Wiadomości › Miejskie

Jest postępowanie w sprawie niekorzystnych umów za prąd

17 lipca 2021, 21:35
Urząd Regulacji Energetyki oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzą obecnie postępowania wyjaśniające w sprawie oferowanych przez Enea S.A. umów, które były niekorzystne dla klientów. W tej sprawie interweniował Tomasz Gierczak, miejski rzecznik konsumentów w Gorzowie. Klienci przy podpisywaniu nowej umowy mogli zaoszczędzić 75 zł, a równocześnie stracić ponad tysiąc złotych.

Awaria prądu w centrum Gorzowa

16 lipca 2021, 21:15
Do awarii prądu doszło w piątkowy wieczór w centrum Gorzowa. O brak prądu m.in. przy ul. Sikorskiego dopytywali się czytelnicy portalu gorzowianin.com. Jak informuje Enea Operator, awaria powinna zostać usunięta do północy.

Miejskie ławki jak noclegownie i brak interwencji? Straż miejska odpowiada

16 lipca 2021, 17:32
Mieszkańcy Gorzowa podkreślają, że jest problem z osobami bezdomnymi i „menelami” śpiącymi na ławkach i spożywającymi alkohol w przestrzeni publicznej. Jeden z naszych czytelników skarżył się, że nie mógł dodzwonić się do straży miejskiej w sprawie interwencji na przystanku autobusowym. Natomiast straż miejska tłumaczy, że robi co może, ponieważ na dwie zmiany pracują łącznie 3-4 patrole.

Dobry Wieczór Gorzów! W weekend będzie się działo [program]

16 lipca 2021, 09:00
Przed nami kolejny weekend wydarzeń w ramach cyklu "Dobry Wieczór Gorzów". Tym razem na mieszkańców Gorzowa czekają koncerty nie tylko na scenie plenerowej na Starym Rynku czy Wartownia, ale również Scena Letnia gorzowskiego teatru, Filharmonia Gorzowska i amfiteatr.

Aleja „meneli” i miejskie przystanki jak noclegownie [zdjęcia]

15 lipca 2021, 13:36
Mieszkańcy Gorzowa zwrócili się do portalu gorzowianin.com z prośbą interwencję w sprawie osób bezdomnych śpiących na ławkach na przystankach autobusowych i braku interwencji ze strony straży miejskiej. Kolejnym problemem jest zaśmiecanie miasta i śmieci wysypujące się z koszy w parku Górczyńskim.

Nasza gorzowska egzotyka, czyli odkrywamy niedocenioną część Gorzowa

15 lipca 2021, 09:15
W sobotnie przedpołudnie 17 lipca odbędzie się czwarty z jedenastu zaplanowanych spacerów po Gorzowie w ramach cyklu „ChodźMY na spacer”. Tym razem spacer odbędzie się pod hasłem „Nasza gorzowska egzotyka”. Przewodnikiem będzie tradycyjnie Zbigniew Rudziński. Start o godz. 10 ze Starego Rynku, a następnie przejazd tramwajem w kierunku Wieprzyc.

Upał w mieście? Zostaną uruchomione kurtyny wodne

13 lipca 2021, 10:05
Od wtorku 13 lipca w kilku lokalizacjach na terenie Gorzowa będą działały kurtyny wodne. Wszystko przez to, że IMGW wydało ostrzeżenie przed upałami. Temperatura w cieniu może wynieść nawet 30-32 stopnie Celsjusza.

Najpiękniejsze psy opanowały stadion Jancarza [film i zdjęcia]

10 lipca 2021, 14:02
Gorzowski oddział Związku Kynologiczny w Polsce postanowił zorganizować w jeden weekend dwie wystawy krajowe psów rasowych. W sobotę na stadionie żużlowym im. Edwarda Jancarza odbywa się 52. Gorzowska Krajowa Wystawa Psów Rasowych, natomiast w niedzielę odbędzie się 53. Gorzowska Krajowa Wystawa Psów Rasowych. Impreza odbywa się bez udziału publiczności.

Oszustwo na niedopłatę do prądu. Uważaj na fałszywe sms-y!

10 lipca 2021, 11:33
W ostatnich dniach mieszkańcy Gorzowa i okolicznych miejscowości otrzymują wiadomości tekstowe na swoje telefony z informacją, że na sobotę 10 lipca zostało zaplanowane odłączenie prądu i mają zapłacić 3,46 zł, aby nie zostać odciętym od energii elektrycznej. To kolejne oszustwo i próba wyłudzenia pieniędzy.

Jelcz wraca na ulice Gorzowa. Będzie można wybrać się na wycieczkę linią 764 [zdjęcia]

10 lipca 2021, 10:46
Tłumy zainteresowanych historią miasta i komunikacji miejskiej skorzystały z wycieczki Jelczem po Gorzowie, która została przygotowana na urodziny miasta. Z racji tego, że przejazd Jelczem wzbudził tak duże zainteresowanie, władze Gorzowa wspólnie z MZK postanowiły ponownie uruchomić linię 764, która będzie kursowała w co drugą sobotę do końca wakacji. Jednak tym razem, aby skorzystać z przejazdu trzeba będzie posiadać bilet.


Fotoreportaże


x