Advertisement

Wiadomości › Miejskie

Wielki kiermasz używanych zabawek i Dzień Dziecka na stadionie żużlowym

4 czerwca 2021, 09:55
W sobotę 12 czerwca na stadionie żużlowym odbędzie się impreza z okazji Dnia Dziecka, która zostanie połączona z wyprzedażą używanych zabawek. Każde dziecko będzie mogło wystawić na sprzedaż to, czym już się nie bawi i sprawić, że dana zabawka zamiast do kosza, trafi w inne ręce. Oprócz tego, na stadionie nie zabraknie pikniku połączonego z grami i zabawami dla najmłodszych.

Gorzów chce zorganizować turniej Grand Prix. Walczy o to z Lublinem

2 czerwca 2021, 14:14
Prezes Stali Gorzów chciałby, aby w sierpniu w Gorzowie został zorganizowany turniej Grand Prix. Miałoby to być pożegnanie z cyklem, którego po raz ostatni będzie firma BSI. Gorzów walczy o to z klubem Motor Lublin. Oficjalnej decyzji w tej sprawie wciąż nie ma, jednak szanse Stali Gorzów są nikłe.

Scena plenerowa czeka na mieszkańców. Zobacz program czerwcowych wydarzeń

2 czerwca 2021, 09:30
W sobotę 5 czerwca na scenie plenerowej na Starym Rynku rusza cykl koncertów i spektakli w ramach projektu „Dobry wieczór Gorzów”. Wydarzenia na Starym Rynku będą odbywać się w każdą sobotę i niedzielę, aż do końca września. Oprócz tego, na mieszkańców Gorzowa czekają również koncerty na Wartowni przy ul. Wał Okrężny w amfiteatrze przy ul. Drzymały w ramach cyklu "Scena na scenie".

Zwolnienia w Tesco przy Górczyńskiej i likwidacja sklepu

1 czerwca 2021, 15:30
Wszystko wskazuje na to, że w miejsce Tesco przy Górczyńskiej w Gorzowie nie powstanie sklep Netto. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, duńska sieć nie jest zainteresowana przejęciem wielkich marketów – w tym tego w naszym mieście.

Wandale znów w akcji. Pobazgrane przystanki tramwajowe na Wieprzycach [zdjęcia]

1 czerwca 2021, 14:17
Mieszkaniec Gorzowa zwraca uwagę na zniszczone przystanki tramwajowe na pętli Wieprzyce. Niestety pomazane sprayem zostały wszystkie szyby. Jak się okazuje, to niejedyne przystanki komunikacji miejskiej, które w ostatnim czasie zostały pobazgrane na terenie miasta.

"Gorzów dla Pokoleń". Mieszkańcy zgłosili uwagi do strategii rozwoju miasta

1 czerwca 2021, 11:00
Miasto przygotowało strategię rozwoju Gorzowa 2030, której hasłem przewodnim jest „Miasto dla pokoleń”. Mieszkańcy Gorzowa mogli zgłaszać swoje uwagi i spostrzeżenia dotyczące tego dokumentu. Łącznie do strategii zgłoszono aż 192 wnioski i uwagi. Złożyli je nie tylko gorzowianie, ale również radni czy przedstawiciele miejskich instytucji.

IMGW ostrzega przed burzami z gradem

1 czerwca 2021, 10:16
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem na terenie Gorzowa i województwa lubuskiego. We wtorek 1 czerwca mogą wystąpić burze z intensywnymi opadami deszczu oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie mogą wystąpić również opady gradu.

Porwanie dziecka jest łatwe. Szokujący eksperyment w gorzowskich przedszkolach

31 maja 2021, 16:24
Porwanie dziecka jest dużo prostsze, niż nam się wydaje. Udowodniła to gorzowska reporterka Polsat News, która w poniedziałek przeprowadziła eksperyment w dwóch przedszkolach na terenie Gorzowa. Reporterce udało się "uprowadzić" z placu zabaw kilkoro dzieci. Tylko jeden chłopiec odmówił i uciekł.

Zamiast „grzybka”, w parku Górczyńskim powstanie nowa knajpa [zdjęcia]

30 maja 2021, 20:31
Mamy dobrą wiadomość dla osób, które lubią spędzać czas w parku Górczyńskim. Jeszcze w czerwcu, w miejscu dawnego „grzybka” powstanie zupełnie nowe miejsce na gastronomicznej mapie Gorzowa. Tuż przy fontannie otworzy się Weranda Bistro Grill&Coffee. Ale to niejedyne nowości w parku Górczyńskim.

Czytelnik: Gorzów tonie w trawie i chwastach [zdjęcia]

30 maja 2021, 13:26
Temat koszenia trawników wzbudza w ostatnim czasie wiele emocji wśród mieszkańców Gorzowa. Zwłaszcza, że urzędnicy zapowiedzieli ograniczenie koszeń na terenie miasta. Wiele osób już teraz skarży się na wysoką trawę i chwasty.


Fotoreportaże


x