Jeżeli żużlowcy wrócą na tor, to bez kibiców

21 kwietnia 2020, 15:28, red
fot. Patryk Stachowiak
Wszystkie mecze PGE Ekstraligi zostały odwołane do 17 maja. Jeżeli żużlowcy wrócą na tor, to mecze zostaną na pewno rozegrane bez udziału kibiców. Najbliższe zawody, które nie zostały odwołane to derby ziemi lubuskiej zaplanowane na 24 maja.

Tegoroczny sezon PGE Ekstraligi miał wystartować w piątek 3 kwietnia, natomiast w niedzielę 5 kwietnia Stal Gorzów miała zmierzyć się z trzykrotnym mistrzem Polski Unią Leszno. W niedzielę 12 kwietnia gorzowscy żużlowcy mieli jechać do Lublina, a w niedzielę 19 kwietnia niedzielę Stal miała pojechać w Rybniku. Niestety do żadnego z tych meczów nie doszło z powodu pandemii koronawirusa.

Pomimo tego, że PGE Ekstraliga odwołała wszystkie kwietniowe mecze i zmieniła terminy rozgrywek, to teraz musi przełożyć kolejne zawody. Tym razem wszystkie rundy zaplanowane do 17 maja zostają odwołane. To oznacza, że runda 1 przełożona na 24 i 26 kwietnia, a także runda 4, która miała zostać rozegrana 1 i 3 maja - zostają odwołane. Nowe terminy ich rozegrania zostaną podane w oddzielnym Komunikacie PGE Ekstraligi.

- W przypadku zgody na rozgrywki będziemy na nie gotowi w nowym reżimie sanitarnym, bez udziału kibiców - mówi Wojciech Stępniewski, prezes Ekstraligi Żużlowej.

Najbliższy możliwy termin, kiedy żużlowcy mogliby wyjechać na tor to 22 i 24 maja. Wówczas w niedzielę 24 maja czekałyby nas derby ziemi lubuskiej w Zielone Górze. Byłyby to pierwsze takie derby z Falubazem w historii, ponieważ bez udziału kibiców i na pustym stadionie.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x