Przemoc w katolickiej szkole w Gorzowie?

19 października 2018, 19:00, red
Jeden z uczniów podstawówki na osiedlu Górczyn został pobity przez swojego rówieśnika. Dziecko samo wróciło do domu. Chłopiec trafił do szpitala, okazało się, że ma uszkodzone kręgi szyjne. O całej sprawie policję zawiadomiła matka dziecka.

Na początku października na szkolnym korytarzu w Katolickiej Szkole Podstawowej przy ul. Kućki w Gorzowie doszło do napaści ucznia 5 klasy na swojego kolegę. Informację na ten temat otrzymaliśmy od matki jednego z uczniów, która chce pozostać anonimowa.

- Podczas przerwy Adam rzucił się na swojego kolegę Filipa i prawie go udusił. Obok stał nauczyciel i ksiądz i w ogóle nie zareagowali. Natomiast pani dyrektor powiedziała chłopcu, że on nie jest ofiarą, tylko winnym całej sytuacji. Ponadto szkoła miała nie dopełnić procedur, nie zawiadomiono rodziców, pogotowia czy policji, a 11-letni Filip sam wrócił do domu. Dopiero matka zawiozła chłopca do szpitala, gdzie stwierdzono, że ma uszkodzone kręgi szyjne i musi nosić kołnierz ortopedyczny – opowiada mama jednego z uczniów.
Matka Filipa złożyła jeszcze tego samego dnia zawiadomienie na policji. - Zgłosiła się do nas matka jednego z uczniów, która złożyła zawiadomienie o doznaniu obrażeń u jej syna podczas szarpaniny z innym dzieckiem. Sprawa została przekazana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Gorzowie – komentuje Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Rzecznik Sądu Okręgowego potwierdza, że przed sądem będzie toczyło się postępowanie w sprawie 11-letniego Adama, który miał pobić kolegę.

- We wtorek 9 października do sądu wpłynęło zawiadomienie od Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie dotyczące bójki z udziałem nieletnich. Sprawa wobec 11-letniego Adama będzie się toczyła pod kątem demoralizacji. Sędzia prowadzący sprawę zapoznaje się z aktami, natomiast sprawa będzie prowadzona w oparciu o ustawę w postępowaniu w sprawach nieletnich – tłumaczy w rozmowie z portalem gorzowianin.com Lidia Wieliczuk, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gorzowie.

Chłopcu grozi upomnienie, zobowiązanie do zmiany postępowania czy ustanowienie nadzoru odpowiedzialnego rodzica lub opiekuna. Ponadto możliwe jest ustanowienie nadzoru organizacji społecznej lub kuratora czy skierowanie do instytucji o charakterze wychowawczym

Dziennikarzu! Jeżeli wykorzystujesz w swoich doniesieniach informacje, które przeczytałeś na naszym portalu – podaj proszę źródło. Szanuj naszą pracę!

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x