Interwencje

Gorzowianie skarżą się hałasującą w nocy zamiatarkę [film]

22 sierpnia 2020, 20:00
Część mieszkańców Gorzowa skarży się na uciążliwy hałas w nocy, który powoduje maszyna do sprzątania ulic. Gorzowianie podkreślają, że pojazd regularnie budzi ich w nocy. Z kolei Urząd Miasta Gorzowa tłumaczy, że nie może zmienić godzin sprzątania ulic, ponieważ optymalne warunki do prowadzenia zamiatania występują w porze nocnej.

Ile miasto Gorzów dołożyło do organizacji Grand Prix?

17 sierpnia 2020, 19:00
We wrześniu w Gorzowie odbędą się dwa turnieje Grand Prix na żużlu. Organizacja imprezy wzbudziła wiele emocji wśród mieszkańców i czytelników portalu gorzowianin.com. Dlatego też postanowiliśmy się dowiedzieć czy miasto dołożyło jakiekolwiek pieniądze do organizacji zawodów. Jak się okazało, prawie 1,5 mln zł które miało iść na organizację memoriału im. Edwarda Jancarza, zostanie wykorzystane na Grand Prix.

Ktoś wyrzucił śmieci w pobliżu schroniska

17 sierpnia 2020, 11:38
Podczas sobotniego spaceru z psem ze schroniska, pan Jakub który jest wolontariuszem w "Azorkach" natknął się na śmieci, które zostały wyrzucone nad Wartą w kilku miejscach. Wśród opadów były m.in. worki i reklamówki wypełnione plastikiem.

Psy na łańcuchu pośrodku pola. Miały odstraszać dziki [zdjęcia]

13 sierpnia 2020, 16:00
OTOZ Animals z Gorzowa interweniował we wsi Kołczyn w sprawie dwóch psów, które były uwiązane na łańcuchu pośrodku pola. Czworonogi miały pilnować upraw ziemniaków przed dzikami. Zwierzęta zostały zabrane z pola przez „Animalsów”.

Udają głuchoniemych i próbują wyłudzić pieniądze

10 sierpnia 2020, 12:36
W ubiegłym tygodniu przed gorzowskimi marketami i galeriami handlowymi pojawili się oszuści, którzy twierdzą, że są przedstawicielami stowarzyszenia na rzecz głuchoniemych. Oszuści w ten sposób próbują wyłudzić pieniądze. Nie dajmy się nabrać i nie oddawajmy im pieniędzy.

Podwyżka czynszów to gwóźdź do trumny dla seniorów?

6 sierpnia 2020, 10:02
Najemcy mieszkań komunalnych w Gorzowie skarżą się na prawie dwukrotną podwyżkę czynszów. Wyższe opłaty mają obowiązywać od 1 listopada. Jak podkreśla grupa gorzowian, podwyżka najbardziej uderzy w osoby starsze, które będą musiały wybrać – czy kupić leki i jedzenie czy też opłacić bardzo wysoki czynsz.

Śmieciowy problem nad jeziorem Nierzym

29 lipca 2020, 13:16
Kilka worków śmieci, to efekt akcji mieszkańca Gorzowa, który postanowił posprzątać teren parkingu nad jeziorem Nierzym. Pan Tomasz zwraca uwagę na problem ze śmieciami i apeluje o ustawienie pojemników na odpady oraz podkreśla, że za to jak wygląda ten teren, odpowiadamy my sami.

Zniszczenia w parku Siemiradzkiego po ulewie

15 lipca 2020, 12:29
Mieszkanka Gorzowa zwraca uwagę na szkody, które zostały wyrządzone w parku Siemiradzkiego przez ostatnią ulewę. Intensywne opady deszczy wymyły skarpę przy schodach terenowych, tak że zostały odsłonięte kable. Zniszczenia mają zostać naprawione w ciągu najbliższych dni.

Mieszkańcu segreguj śmieci, bo zapłacisz więcej

8 lipca 2020, 10:46
Od kilku miesięcy mieszkańcy Gorzowa i podgorzowskich gmin muszą obowiązkowo segregować śmieci. Nie wszystkie osoby się do tego stosują, co widać w altanach śmietnikowych w mieście. Dlatego też zarządcy apelują do gorzowian o prawidłową segregację, inaczej stawka za odpady wzrośnie do 48 zł od osoby.

Śmieciowy armagedon w centrum Gorzowa [zdjęcia]

29 czerwca 2020, 21:20
Mieszkańcy ul. Lutyckiej w samym centrum Gorzowa od lat borykają się ze śmieciowym problemem na swoim podwórku. Wszystko przez to, że śmieci dosłownie wylewają się z pojemników i leżą wszędzie. Wśród nich są również odpady bio z pobliskich restauracji, które przyciągają szczury. Rozwiązaniem ma być budowa półpodziemnych pojemników.


Fotoreportaże