie teraz

6 lipca 2019, 16:34
Pomysł ustawienia butelkomatu w Gorzowie spodobał się mieszkańcom. Żadna inicjatywa nie miała takiego pozytywnego odzewu wśród gorzowian, jak właśnie propozycja radnego Roberta Surowca, który wnioskował do prezydenta o ustawienie buletkomatu w naszym mieście. Niestety zbyt szybko tej maszyny nie doczekamy się w Gorzowie.

Co słychać na remontowanej ul. Kostrzyńskiej? [zdjęcia]

5 lipca 2019, 12:10
Wykonawca przebudowy ul. Kostrzyńskiej prowadzi obecnie prace na kilku etapach. Niedawno rozpoczął również budowę nowego wiaduktu kolejowego na Zatorze. Cała inwestycja ma zakończyć się w grudniu, ale ul. Kostrzyńska będzie przejezdna wcześniej.

Ponad 300 uczniów nie dostało się do szkół średnich

5 lipca 2019, 11:28
W czwartek zostały wywieszone listy osób, które zostały przyjęte do szkół średnich w Gorzowie. Okazało się, że aż 338 uczniów, którzy skończyli naukę w szkołach podstawowych i gimnazjach nie dostało się do żadnej ze szkół średnich na terenie miasta. Rekrutacja w tym roku była trudna z uwagi na podwójny rocznik.

Dlaczego sygnalizacja nie działa od miesiąca?

5 lipca 2019, 10:12
Mieszkańcy Gorzowa dopytują się dlaczego od 5 czerwca nie działa sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych przy Al. Konstytucji 3 Maja i ul. Asnyka. Wszystko przez samochód ciężarowy, który uderzył w słup i zniszczył szafę sterowniczą sygnalizacji.

Organek pożegna lato w Gorzowie

4 lipca 2019, 18:48
Znamy pierwszego artystę, który wystąpi podczas Koniec Lata Party na nadwarciańskich błoniach. Impreza odbędzie się w dniach 24-25 na nadwarciańskich błoniach. Wiemy już, że w niedzielę zobaczymy na scenie Organka, czyli polskiego piosenkarza i kompozytora, a w sobotę odbędzie się Euforia Dźwięku.

Kamienice się sypią, lokatorzy nie chcą płacić za remont

4 lipca 2019, 17:09
Balkony, które grożą zawaleniem i tynk odpadający ze ścian – to obraz kamienic w Śródmieściu Gorzowa. Pod koniec czerwca 11-letnia dziewczynka została raniona przez spadający tynk. Jak się okazuje, kamienice nie są remontowane, bo lokatorzy nie płacą czynszu i nie zgadzają się na naprawy.

Dzieci czekają na rozbudowę szkoły

4 lipca 2019, 10:35
Do pięciu razy sztuka? Władze Gorzowa ogłosiły właśnie kolejny przetarg na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 20 przy ul. Szarych Szeregów. Rodzice oraz władze placówki liczą, że w końcu uda się rozbudować przepełnioną szkołę. W nowym skrzydle ma być miejsce dla 300 dzieci.

Poszerzona krajówka z Gorzowa do Strzelec

3 lipca 2019, 10:12
Najpierw dokumentacja techniczna, a za kilka lat prace - GDDKiA szykuje się do przebudowy drogi krajowej nr 22 z Gorzowa do Strzelec Krajeńskich. Ogłoszony został właśnie przetarg na wybór firmy, która zajmie się przygotowaniem dokumentacji. Droga na odcinku blisko 19 kilometrów zostanie poszerzona, do tego zostaną wybudowane chodniki oraz droga pieszo-rowerowa. Same prace zostaną podzielone na trzy etapy.


Fotoreportaże


x