Wiadomości

Samobójcy. Czy jest dla nich wyjście z kryzysowej sytuacji?

20 marca 2015, 14:30, Anna Warchoł
fot. Dawid Nowakowski
Zaniepokojona czytelniczka napisała do nas list w związku z tragicznymi wydarzeniami w Gorzowie z ostatnich dni. - W naszym mieście ostatnio ludzie topią się, albo spadają z mostu. Wiem, że nasze miasto nie jest idealne, ale... – pisze pani Aleksandra.

Tylko od początku marca na terenie Gorzowa wyłowiono z wody zwłoki trzech osób. Ostatnie tego typu zdarzenie było 15 marca, kiedy w prywatnym stawie utopił się 61-letni mężczyzna. Kolejna tragedia, która wstrząsnęła mieszkańcami wydarzyła się w czwartek 19 marca. W słoneczne przedpołudnie 25-letni Eryk skoczył z mostu w Parku Kopernika. Pomimo walki lekarzy o jego życie, nie udało się go uratować. Mężczyzna po kilku godzinach zmarł w gorzowskim szpitalu.

Te tragiczne wydarzenia z ostatnich dni wstrząsnęły również panią Aleksandrą, która postanowiła do nas napisać. Wiadomość otrzymaliśmy w czwartkowy wieczór, kilkanaście minut przed północą.

- Szanowna Redakcjo, ludzie mają wybór: żyć czy umrzeć. Z każdej, nawet najgorszej sytuacji, jest wyjście. Samobójcy lub niedoszli samobójcy nie są świadomi, że istnieje rozwiązanie. Nasze miasto posiada narzędzia, przez które można pomagać potencjalnym samobójcom w ozdrowieniu. I jest to Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Wypróbowałam go na sobie, więc wiem, że ludzie tam pracujący są świetni i zdają egzamin. Myślę, Szanowna Redakcjo, że powinniście przekazać ludziom, że w przypadku chęci skończenia ze sobą mogą udać się do takiego ośrodka i po prostu dostać pomoc – pisze pani Aleksandra.

Gorzowianka jest przekonana, że każdy kto potrzebuje pomocy, otrzyma ją właśnie w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, który działa przy ul. Okrzei 39 i jest czynny całą dobę. Osoby, które zadzwonią pod bezpłatny numer telefonu 095 72 14 215 otrzymają natychmiastową i kompleksową pomoc w kryzysowych sytuacjach życiowych.

- Ja taką pomoc dostałam. I myślę, że pisząc o tym, jak postąpić w przypadku nagłego pogorszenia samopoczucia, w przypadku depresji pomożecie wielu ludziom. Wiem, że to bardzo trudna choroba, ale współpraca ze specjalistami wspomaga wyzwolenie się z niej – podkreśla Aleksandra.

 Z pomocy ośrodka może skorzystać każdy, bez względu na wiek, płeć, pochodzenie, rasę, wyznanie, orientację seksualną. Pomoc jest bezpłatna, krótkoterminowa i dyskretna.

 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości