Wiadomości › Miejskie

Grand Prix na żużlu wraca do Gorzowa!

29 września 2021, 17:45
Podczas środowej Sesji Rady Miasta Gorzowa odbyła się zagorzała dyskusja w sprawie tego czy miasto Gorzów powinno przeznaczyć ponad 10 mln zł na organizację czterech turniejów Grand Prix na żużlu. Po kilkudziesięciu minutach dyskusji pomiędzy radnymi i władzami Gorzowa, została w końcu podjęta decyzja. Radni zdecydowali, że Grand Prix w Gorzowie jednak się odbędzie.

Radni podjęli decyzję. Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie zajmie się inwestycjami

29 września 2021, 15:21
W środę 29 września podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni podjęli uchwałę w sprawie utworzenia Spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie. Spółka będzie zajmować się przygotowaniem dokumentacji potrzebnej do ogłoszenia przetargu, uzyskiwaniem niezbędnych pozwoleń czy nawet nadzorowaniem poszczególnych inwestycji.

W Gorzowie powstanie plac dla fanów motoryzacji!

29 września 2021, 12:26
Znamy zwycięski projekt, jeżeli chodzi o kategorię ogólnomiejską w ramach budżetu obywatelskiego. Najwięcej głosów mieszkańców Gorzowa zdobył projekt budowy placu dla motocyklistów. Plac powstanie przy ul. Fabrycznej na gorzowskim Zawarciu.

Ulicę Nadbrzeżną czekają zmiany

27 września 2021, 11:31
Miasto chce poprawić funkcję rekreacyjną ul. Nadbrzeżnej, która znajduje się na Bulwarze Zachodnim. Dlatego też podczas najbliższej Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni podejmą uchwałę w sprawie pozbawienie ul. Nadbrzeżnej kategorii drogi gminnej. Ma to pozwolić na dzierżawienie miejsca pod ogródki gastronomiczne, natomiast gorzowianie będą mogli wykupić stałe abonamenty na parkowanie.

Działki na Ludowej i Granicznej sprzedane

25 września 2021, 14:47
Władze Gorzowa wspierają budownictwo mieszkaniowe w mieście i dlatego oferują osobom chcącym osiedlić się w Gorzowie działki budowlane w atrakcyjnych cenach. W ostatnim przetargu miastu udało się sprzedać trzy działki przy ul. Ludowej oraz jedną przy ul. Granicznej. Ta ostatnia cieszyła się największym zainteresowaniem i została sprzedana aż od 20 tys. zł drożej, niż wynosiła cena wywoławcza.

Ostatnie dni na spisanie się. Za brak udziału będą kary

25 września 2021, 11:59
Jeszcze tylko do końca września można wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym, który jest obowiązkowy. Osoby, które nie spisały się mogą to zrobić w sobotę 25 września w Urzędzie Miasta Gorzowa, gdzie odbywa się „Noc spisowa”. Urzędnicy będą czekali aż do godz. 20 na mieszkańców, aby pomóc im w wypełnieniu formularza. Za brak udziału w spisie grozi grzywna do 5 tys. zł.

Gorzów na podium w rankingu elektromobilnych miast

24 września 2021, 12:12
Polityka Insight we współpracy z Fundacją Promocji Pojazdów Elektrycznych opublikowała drugą edycję raportu „Ranking elektromobilnych miast”. Jak się okazało, Gorzów znalazł się na podium w kategorii ułatwienia dla elektromobilności, gdzie zajął trzecie miejsce tuż za Poznaniem i Szczecinem.

Czytelnik: W mieszkaniu jest zimno, a spółdzielnia nie chce uruchomić centralnego ogrzewania

24 września 2021, 11:02
Coraz więcej zarządców nieruchomości w Gorzowie składa wnioski do elektrociepłowni o uruchomienie ogrzewania w administrowanych przez nich budynkach. Jednak nie wszyscy decydują się na ten krok, co denerwuje mieszkańców, którzy chcieliby mieć w swoich mieszkaniach po prostu ciepło. Do portalu gorzowianin.com zwrócił się czytelnik Jakub, który skarży się na to, że Spółdzielnia Mieszkaniowa Górczyn zwleka z rozpoczęciem sezonu grzewczego.

Darmowy autobus dla niepełnosprawnych dzieci z "jedynki"

23 września 2021, 09:44
Miasto zapewnia transport dzieciom z orzeczeniem o niepełnosprawności, a pozostałym uczniom oferuje darmowe przejazdy na trasie z domu do szkoły. Chodzi o uczniów klas IV-VIII, którzy muszą dojeżdżać do budynków przy ulicy Pomorskiej. To tam, w Centrum Kształcenia Zawodowego odbywać się będą zajęcia szkolne.

Nowe hulajnogi w Gorzowie. Jak wypadają na tle konkurencji? Sprawdzamy!

23 września 2021, 08:37
W czwartek wieczorem w Gorzowie pojawią się nowe hulajnogi. Tym razem będą to pojazdy Tier Mobility. Do naszego miasta trafi na początek 100 hulajnóg. Sprawdziliśmy, jak nowy operator wypada na tle konkurencji, która już wozi gorzowian od dłuższego czasu.


Fotoreportaże


x
-->