Rodzice alarmują: w szkole jest zimno!

12 października 2015, 11:35, red
Za oknem 2-3 stopnie powyżej zera, a w szkole wciąż nie włączono ogrzewania. - Nasze dzieci marzną – alarmuje jeden z rodziców 6-letniego ucznia, który uczęszcza do szkoły przy Alei Konstytucji 3-maja.

Informacje o zimnych kaloryferach w szkole otrzymaliśmy na naszą skrzynkę kontaktową kontakt@gorzowianin.com.

Jeden z zaniepokojonych rodziców napisał, że pomimo ujemnych temperatur panujących w nocy i dość niskich temperatur w dzień, budynek szkoły nadal nie jest ogrzewany. - Temperatura w poszczególnych klasach wynosi maksymalnie 12-14 stopni – pisze zaniepokojony rodzic. - Rozmowy i prośby o włączenie ogrzewania pozostają bez reakcji pani dyrektor – czytamy dalej w e-mailu.

Nie ulega wątpliwości, że nie są to normalne warunki do nauki dla dzieci, zwłaszcza tych najmniejszych – 6-letnich, dla których są to pierwsze miesiące nauki w szkole.

Aby wyjaśnić sytuację, zwróciliśmy się do dyrekcji szkoły z pytaniem – dlaczego placówka, w której uczą się 6-latki nie jest ogrzewana.

Jak się okazało, to nie jest wina władz szkoły. – W miniony piątek w bibliotece pękła rura, przez to ogrzewanie budynku jest niemożliwe. Inaczej biblioteka zostałaby zalana. Natomiast dzisiaj przyjechała ekipa remontowa, która zajmie się usunięciem awarii – usłyszeliśmy w sekretariacie SP nr 5 przy Alei Konstytucji 3 Maja.

Według zapewnień, ogrzewanie w placówce powinno działać od środy 14 października. Do tego momentu władze placówki czuwają nad tym czy temperatura w klasach nie jest zbyt niska. Według dyrekcji, w klasach nie jest na tyle zimno, aby skracać zajęcia. Natomiast jeżeli temperatura spadnie poniżej 20 stopni, to wówczas będą podejmowane odpowiednie decyzje. 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości