Wiadomości › Miejskie

Co z elektrycznymi hulajnogami w Gorzowie?

23 marca 2020, 09:50
Wiosną w Gorzowie miały pojawić się elektryczne hulajnogi. Jednak z uwagi na pandemię koronawirusa, przedsięwzięcie zostało odłożone w czasie do momentu, aż wszystko wróci do normy.

Tesco przy Słowiańskiej przechodzi do historii [zdjęcia]

21 marca 2020, 22:00
Dokładnie o 22.00, w sobotę 21 marca 2020 roku został zamknięty największy hipermarket w Gorzowie. Tesco przy Słowiańskiej zamknęło swoje podwoje po 18 latach działalności. Teraz powstanie tam market budowlany.

Stan epidemii i srogie kary za złamanie kwarantanny

20 marca 2020, 20:49
W piątkowy wieczór podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił stan epidemii w Polsce. Zaostrzone zostaną kary za złamanie kwarantanny. Grzywna wzrośnie z 5 tys. zł do 30 tys. zł. Natomiast uczniowie wrócą do szkoły najwcześniej po świętach Wielkanocnych

Prezydent Wójcicki zamyka miejskie place zabaw

20 marca 2020, 15:36
Najpierw był apel, teraz konkretne działania. Na początku tygodnia prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki prosił mieszkańców Gorzowa, aby unikać placów zabaw i siłowni zewnętrznych. Wszystko w trosce o zdrowie. Niestety gorzowianie nie wzięli sobie tych słów do serca i w słoneczne dni miejsca rekreacji były pełne rodzin z dziećmi. Dlatego też w piątek prezydent Wójcicki postanowił całkowicie zamknąć miejskie place zabaw.

Z rezerwatu zrobił wysypisko śmieci. Został ukarany

20 marca 2020, 13:44
W minioną środę mieszkaniec Gorzowa postanowił wyrzucić śmieci na terenie rezerwatu Gorzowskie Murawy. Świadkowie powiadomili o wszystkim straż miejską. Służbom udało się dotrzeć do sprawcy. Został ukarany mandatem i będzie musiał uprzątnąć śmieci.

Gorzów: Pakiet pomocowy dla przedsiębiorców

20 marca 2020, 11:01
Władze Gorzowa przygotowały dla przedsiębiorców „Gorzowski Pakiet Pomocowy”, który wprowadza ulgi w spłacie podatków lokalnych. Chodzi przede wszystkim o podatek od nieruchomości oraz podatek od środków transportowych.

Radni zdecydują czy będzie rondo WOŚP w Gorzowie

19 marca 2020, 10:17
Podczas Sesji Rady Miasta, która odbędzie się w środę 25 marca gorzowscy radni będą głosować nad uchwałą sprawie zmiany nazwy ronda Szpitalnego na rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Co z dezynfekcją wind i klatek schodowych w blokach?

18 marca 2020, 13:50
Gorzowianie, którzy mieszkają w blokach pytają się co z utrzymaniem czystości i dezynfekcją klatek schodowych i wind z których na co dzień korzysta wiele osób. Mieszkańcy chcą, aby spółdzielnie mieszkaniowe w związku z obecną sytuacją w kraju podjęła kroki mające celu zmniejszenie ryzyka zarażenia się koronawirusem poprzez regularne dezynfekcje klamek, uchwytów czy wind.

Unikajmy placów zabaw i siłowni zewnętrznych

18 marca 2020, 13:03
Władze Gorzowa apelują do mieszkańców, aby unikać placów zabaw, siłowni zewnętrznych i placów aktywnej rekreacji do odwołania. Metalowe i drewniane elementy placów zabaw i siłowni są niestety pasem transmisyjnym dla brudu, bakterii i wirusów, które mogą utrzymywać się na przedmiotach długo po kontakcie z chorą osobą.

Ograniczona działalność galerii handlowych, zamknięte restauracje i pełne kontrole na granicy

13 marca 2020, 20:14
W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, rząd zdecydował się wprowadzić stan zagrożenia epidemicznego w Polsce. To oznacza spore ograniczenia, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Zamknięte będą restauracje czy kluby, a działalność galerii handlowych zostanie ograniczona. Natomiast na granicach wrócą pełne kontrole.


Fotoreportaże


x