Wiadomości › Miejskie

Gorzów: Coraz większy problem z dzikami [film]

28 września 2020, 08:00
Dziki stają się coraz większym problemem dla mieszkańców Gorzowa. W ostatnich tygodniach stada dzików zaczęły pojawiać się m.in. w parku przy szpitalu psychiatrycznym przy ul. Walczaka, przez co jedna z naszych czytelników boi się wychodzić na spacer z psem. Jak się okazało, tylko w tym roku na terenie miasta odstrzelono prawie 100 dzików.

Kiedy ruszy sezon grzewczy?

26 września 2020, 12:00
Pogoda w najbliższych dniach nie będzie nas rozpieszczać, a co za tym idzie w naszych mieszkaniach będzie po prostu zimno. W związku z tym do gorzowskiej elektrociepłowni trafiają już pierwsze wnioski o uruchomienie centralnego ogrzewania.

Koronawirus w gorzowskim Domu Pomocy Społecznej

26 września 2020, 08:00
W Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Gorzowie potwierdzono obecność koronawirusa u jednego z pracowników. Na kwarantannę trafiło łącznie trzech pracowników wraz z rodzinami.

Awantura o "melinę w centrum"

24 września 2020, 11:33
Pijalnia piwa i wódki, która zupełnie niedawno otworzyła się dla gorzowian, wzbudziła u radnego partii rządzącej skrajnie negatywne emocje. Napisał w tej sprawie pismo do władz miasta.

Koronawirus w dwóch podstawówkach

23 września 2020, 08:32
W Szkole Podstawowej nr 13 w Gorzowie potwierdzono obecność koronawirusa u jednego z uczniów. Na kwarantannę trafiła cała klasa łącznie z rodzinami. COVID-19 wykryto również u jednej z nauczycielek w Szkole Podstawowej w Santoku. Tam kwarantanną objęto jedną klasę wraz z rodzinami oraz nauczycieli z bliskiego kontaktu.

Piękna gorzowianka została Miss Ziemi Lubuskiej! [zdjęcia]

21 września 2020, 14:55
W minioną niedzielę 20 września odbyła się gala finałowa konkursu Miss Ziemi Lubuskiej oraz Miss Nastolatek Ziemi Lubuskiej 2020. Tytuł Miss Ziemi Lubuskiej trafił do 24-letniej Julii Gryczan z Gorzowa, a trzecią wicemiss nastolatek została 16-letnia Laura Sembratowicz.

Kilkaset drzew pójdzie pod topór

16 września 2020, 12:32
Do przetargu na wycinkę 424 sztuk drzew na terenie Gorzowa zgłosiły się aż cztery firmy. Teraz urzędnicy analizują złożone oferty. Wykonawca będzie musiał się zająć wycinką drzew w kilkudziesięciu różnych lokalizacjach w mieście. Powód? Są to drzewa obumarłe lub zagrażające bezpieczeństwu mieszkańców.

Wyprzedaż garażowa na Sadach

15 września 2020, 09:29
W sobotę 19 września na os. Sady w Gorzowie odbędzie się nietypowe wydarzenie - wyprzedaż garażowa wraz z licytacją rowerów z akcji #NakręconyGorzów. Wszystko organizuje inicjatywa społeczna Gorzów to My, a udział może wziąć każdy chętny mieszkaniec.

Prace wciąż trwają, ale wierni wrócą do katedry

12 września 2020, 20:00
Po trzech latach od pożaru gorzowskiej katedry wciąż trwają prace remontowe w świątyni. Natomiast w sądzie zapadł wyrok w sprawie obecnego proboszcza katedry, który jest winny zaniedbaniom w świątyni, które przyczyniły się do pożaru. Znana jest również data powrotu wiernych na mszę św. do katedry, którą zaplanowano pod koniec października.

Nie będzie monitoringu na cmentarzu

11 września 2020, 11:33
Mieszkańcy Gorzowa, którzy zwrócili się do portalu gorzowianin.com podkreślają, że nie czują się na cmentarzu, ponieważ na terenie nekropolii dochodzi do wielu kradzieży – od kwiatów i zniczy, poprzez wyrywanie torebek kobietom. Dlatego też chcą monitoringu na terenie cmentarza. Jak informuje zarządca cmentarza, monitoringu nie będzie, bo przekracza to możliwości techniczne i finansowe spółki.


Fotoreportaże


x