Wiadomości › Miejskie

Gorzów: Kilkaset drzew i krzewów do wycinki pod budowę hali

23 lipca 2019, 20:15
Wycinka drzew przy Słowiance pod budowę hali widowiskowo-sportowej nie spowoduje degradacji parku Słowiańskiego. Tak uważają urzędnicy, którzy odpowiedzieli na petycję Stowarzyszenia Zielone Miasto Gorzów przeciwko wycince drzew.

Gorzów zrezygnuje z plastikowych jednorazówek?

22 lipca 2019, 12:33
Mieszkańcy Gorzowa napisali do prezydenta Jacka Wójcickiego list otwarty w sprawie zrezygnowania z używania jednorazowego plastiku w Urzędzie Miasta czy podczas miejskich imprez. O rezygnację z używania plastiku apelował również radny Piotr Wilczewski.

Co z budową parkingu przy stacji Gorzów Wielkopolski Wschodni?

19 lipca 2019, 11:06
Od dwóch lat podróżni mogą korzystać ze stacji kolejowej Gorzów Wielkopolski Wschodni. Miasto zapowiadało, że wybuduje w pobliżu stacji parking z prawdziwego zdarzenia, tak aby można było zostawić swoje auto w komfortowych warunkach. Póki co, kierowcy wciąż korzystają z dzikiego parkingu.

Zarwana skarpa na rondzie Santockim [zdjęcia]

18 lipca 2019, 16:03
Około tygodnia potrwają prace naprawcze skarpy na rondzie Santockim w Gorzowie, która zarwała się po intensywnych opadach deszczu. Na czas prac, został zamknięty fragment chodnika.

Protestujący ponownie zablokują drogę pod Gorzowem

17 lipca 2019, 11:30
Mieszkańcy gminy Kłodawa i Santok sprzeciwiają się budowie biogazowni i 33 kurników przy drodze wojewódzkiej nr 22 z Gorzowa do Różanek. Dlatego też po raz kolejny zapowiadają protest. Tym razem, we wtorek 23 lipca zablokowane zostanie rondo w Wawrowie.

Wielki dźwig i prace na wieży katedry [film i zdjęcia]

16 lipca 2019, 12:33
Rozpoczęły się prace przygotowawcze do zawieszenia kopuły i latarni na wieży katedry. Za pomocą dużego dźwigu wciągane są belki na wieżę. Są to drewniane elementy konstrukcji hełmu, które będą montowane już na górze.

Stal i Stilon przeciwko wandalizmowi

13 lipca 2019, 16:16
W poniedziałek na os. Słonecznym w Gorzowie odbędzie się wyjątkowa akcja, w której weźmie udział Bartosz Zmarzlik, kapitan Stali Gorzów oraz Łukasz Maliszewski, kapitan Stilonu Gorzów. Obaj sportowcy będą zamalowywali napisy, które zostały nabazgrane przez kibiców na elewacjach bloków.

Ratuj Wartę, wejdź do wody

13 lipca 2019, 12:17
W niedzielę w całej Europie odbędzie się akcja pod hasłem „Big Jump 2019 – ratuj rzeki i wejdź do wody!”. Również w Gorzowie mieszkańcy będą mogli spotkać się na przystani przy ul. Wał Okrężny i wziąć udział w nietypowym wydarzeniu.

Co ze żłobkiem i przedszkolem na os. Europejskim?

9 lipca 2019, 11:00
Władze Gorzowa nie rezygnują z budowy żłobka i przedszkola na os. Europejskim. W planach jest budowa jednej placówki, w której będzie mieściło się przedszkole z oddziałem żłobkowym. Zanim miasto ruszy z inwestycją, musi zająć się aktualizacją dokumentów, które zostały przygotowane dwa lata temu.

Centrum Gorzowa będzie bez wody

8 lipca 2019, 16:20
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji informuje, że we wtorek od rana do popołudnia mieszkańcy kilku ulic w centrum Gorzowa nie będą mieli wody. Wszystko przez prace modernizacyjne sieci wodociągowej.


Fotoreportaże


x