Wiadomości › Miejskie

Kazimierza Wielkiego prawie gotowa

7 listopada 2019, 12:06
Prace przy ul. Kazimierza Wielkiego są już niemal na finiszu. Obecnie układana jest warstwa asfaltu od ul. Kukuczki do skrzyżowania ulic Kazimierza Wielkiego i Czarnieckiego.

Kiedy Gorzów zacznie błyszczeć?

4 listopada 2019, 12:35
Chociaż mamy dopiero początek listopada, to władze Gorzowa szykują się już do świątecznego ozdabiania miasta. Obecnie urzędnicy analizują oferty, które wpłynęły do przetargu na świąteczne oświetlenie miasta. Po raz kolejny najbardziej błyszczeć będzie Kwadrat.

Zmiany w centrum Gorzowa sprawdzają się?

3 listopada 2019, 13:54
Od tygodnia w centrum Gorzowa, a dokładnie w rejonie ul. Wełniany Rynek i Hawelańskiej obowiązuje nowa organizacja ruchu. Kierowcy mają mniej miejsc do parkowania, a na całej szerokości jezdni został dopuszczony ruch pieszych? Jak mieszkańcy oceniają takie rozwiązanie? Według urzędników większość opinii jest pozytywna.

Uwaga na cmentarne hieny [film]

31 października 2019, 13:12
Wszystkich Świętych to czas zadumy na cmentarzach nad grobami bliskich, ale również bardzo dobry czas dla złodziei, którzy kradną nie tylko torebki i pieniądze, ale również znicze czy kwiaty. Dlatego też cmentarz przy ul. Żwirowej patrolują policjanci oraz strażnicy miejscy.

Smog w natarciu. Zła jakość powietrza w Gorzowie

31 października 2019, 10:40
Pomimo szeroko zakrojonej akcji wymiany starych pieców węglowych na nowoczesne ogrzewanie, jakość powietrza w Gorzowie wciąż nie jest najlepsza. Nie trzeba sprawdzać czujników, wystarczy wyjść z domu i wziąć głęboki oddech.

Gorzów: Trzy osiedla będą bez ogrzewania

31 października 2019, 09:53
Mieszkańcy osiedla Manhattan i Górczyn w Gorzowie będą bez ogrzewania nawet cztery dni. Z kolei na os. Piaski dostawa ciepła zostaną wstrzymane na dwa dni. Wszystko przez prace gorzowskiej elektrociepłowni, która musi dokonać niezbędnych przełączeń.

Na gorzowskim cmentarzu powstała zniczodzielnia! [film]

29 października 2019, 17:36
Zarządca cmentarza przy ul. Żwirowej w Gorzowie wysłuchał głosów mieszkańców i stworzył tzw. zniczodzielnię. To oznacza, że w dwóch miejscach na terenie cmentarza zostały ustawione specjalne stojaki na których można zostawić wypalone znicze, zamiast wyrzucić je do kosza. Następnie taki pusty znicz weźmie inna osoba, która wystarczy że dokupi wkład i będzie mogła zapalić światełko na grobach swoich bliskich.

Mniej miejsc parkingowych w centrum [zdjęcia]

29 października 2019, 14:41
Kierowcy poruszający się po centru Gorzowa muszą się liczyć ze zmianami w obrębie ul. Wełniany Rynek i Hawelańskiej. Została tam wprowadzona strefa zamieszkania oraz została zmniejszona ilość miejsc parkingowych.

Kiedy na gorzowskie bulwary wrócą lokale gastronomiczne?

27 października 2019, 16:50
Mieszkańcy Gorzowa i goście, którzy odwiedzają nasze miasto dopytują się, kiedy na bulwary w końcu wróci życie. A chodzi o otwarcie lokali gastronomicznych, które działały w niszach jeszcze przed remontem estakady kolejowej. Terminów oddania lokali do użytku było już kilka.

Pośpimy o godzinę dłużej

26 października 2019, 11:43
W nocy z soboty 26 października na niedzielę 27 października czeka nas zmiana czasu z letniego na zimowy. To oznacza cofnięcie zegarków z godz. 3 na godz. 2 w nocy. Cały czas trwają prace nad projektem, który zakłada likwidację zmiany czasu i obowiązywanie czasu letniego przez cały rok.


Fotoreportaże


x