Wiadomości › Interwencje

Co z naprawą integracyjnego placu zabaw?

7 sierpnia 2019, 10:33
Firma, która zbudowała integracyjny plac zabaw Gorzowie weszła na teren placu. Wykonawca prowadzi oględziny usterek, jednak nie jest pewne czy zabierze się za naprawę. Miasto jest przygotowane na takie rozwiązanie i ma zabezpieczone pieniądze na wybór nowej firmy, która zajmie się usunięciem usterek.

Mieszkaniec chce jednokierunkowej Fabrycznej

2 sierpnia 2019, 11:45
Od tygodnia trwa kolejny etap przebudowy ul. Śląskiej w Gorzowie. W związku z tym nastąpiły zmiany w organizacji ruchu na gorzowskim Zawarciu. Mieszkaniec ul. Waryńskiego apeluje, aby ul. Fabryczna na odcinku od ronda ks. Sadownika do ul. Waryńskiego pozostało drogą jednokierunkową po zakończeniu remontu.

Dlaczego sygnalizacja nie działa od miesiąca?

5 lipca 2019, 10:12
Mieszkańcy Gorzowa dopytują się dlaczego od 5 czerwca nie działa sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych przy Al. Konstytucji 3 Maja i ul. Asnyka. Wszystko przez samochód ciężarowy, który uderzył w słup i zniszczył szafę sterowniczą sygnalizacji.

Kiedy integracyjny plac zabaw zostanie ponownie otwarty?

18 czerwca 2019, 11:02
Od dwóch miesięcy integracyjny plac zabaw przy filharmonii w Gorzowie jest zamknięty. Wszystko przez usterki, które zagrażały bezpieczeństwu dzieci. Wykonawca miał się zająć naprawą w ramach gwarancji, jednak pomimo wyznaczenia dwóch terminów, wciąż tego nie zrobił.

Szykują zagrodę do wywozu krów [film]

8 czerwca 2019, 20:37
Trwa budowa specjalnej zagrody i tunelu, którym krowy z Ciecierzyc zostaną zapędzone do ciężarówek i wywiezione w nieznanym kierunku. Według najnowszych informacji, transport ma przyjechać w poniedziałek 10 czerwca. Obrońcy praw zwierząt zapowiadają protest i prawdopodobnie blokadę.

Zalany ośrodek dla dzieci autystycznych [zdjęcia]

8 czerwca 2019, 09:44
Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy przy ul. Walczaka w Gorzowie został zalany. Zniszczeniu uległy sufity, ściany, podłogi, meble oraz instalacja elektryczna. Dlatego władze placówki musiały zawiesić zajęcia, bo budynek potrzebuje gruntownego remontu. To oznacza problem dla rodziców dzieci autystycznych, którzy nie mają gdzie uczyć i rehabilitować swoich pociech.

Dni krów z Ciecierzyc są już policzone

27 maja 2019, 17:46
Krowy z Ciecierzyc koło Gorzowa zostaną zabite. Taka jest ostateczna decyzja Głównego Inspektoratu Weterynarii, który stwierdził, że nie zamierza zmieniać wcześniejszych rozstrzygnięć powiatowego lekarza weterynarii o zabiciu stada. Z tą decyzją nie zgadzają się obrońcy praw zwierząt, którzy wciąż czuwają przy krowach.

Co mnie wkurza? Fuszerka na Wróblewskiego [zdjęcia]

20 maja 2019, 20:52
Tydzień temu wykonawca przebudowy ul. Wróblewskiego w Gorzowie zajmował się poprawkami w rejonie skrzyżowania z ul. Górczyńską. Tam został zerwany i wylany nowy asfalt. Jednak poprawek nie przeprowadzono w zupełnie innym miejscu, gdzie przy okazji opadów deszczu droga jest zalewana.

Protestowali w obronie krów

9 maja 2019, 12:29
W czwartek przed Lubuskim Urzędem Wojewódzkim w Gorzowie odbył się pokojowy protest pod hasłem "Ratujmy krowy znad Warty". W proteście brało udział… 6 osób.

Zwłoki psa zawinięte w worek

13 kwietnia 2019, 21:37
W sobotnie popołudnie nad rzeką Wartą w Gorzowie zostały odnalezione zwłoki psa wraz z obrożą i smyczą. Suczka była zawinięta w foliowy worek. OTOZ Animals prosi o pomoc w znalezieniu właściciela psa. Sprawa została również zgłoszona na policję.


Fotoreportaże