Wiadomości

Księża dziś parkowali "legalnie"

2 kwietnia 2015, 14:16, Marcin Kluwak
Okazuje się, że nauka nie idzie w las. I nawet księża potrafią się „zreformować”. W czwartkowe popołudnie Stary Rynek znów zapełnił się autami. Tym razem samochody stały legalnie.

O sprawie nielegalnego parkowania na Starym Rynku pisaliśmy już wcześniej w dwóch artykułach. Przypomnijmy, na nasz dyżurny numer telefonu otrzymaliśmy zgłoszenie od zbulwersowanego czytelnika. - Cały plac przy katedrze zastawiony jest samochodami, a tam przecież obowiązuje zakaz zatrzymywania i postoju – tłumaczył czytelnik. Sprawę sprawdziliśmy, wykonaliśmy odpowiednią dokumentację fotograficzną i za pośrednictwem poczty elektronicznej przesłaliśmy informację do Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie o możliwości popełnienia wykroczenia.

12 lutego powróciliśmy do sprawy. W artykule pt. „Po 100 złotych mandatu dla każdego księdza?” przedstawiliśmy dalszy ciąg tej sprawy. Wówczas na portalu społecznościowych wybuchła dyskusja. Większość naszych czytelników była zdania, że każdego należy traktować tak samo. Czy to księdza, czy zwykłego obywatela. Były także głosy, ze 100-złotowy mandat to zbyt niski wymiar kary. Sprawa stała się też polityczna. W obronie uciśnionych stanął radny wojewódzki Marek Surmacz z PiS, który zarzucił naszej redakcji antyklerykalizm i działanie „pod publikę” w celu nabicia jak największej ilości wejść na stronę internetową.

W czwartkowe przedpołudnie Stary Rynek znów zapełnił się ogromną ilością samochodów. W gorzowskiej Katedrze, jak co roku, odprawiana była msza krzyżma świętego. Tym razem jednak organizatorzy zadbali o to, aby nic złego nikomu się nie stało i aby spełnione zostały wszelkie warunki, dzięki którym można było legalnie i bezpłatnie postawić samochód w samym sercu miasta. - Zawiadomione zostały odpowiednie wydziały, wpłynęło tez pismo do nas i do Komendy Miejskiej Policji – mówił nam jeden ze strażników miejskich, który pilnował porządku na Starym Rynku w czwartkowy poranek. - Tym razem wszyscy mają zezwolenia – dodał.

Nauka nie poszła więc w las. Dochodzenie w sprawie naruszenia zasad ruchu drogowego jeszcze się nie zakończyło. Wciąż przesłuchiwane są osoby, które parkowały nielegalnie na Starym Rynku. O wynikach tego postępowania będziemy informować na naszej stronie internetowej.  

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości