Wiadomości

Pasy koło Nova Park jeszcze przed wakacjami

23 lutego 2015, 16:25, Anna Warchoł
fot. Anna Warchoł
Temat pasów przy ul. Przemysłowej pomiędzy Nova Park, a Biedronką został poruszony w styczniu. Od tamtej pory sprawa nabrała tempa i wiemy, że będzie miała swój szczęśliwy finał. Przejście dla pieszych powstanie w miejscu, które zaproponowali mieszkańcy w ciągu najbliższych miesięcy.

Pod koniec stycznia radny Patryk Broszko zwrócił się z interpelacją do prezydenta Jacka Wójcickiego. Chodziło o przesunięcie przejścia dla pieszych przy ul. Przemysłowej. A wszystko za sprawą mieszkańców, którzy zamiast iść przez pasy przy rondzie św. Jerzego – wydeptali sobie ścieżkę od Nova Park do Biedronki przechodzą przez jezdnię, w miejscu gdzie jest to niedozwolone.

Mieszkańcom po prostu nie chce się iść te kilkadziesiąt metrów dalej i skracają sobie drogę, często wchodząc prosto przed maski samochodów w godzinach szczytu.

W poniedziałek 23 lutego, tuż przed godz. 16 obserwując to miejsce dosłownie przez 5 minut – osób przechodzących przez ulicę było aż 13! A codziennie przechodzą tędy setki osób. Zarówno młodsi, jak i starsi - bez względu na jadące auta wchodzili na jezdnię, jakby było tam dobrze oznaczone przejście dla pieszych.

To pokazuje, jak ważne jest zrobienie pasów w tym miejscu, bo ludzi niestety nie nauczy się, aby chodzili kilkadziesiąt metrów dalej na „zebrę”, a o tragedię nie trudno. Zwłaszcza, kiedy na dworze robi się szarówka.

Dlatego też randy Broszko w imieniu gorzowian zwrócił się do magistratu z prośbą o rozwiązanie tego problemu i namalowanie pasów na jezdni.

W interpelacji radnego możemy przeczytać: - Przejście dla pieszych zlokalizowane tuż przy zjeździe z ronda  jest niebezpieczne z punktu widzenia uczestników ruchu drogowego, co więcej często paraliżuje ruch na rondzie. Kierowcy zatrzymujący się przed przejściem dla pieszych blokują wjazd na rond kierowcom wjeżdżającym od strony ul. Fabrycznej. Sugestią mieszkańców tego rejonu jest przesunięcie przejścia w stronę sklepu Biedronka. Jest to o tyle uzasadnione, iż na wysokości wyjścia z Biedronki powstało „dzikie” przejście dla pieszych w kierunku Nova Park – uzasadnia radny Patryk Broszko.

Dwa tygodnie później nadeszła dobra wiadomość dla gorzowian, którzy przechodzą w niedozwolonym miejscu. Miasto porozumiało się razem z centrum handlowym Nova Park i pasy zostaną namalowane we wskazanym przez mieszkańców miejscu.

- Projekt został już zatwierdzony przez wydział gospodarki i pierwsze prace ruszą już na wiosnę – komentuje Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu. – Musimy poczekać na lepszą pogodę, bo roboty będzie sporo.

Prace będą polegać nie tylko na samym namalowaniu pasów, ale również na przebudowie chodników, a zajmie się tym Nova Park.

A co z „zebrą” przy rondzie? – Nie zamierzamy likwidować tego przejścia dla pieszych. Zostanie ono na swoim miejscu i na pewno nie będzie to przeszkadzać, że kilkadziesiąt metrów dalej powstanie nowe – podkreśla Krajczyński.

Jednak nowe pasy to nie jedyne zmiany. Przeprogramowanie czeka sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ul. Przemysłowej z Mechaniczną.

Wszystkie prace mają zakończyć się do końca czerwca. A póki co, trzeba pamiętać, że za przechodzenie w miejscu niedozwolonym grozi 100 zł mandatu.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/12 "Dzikie" przejście koło Nova Park

1/12

2/12 "Dzikie" przejście koło Nova Park

2/12

3/12 "Dzikie" przejście koło Nova Park

3/12

4/12 "Dzikie" przejście koło Nova Park

4/12

5/12 "Dzikie" przejście koło Nova Park

5/12

6/12 "Dzikie" przejście koło Nova Park

6/12

7/12 "Dzikie" przejście koło Nova Park

7/12

8/12 "Dzikie" przejście koło Nova Park

8/12

9/12 "Dzikie" przejście koło Nova Park

9/12

10/12 "Dzikie" przejście koło Nova Park

10/12

11/12 "Dzikie" przejście koło Nova Park

11/12

12/12 "Dzikie" przejście koło Nova Park

12/12

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości