Wpływ impotencji na budowanie relacji

24 kwietnia 2021, 13:21, 30
Szacunki wskazują, że impotencja jest problemem, który dotyka niemal 50% mężczyzn po czterdziestym roku życia. W ostatnich latach ze względu na stresujący tryb życia wzrósł także odsetek młodszych mężczyzn mających problemy ze wzwodem. Zaburzenia potencji to problem, który pozostaje w ścisłym związku z Twoim stanem zdrowia. Warto zastanowić się, jak impotencja wpływa na inne dziedziny życia i czy można sobie z tym poradzić.

 Impotencja w relacjach damsko-męskich

Wielu mężczyzn doświadczających zaburzeń potencji jest w długoletnich związkach. Choć osłabnięcie namiętności i narastająca rutyna mogą przyczynić się do tego stanu, to w gruncie rzeczy w przypadku trwałych relacji impotencja jest mniejszym problemem. Mężczyźni pozostający w związkach z długim stażem mogą zdecydowanie częściej liczyć na wyrozumiałość ze strony partnerki, a także na jej wsparcie przy zmaganiu się z tą przykrą dolegliwością.

Zdecydowanie trudniej mają mężczyźni, którzy rozpoczęli relacje stosunkowo niedawno. Gdy namiętność jeszcze nie zdążyła się wypalić, a obie strony pragną wzajemnego spełnienia, znacznie łatwiej popaść we frustrację związaną z brakiem satysfakcjonującego współżycia. Często prowadzi to do zachowania partnerki, które znacznie pogarsza sytuację. Jeśli mężczyzna zamiast wsparcia otrzymuje krytykę, ulega presji, a nawet słyszy oskarżenia o zdradę, problem może się nasilić.

Nie da się ukryć, że zaburzenia erekcji to wielka trudność także dla panów, którzy nie są w związkach, a chcieliby zbudować stałe relacje. Nawet jeśli spotkają kobietę, dla której impotencja nie będzie przeszkodą, to wciąż zbudowanie z nią trwałej więzi może okazać się dużym problemem. Mężczyźni z trudnościami z osiągnięciem wzwodu częściej popadają w kompleksy, są mniej pewni siebie i niełatwo jest im zabłysnąć przed bardzo atrakcyjną kobietą, gdyż czują się niepełnowartościowi. Oczywiście, to myślenie jest błędne i szkodliwe, a z impotencją należy walczyć dostępnymi sposobami.

Skorzystaj z pomocy i odzyskaj pewność siebie

Poradzenie sobie z impotencją jest tak ważne, nie tylko dlatego, że ma wpływ na Twoje współżycie i zdrowie psychiczne, ale również dlatego, że sprawność seksualna pozwoli Ci odzyskać pewność siebie i rozładować stres. Leczenie impotencji można zacząć od farmakoterapii – zażywanie kamagry około godziny przed stosunkiem pozwoli Ci utrzymać satysfakcjonujące efekty podczas współżycia. Kamagra jest środkiem bezpiecznym, który sprawdza się zarówno w połączeniu z innymi metodami leczenia impotencji, jak i wtedy, gdy one zawiodą.

Nie znaczy to jednak, że nie należy zadbać o inne aspekty. W naszym organizmie wszystko jest ze sobą powiązane, dlatego, jeśli problemy z impotencją się utrzymują, należy zrobić szczegółowe badania, chociażby po to, aby wykluczyć choroby układu krążenia. Warto kontrolować także wagę oraz poziom testosteronu – w tym bez wątpienia pomoże Ci odpowiednio zbilansowana dieta oraz podejmowanie aktywności fizycznej. Wielu mężczyzn pozbywa się problemów ze wzwodem po rezygnacji z używek, które na dłuższą metę bardzo ograniczają sprawność seksualną.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości