Miejskie

Czynsze ostro w górę. Tak źle jeszcze nie było

26 lipca 2022, 19:05
Mieszkańcy bloków należących do spółdzielni oraz zarządów nieruchomości na terenie Gorzowa otrzymują właśnie pisma w sprawie nowych czynszów, które będą obowiązywać od sierpnia. Wzrosła opłata nie tylko za ogrzewanie, ale również za wodę i ścieki.

Miasto chwali się klipem promującym Gorzów. Mieszkaniec pyta się o koszt jego produkcji

25 lipca 2022, 15:00
Przez cały lipiec na antenie ogólnopolskich stacji telewizyjnych będzie można zobaczyć spot promujący Gorzów. Jeden z mieszkańców Gorzowa postanowił się dowiedzieć, ile miasto zapłaciło za promocję klipu. Jak się okazało, magistrat zapłacił za to ponad 14 tys. zł brutto, z czego swoje wynagrodzenie za udział w nagraniu wziął Jankes.

Przez Gorzów przejdzie Marsz Równości

23 lipca 2022, 20:15
W sobotę 13 sierpnia przez Gorzów przejdzie Marsz Równości. To będzie drugie tego typu wydarzenie, które odbędzie się w naszym mieście. Wiadomo, że parada wystartuje z Bulwaru Zachodniego, jednak dokładna trasa przemarszu nie jest póki co znana.

Westbam nad Wartą powie „Dobry wieczór Gorzów”

22 lipca 2022, 11:21
Przed nami kolejny lipcowy weekend z wydarzeniami w ramach cyklu "Dobry Wieczór Gorzów". Na mieszkańców Gorzowa będą czekać przede wszystkim koncerty na scenie na Starym Rynku oraz Wartownia. Gwiazdą tego weekendu będzie niewątpliwie Westbam, który będzie gościem Wartowni.

Awaria wodociągu na os. Piaski

21 lipca 2022, 09:25
W czwartek nad ranem doszło do awarii wodociągu na os. Piaski w Gorzowie. Jak informuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji od samego rana rozpoczęło się usuwanie usterki. Wody nie mają mieszkańcy ul. Dowbora-Muśnickiego, Sczanieckiej oraz Bohaterów Westerplatte.

Gorzów: Koszą trawę w największy upał. Zamiast trawnika, będzie klepisko

20 lipca 2022, 18:08
W środę pomimo największych upałów, gdzie temperatura powietrza przekraczała 34 stopnie Celsjusza w cieniu, doszło do koszenia trawników na terenie miasta. To wywołało oburzenie wśród mieszkańców Gorzowa.

Dzieci zniszczyły ogrodzenie szkolnego boiska

20 lipca 2022, 15:20
Na os. Staszica w Gorzowie doszło do zniszczenia ogrodzenia szkolnego boiska przy ul. Dunikowskiego. Na nagraniu z monitoringu widać, jak pięciu chłopców próbuje się dostać na teren boiska i jeden z nich niszczy siatkę. Sprawa została zgłoszona na policję.

Ranking szczęśliwych miast i jego mieszkańców. Gorzów na szarym końcu

20 lipca 2022, 13:17
Gorzowianie nie są szczęśliwi z tego, gdzie żyją. W badaniu poziomu szczęścia mieszkańców Polski przeprowadzonym między innymi przez Otodom wynika, że znajdujemy się w niechlubnej dziesiątce miast, w których mieszkańcy mają najniższy poziom szczęścia.

Schronisko rusza z akcją "kołderka dla piesełka"

19 lipca 2022, 12:16
Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Azyl”, które zarządza schroniskiem dla bezdomnych zwierząt w Gorzowie ogłosiło właśnie zbiórkę rzeczy i prosi o pomoc ludzi dobrej woli. W ramach akcji zbierane będą kołdry, koce, ręczniki czy pościel.

Nadciąga fala upałów. Gdzie wybrać się nad jezioro w okolicach Gorzowa?

19 lipca 2022, 10:15
Sezon wakacyjny w pełni, a do tego najbliższe dni z upałami sprawiają, że wiele osób będzie szukało ochłody nad jeziorem. Gdzie w okolicach Gorzowa wybrać się nad jezioro? Podpowiadamy, gdzie znajdziemy ratownika, które kąpielisko jest płatne oraz gdzie można wybrać się z psem na plażę.


Fotoreportaże